10 проблем, які вирішує онлайн-навчання з репетитором

Як часто вашій дитині доводилося зустрічатися з труднощами у вивченні шкільної програми? Мабуть, не раз школяр задавав при виконанні домашніх завдань безліч питань, а ви були не завжди готові на них відповісти. Що було далі? Кожен розвиває свій сценарій. Хтось намагається пояснити дитині складну тему сам, хтось вирушає на пошуки репетитора, хтось відправляє школяра на факультатив (якщо в школі є додаткові заняття). Але часто батьки навіть не намагаються розібратися в причинах поганих оцінок, а просто пред'являють претензії через погані оцінки. Чи проблема це? Звичайно! Але проблема вирішувана.

За останніх декілька років заняття з репетитором набули популярності у новому форматі ‒ форматі онлайн-навчання через Скайп. Це вирішує, мабуть, не менше десяти проблем, з якими раніше зіштовхувалися і школярі, і батьки і навіть вчителі.

10 проблем, які вирішує онлайн-навчання з репетитором 

Проблема №1: Поруч немає компетентних фахівців, яким батьки змогли б довірити навчання своєї дитини

Що роблять батьки, коли у дитини виникає необхідність в індивідуальних заняттях? Шукають репетитора через знайомих, далеких родичів, через знайомства у батьківському комітеті школи. І знаходять, але у фахівця нерідко завантажений графік, або ж послуги затребуваного репетитора занадто дорого коштують. Так і виходить, що сім'я йде на компроміс, обираючи вчителя з меншим досвідом і більш дешевими цінами на послуги. Але навіщо обманювати самих себе? Для підготовки до вступу в університет потрібен педагог зі значним стажем роботи. Та де такого знайти в розпал підготовчого сезону?

Дистанційні заняття допомагають вирішити цю проблему, адже можна займатися з репетитором з іншого міста. Не знайшли вчителя в своєму місті? Не переймайтеся! Зараз усі кордони стираються, а можливості з'являються. Чому б ними не скористатися? Чому б не звернутися за допомогою до репетитора з іншого міста, який може бути навіть більш компетентним, ніж фахівець, якого вам рекомендували?

 

Проблема №2: Досвідчений репетитор живе далеко від вашого будинку, тому дитині важко втиснути індивідуальній заняття в свій графік

Нерідко дитина окрім шкільних уроків живе активним позашкільним життям: танці, спортивні секції, художня або музична школа ... Заняття з репетитором не завжди вписуються в цей щільний графік. А якщо приватний вчитель живе в іншому кінці міста, то бажання їхати до нього і зовсім відпадає, хоч би яким компетентним не був фахівець! І навіть якщо підліток погодився на індивідуальні уроки, то рано чи пізно, в дощ / снігову погоду / спеку, він просто не поїде, посилаючись на свою втому. Так почнуться перші пропуски, а потім трапиться повна відмова від додаткових занять.

Уроки через Скайп ‒ це, перш за все, зручний формат навчання. Можна дистанційно займатися навіть в завантаженому графіку життя, виділивши одну годину в другій або в першій половині дня. Ті, хто одного разу спробував дистанційне навчання, більше ніколи не повертається до звичних традиційних занять.

 

Проблема №3: ​​Фінансова сторона питання

Мова не про вартість занять репетитора, а про супутні розтрати: проїзд, перекус в кафе між тренуванням і заняттям у вчителя, різні підручники і задачники, які потрібно придбати для занять. Якщо всі ці витрати порахувати, то вийде кругленька сума, на яку не розраховували батьки. І не закладали її в розрахунок витрат на послуги репетитора.

Якщо ж дитина займається з педагогом дистанційно через Скайп, то ці витрати автоматично ліквідуються. Потрібна тільки ручка і зошит. Не потрібні гроші на проїзд, ланчі й задачники. Педагог дає чимало електронного матеріалу, готує різні презентації, надсилає потрібні завдання. А для повноцінного уроку потрібен лише комп'ютер, планшет або смартфон і, звичайно ж, достатня швидкість інтернету.

 

Проблема №4: Потреба в індивідуальних уроках виникає в учнів із сільської місцевості

Вступ до університету ‒ заповітна мрія школярів, які хочуть розвиватися і люблять вчитися. Але часто їх знань недостатньо для боротьби з більш сильними конкурентами. Йдеться про підлітків, які закінчують сільські школи. На жаль, трапляється так, що в освітніх установах, як завжди, недобір кадрів, тому і математику, і українську мову в 10-му класі може читати один і той же вчитель. Як бути в цій ситуації? Як готуватися до ЗНО? Чи варто сподіватися на те, що вступ до університету буде реальною можливістю, а не примарною мрією? Звичайно, варто! Та й підготовку з репетитором ніхто не відміняв! Немає репетитора? Потрібно їхати в районний центр? Навіщо? Є інтернет, є Скайп, а, значить, є й додаткові заняття, і якісна підготовка, і шанси на успішний вступ! Дистанційне навчання ‒ ідеальний варіант для тих, хто живе у віддаленому містечку або селищі.

 

Проблема №5: Місце

Буває так, що у досвідченого репетитора немає вдома місця, для того щоб приймати учнів. І зустрічна проблема: в учня вдома немає місця, де він міг би займатися з репетитором. Цілком можливо, що вдома є маленькі діти, які лякаються незнайомих дорослих, квартира складається тільки з кімнати і кухні і т.п. Заняття через Скайп допомагають вирішити цю проблему! Вам достатньо сісти за своє робоче місце, надіти навушники і попросити, щоб домашні вас не відволікали. Ніхто нікого не обмежує, всім дуже комфортно займатися: і учневі, і репетитору.

