Як навчати дошкільнят онлайн?

Онлайн-навчання дошкільнят набирає все більшої популярності. Це зручно, а з використанням новітніх технологій може бути навіть ефективнішим, ніж в навчальному закладі. Домашнє навчання часом дітям подобається більше, ніж заняття офлайн. Їм цікавий такий сучасний процес навчання, до того ж вони почуваються спокійніше та безпечніше у звичному для себе середовищі.

Звісно, дошкільнята мають свої вікові особливості, і їх потрібно враховувати при проведенні онлайн-занять, щоб навчання було ефективним та цікавим. Тож, організовуючи урок для дитини, зверніть увагу на наступне:

 • Дотримання санітарно-гігієнічних норм. Це й належне освітлення, температурний режим, провітрювання кімнати. Тільки в належних санітарно-гігієнічних умовах можливе ефективне навчання.

 • Найпродуктивнішим часом для навчання є перша половина дня. Тому заняття варто проводити саме в цей час.

 • Бажано мати сталий розклад занять, внесений у режим дня.

 • Перед заняттям необхідно усунути фактори, що можуть відволікати дитину від навчання.

 • Оптимальна тривалість онлайн-заняття - 30 хв.

 • Не можна забувати про фізкультхвилинки, руханки, пальчикові ігри, вправи для збереження зору та ін.. Їх потрібно проводити через кожні 10-15 хв онлайн-заняття. Але це залежить і від індивідуальних особливостей дитини. Тож при виявленні перших ознак втоми, потрібно робити нескладні фізичні вправи. Фізкультхвилинки знімають втому, покращують функціонування мозку, нормалізують увагу й активність, відновлюють тонус м’язів, знімають напругу з органів зору та слуху, з втомлених від письма пальців, відновлюють сили й робочий настрій, додають бадьорості.

 • В дошкільному віці дуже важливу роль має емоційний стан дитини. Варто уважно слідкувати за емоційним настроєм дитини, включати вправи, які викликають почуття радості, за потреби змінювати види діяльності.

 • Гра є важливим джерелом розвитку дитини дошкільного віку. Через гру дітлахи пізнають світ, розкривають свої творчі здібності. Без гри неможливий повноцінний розвиток дошкільнят. Тому на заняттях варто використовувати різноманітні навчальні ігри. Гра в руках умілого вчителя перетвориться на дієвий засіб навчання, вимагаючи розумового напруження від учасників і одночасно даруючи насолоду від успішної діяльності.

 • Неможливо уявити дитину дошкільного віку без іграшок. Іграшки розвивають, виховують, навчають. Тому іграшки потрібно використовувати і під час занять.
 • Увага дитини ще нестійка. Малюк не може довго концентруватися на одному завданні, тому важливо змінювати різні види діяльності.

 • Наочно-образне мислення є переважаючим у дітей раннього віку. Тому під час уроків потрібно використовувати достатньо наочності. При онлайн-заняттях це може бути як наочність, яку показує вчитель, так і фотографії, малюнки, картки, які показуються на екрані комп’ютера.

 • Діти дуже люблять дивитися мультфільми, слухати та співати веселі пісеньки, танцювати. Тому на уроках варто використовувати коротенькі навчальні відео, тривалістю 2-3 хв.

 • Важливо використовувати педагогічні прийоми для підтримки уваги.

 • У старшому дошкільному віці активно розвивається мовлення дітей, вони здатні вигадувати різні цікаві історії. Тому варто підбирати вправи для активізування мовлення, спонукати до складання історій та розігрувати діалоги через інсценізацію та залучення іграшкових героїв.
 • Загадки, ребуси, кросворди, головоломки – це завжди цікаво! Хто ж не любить їх розгадувати? Це чудовий матеріал для зацікавлення дітей та активізації уваги. А ще – для розвитку логічного мислення. Адже розгадування загадок, ребусів, головоломок потребує неабиякої кмітливості. Такі завдання слід якомога частіше використовувати на уроках. Навіть найсерйозніше завдання може стати цікавішим завдяки таким нестандартним формам роботи.

 • Сучасному вчителю стануть у нагоді різні онлайн-сервіси для навчання дітей, які точно зацікавлять малюків. 

Тож, якщо врахувати всі особливості дітей дошкільного віку, дистанційне навчання не буде для них проблемою, а навпаки, воно може стати цікавою, захоплюючою пригодою!

 

Рейтинг:4.94 з 5

На основі відгуків 16 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;