Ученими вже давно доказано, що спів позитивно впливає на організм людини. Відомо, що лише 15-20 хвилин вокалу щодня здатні добре покращити здоров’я. Ще здавна відомо про цілительну силу звуків власного голосу. Від деяких медиків можна почути, що гортань —друге серце. В процесі тренування голосового апарату оздоровлюється весь організм. Тому, наприклад, вагітним жінкам рекомендують не тільки слухати класичну музику, а й самим співати, тому що звукові частоти сприяють розвитку дитини та впливають на її головний мозок, навіть тоді, коли вона знаходиться в утробі матері.
Також спів допомагає подолати стрес. Під час співу людина виробляє ендорфін, завдяки якому вона почуває себе щасливою, радісною, піднімається настрій та життєвий тонус взагалі.
Вокал —унікальний самомасаж внутрішніх органів, який сприяє їх оздоровленню та функціонуванню. Що мається на увазі? Учені вважають, що кожен орган людини має власну частоту вібрацій. Під час хвороби ці вібрації змінюють свою частоту і співом людина може впливати на хворий орган та здійснювати цілительну функцію. Коли ми співаємо, більша частина звука направляється всередину і тим самим змушує інтенсивніше працювати наші органи.
Головним вокальним м’язом являється діафрагма. Під час роботи вона масажує печінку і запобігає застою жовчі. Також покращується робота брюшної полості та кишечника. Відтворення деяких голосних звуків заставляє вібрувати гланди, залози та створює очистку організму від шлаків.
Багато хто із відомих співаків та вчених в області музики констатували факт, що спів – це є дихання. І недарма, адже в любому співочому жанрі (естрадному, академічному, народному, хоровому) процес навчання починається з пояснення, що таке правильне співоче дихання і чому воно являється фундаментом будь-якого вокалу. Для здоров’я людини дуже важливе дихання. Під час окремих дихальних вправ тренуються діафрагмальне (абдомінальне) дихання, мускулатура, покращується дренаж бронхів. Під час роботи над збільшенням фази видихання, яка потрібна для майстерності виконання музичних творів та подолання технічних труднощів, не тільки збільшується об’єм легких та їх вентиляція, а й усилюється момент релаксу, який пов’язан з видихом (розслаблення) протилежний вдиху. Ми навіть не уявляємо як стан нашого здоров’я залежить від того, як ми дихаємо. Правильне дихання – дихання нижніми ребрами. Але більшість людей застосовують верхній та середній відділи легких, замість нижнього. Це призводить до гіпервентиляції. Людина ковтає забагато кисню, втрачаючи на це багато енергії, звідси – бронхіальна астма та сердечні захворювання. Вокал – це прекрасний спосіб вирішення цих проблем, бо він допомагає налаштувати правильне дихання.
За допомогою хорового співу дітей лікують від заїкання. Дитина в колективі прислуховується до сусідів в музичній партії та поступово позбавляється від недуга. Таким же чином можна вирішити проблеми з дикцієй дітей, які не виговорюють деякі букви («р», «ш»). Статистика говорить, що діти, які ходять до музичної школи менше хворіють та краще навчаються у школі.
Ще наші пращури знали про велику оздоровчу силу співу. Приведу декілька прикладів: у Давньому Єгипті за допомогою хорового співу лікували від безсоння, у Давній Греції – від радикуліту та нервових розладів. Демокрит вважав, що сила голосу здатна вилікувати навіть сказ. Аристотель та Піфагор пропонували лікувати душевні недуги цим способом.
Із всього сказаного можна зробити висновок, що не можна недооцінювати користь занять вокалом для як фізичного, так і психічного здоров’я і дорослих, і дітей. Тому, ласкаво запрошую до себе на уроки вокалу!