 

Проблема №6: Необхідність переривати курс занять на час поїздок

Змагання, відпустка, незапланована відпустка в санаторій може перервати заняття з репетитором на пару тижнів, а то і зовсім на весь місяць. Зазвичай, викладач дає учневі теми на повторення і завдання для самостійного виконання, але, як відомо, часто учні не виконують цих рекомендацій. Під час дистанційного навчання таких проблем ніколи не виникає! Майже у кожного підлітка зараз є функціональний смартфон і швидкий мобільний інтернет. Ну і декілька годин для занять з репетитором обов'язково знайдеться! Це означає, що активний графік поїздок не вплине на підготовку до ЗНО та вступу до університету.

 

Проблема №7: Нецікаво

Досить розповсюджена проблема, коли дитині стає нецікаво відвідувати індивідуальні заняття у репетитора. Вони нічим не відрізняються від шкільних: такі ж сухі пояснення, такі ж завдання, такі ж рівняння. Рано чи пізно школяр просто розуміє, що наука нудна і навчання не має ніякого сенсу. Вирішити таку проблему можна використанням інтерактивних методик навчання. Дистанційні заняття, як раз, дають такі можливості! Учитель надсилає презентації, різні аудіо- і відео-матеріали, з якими учень працює, пропонує поспілкуватися через Скайп з носієм мови (якщо школяр займається англійською). Перш за все, це пробуджується інтерес, який мотивує вивчати предмет глибше! А мотивація і є половиною успіху!

 

Проблема №8: Заняття зриваються через хворобу репетитора або учня

Звичайно ж, з температурою 39 точно не до занять, але банальна застуда без температури може послужити причиною, для того щоб скасувати урок. Репетитор не хоче наражати на небезпеку учня, учень ‒ репетитора. Заняття часто скасовуються, особливо в період пізньої осені і ранньої весни, коли настає «простудний пік». Дистанційні уроки через Скайп ніколи не відміняться з цієї причини, а, значить, ви зможете займатися, не відходячи від графіку підготовки! Онлайн-навчання ‒ це комфорт і повна безпека.

 

Проблема №9: Складно знайти педагога, з яким дитині було б комфортно

Зазвичай, коли батьки домовляються з педагогом про очні уроки, то за перше заняття доводиться платити. Але з якихось причин дитина може відмовлятися від другого уроку: викладач занадто суворий, незрозуміло пояснює тему, не викликає довіри. Так і виходить, що під час пошуків ідеального репетитора батьки не просто витрачають час, а й гроші. А ось якщо ви обираєте дистанційний формат навчання, то ця проблема зникає сама собою! Часто у репетиторів, які займаються онлайн, є акція ‒ «Перший урок безкоштовно». Це дає можливість вибрати з розмаїття вчителів свого ідеального педагога!

 

Проблема №10: Батьки не можуть проконтролювати якість викладання

Зазвичай дитина відвідує заняття самостійно. Батьки можуть лише почути від малюка якісь побажання чи скарги на педагога, ну і поглянути на результати навчання. Якщо ж заняття проходять дистанційно, то батьки можуть поспостерігати за тим, як проходить робота на занятті, які завдання дає репетитор, чи реагує він на прохання учня, чи зрозуміло розповідає тему. Це дає можливість оцінити якість викладання самостійно, а не зробити висновки зі слів дитини.

Прогрес не стоїть на місці, тому і методи, і форми навчання не повинні залишатися тими ж самими. Онлайн-навчання з репетитором через Скайп ‒ відносно новий, але перевірений формат занять, який має набагато більше переваг, ніж недоліків. Обираючи дистанційні індивідуальні уроки, ви робите вибір на користь якості, комфорту, економії часу і фінансів.

Опубліковано:

2019-08-30

Розділ: Шкільна освіта

Останні блоги

Изначально условно все методы изучения иностранных языков можно разделить на платные и бесплатные. Совершенно очевидно, что бесплатные способы - это самостоятельная практика. Насколько такой подход будет эффективен зависит от самого человека, а вот сил и времени потратиться просто уйма. Гораздо более верным решением будет проводить занятия с репетитором. Да, этот способ будет чего-то стоить, однако качество и скорость обучения значительно выше.

Автор: Борис К.

На данный момент владение иностранными языками играет большую роль в жизни каждого из нас. Многие работодатели предлагая выгодную вакансию, ставят обязательным условием владение несколькими языками. Чаще всего им является именно английский язык.

Автор: Борис К.

Для того,чтобы стать успешным человеком в современном мире невозможно обойтись без знания английского языка. Быстро и качественно выучить новый язык на курсах тяжело, да и методы обучения мало чем отличаются от школьной программы. Какой же выход из данной ситуации?

Автор: Борис К.

Преодоление проблем в изучении английского языка на продвинутом этапе

Автор: Ігор Л.

Существует мнение, и оно подтверждается множествами фактом и ситуаций из жизни, что большинство преподавателей на курсах – это либо самоучки, либо ещё не состоявшиеся студенты. Они учатся за ваш счет и время. И собственно учить не умеет ШСПУ (шнурок сразу после универа)

Автор: Борис К.