Вокалотерапія. Чому заняття вокалом корисні для всього організму людини?

Ученими вже давно доказано, що спів позитивно впливає на організм людини. Відомо, що лише 15-20 хвилин вокалу щодня здатні добре покращити здоров’я. Ще здавна відомо про цілительну силу звуків власного голосу. Від деяких медиків можна почути, що гортань —друге серце. В процесі тренування голосового апарату оздоровлюється весь організм. Тому, наприклад, вагітним жінкам рекомендують не тільки слухати класичну музику, а й самим співати, тому що звукові частоти сприяють розвитку дитини та впливають на її головний мозок, навіть тоді, коли вона знаходиться в утробі матері.

Також спів допомагає подолати стрес. Під час співу людина виробляє ендорфін, завдяки якому вона почуває себе щасливою, радісною, піднімається настрій та життєвий тонус взагалі.

Вокал —унікальний самомасаж внутрішніх органів, який сприяє їх оздоровленню та функціонуванню. Що мається на увазі? Учені вважають, що кожен орган людини має власну частоту вібрацій. Під час хвороби ці вібрації змінюють свою частоту і співом людина може впливати на хворий орган та здійснювати цілительну функцію. Коли ми співаємо, більша частина звука направляється всередину і тим самим змушує інтенсивніше працювати наші органи.

Головним вокальним м’язом являється діафрагма. Під час роботи вона масажує печінку і запобігає застою жовчі. Також покращується робота брюшної полості та кишечника. Відтворення деяких голосних звуків заставляє вібрувати гланди, залози та створює очистку організму від шлаків.

Багато хто із відомих співаків та вчених в області музики констатували факт, що спів – це є дихання. І недарма, адже в любому співочому жанрі (естрадному, академічному, народному, хоровому) процес навчання починається з пояснення, що таке правильне співоче дихання і чому воно являється фундаментом будь-якого вокалу. Для здоров’я людини дуже важливе дихання. Під час окремих дихальних вправ тренуються діафрагмальне (абдомінальне) дихання, мускулатура, покращується дренаж бронхів. Під час роботи над збільшенням фази видихання, яка потрібна для майстерності виконання музичних творів та подолання технічних труднощів, не тільки збільшується об’єм легких та їх вентиляція, а й усилюється момент релаксу, який пов’язан з видихом (розслаблення) протилежний вдиху. Ми навіть не уявляємо як стан нашого здоров’я залежить від того, як ми дихаємо. Правильне дихання – дихання нижніми ребрами. Але більшість людей застосовують верхній та середній відділи легких, замість нижнього. Це призводить до гіпервентиляції. Людина ковтає забагато кисню, втрачаючи на це багато енергії, звідси – бронхіальна астма та сердечні захворювання. Вокал – це прекрасний спосіб вирішення цих проблем, бо він допомагає налаштувати правильне дихання.

За допомогою хорового співу дітей лікують від заїкання. Дитина в колективі прислуховується до сусідів в музичній партії та поступово позбавляється від недуга. Таким же чином можна вирішити проблеми з дикцієй дітей, які не виговорюють деякі букви («р», «ш»). Статистика говорить, що діти, які ходять до музичної школи менше хворіють та краще навчаються у школі.

Ще наші пращури знали про велику оздоровчу силу співу. Приведу декілька прикладів: у Давньому Єгипті за допомогою хорового співу лікували від безсоння, у Давній Греції – від радикуліту та нервових розладів. Демокрит вважав, що сила голосу здатна вилікувати навіть сказ. Аристотель та Піфагор пропонували лікувати душевні недуги цим способом.

Із всього сказаного можна зробити висновок, що не можна недооцінювати користь занять вокалом для як фізичного, так і психічного здоров’я і дорослих, і дітей. Тому, ласкаво запрошую до себе на уроки вокалу!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Юлія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;