Вивчаємо рідний край. Екскурсії для молодших школярів

Екскурсії навчають краще за будь-яку книжку чи навіть розповідь очевидця. Тільки так можна все побачити на власні очі, доторкнутися і запам’ятати на все життя!

Повісьте на стіні карту України, на якій можна позначати населені пункти, які  вже відвідали одним кольором і населені пункти, які  плануєте відвідати, іншим кольором. А довкола карти чіпляйте фотографій з тих місць, у яких ви вже побували.

Починати мандрувати можна вже  в 1 класі. Та спочатку слід почати з рідного міста чи села. Далі – найближчі села, міста. У другому класі  вже можна виїжджали за межі району і подорожували по області.

Завчасно плануйте та готуйтеся всім класом. Спочатку шукайте інформацію про заплановані місця в Інтернеті. Читайте, розглядайте фото, складайте плани, пишіть, як ви це уявляєте, що хочете.

Такі екскурсії – це не тільки набуті нові знання. Це емоції! Діти будуть з нетерпінням чекати кожну екскурсію, разом обговорювати, готуватися, разом планувати та мріяти. І разом насолоджуватися! Як розповісти про все, що дають такі екскурсії? Не теоретично, а практично, діти будуть відпрацьовувати навички безпечної поведінки на дорозі та вчитимуться бути безпечним пасажиром. Екскурсії дуже згуртовують дитячий колектив. Діти вчаться допомагати один одному, розважати, підтримувати і навіть заспокоювати при потребі. Під час поїздки влаштовуйте пікніки на природі, ігри, танці (треба ж розминати тіло, стомлене під час сидіння в автобусі).

 Під час екскурсії діти вчаться уважно слухати екскурсовода, чемно вести себе на території музею і не тільки. Вони вчаться, як вести себе у незнайомому місці, як спілкуватися з незнайомими людьми.

Вчителеві не слід в усьому покладатися на туристичне агентство та екскурсоводів, а потрібно самому завчасно підготуватися і продумати, щоб вся екскурсія була цікава для дітей саме цього віку. Щоб вона була корисною і не втомлювала. Тому плануйте багато оглядових прогулянок, практичних робіт та різних майстер-класів. Діти із задоволенням робитимуть піцу або глиняні горщики. Цікавим для дітей молодшого шкільного віку буде катання на конях, годування тварин. Не перевантажуйте дітей відвідуванням музеїв, краще організуйте екскурсію на завод або фабрику. Можна організувати екскурсію у ляльковий театр і там після перегляду лялькової вистави вам можуть розповісти та показати, як виготовляються ляльки та декорації, дадуть помацати і попрацювати зі справжньою лялькою. Молодшим школярам, а особливо найменшим (1-2 клас) цікавою буде екскурсія в поліцію, до пожежників. Посидівши в їхніх машинах, доторкнувшись до обладунків, поспілкувавшись з людьми цих професій, хтось неодмінно визначиться з вибором професії…

Дітям цього віку неодмінно сподобається Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішні. Крім будівлі з вражаючими виставковими залами, всіх відвідувачів вражає  велика територія з неймовірними експонатами під відкритим небом. Вона весь час розбудовується та поповнюється все новими й новими ексклюзивними експонатами.

Радьтеся з туристичними агенціями та все ж підбирайте екскурсії конкретно під своїх дітей. Адже ніхто краще за вас не знає їхніх бажань, вподобань і можливостей.

Таких екскурсій діти завжди чекають з нетерпінням. А після повернення з радістю діляться своїми емоціями та враженнями. Нехай учні намалюють  малюнки, напишуть твори, адже писати буде про що! А ще буде море фотографій, із них можна створити фото-колаж і почепити у класі. Ці фотографії діти будуть неодноразово передивлятися, згадувати та обговорювати, знову й знову переживати ті хвилюючі, емоційні моменти.

Звісно, екскурсія – це великий клопіт: все організувати і контролювати. Та діти цінують те, що для них роблять. Спільні емоції зближують. Тож подорожуйте, бо воно того варте!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;