Олександра Руденко - інтерв'ю з головою Клубу репетиторів

    Сьогодні ми розкажемо про інтерв’ю з Олександрою Руденко, репетитором математики, практичним психологом, бізнес-тренером і організатором Клубу репетиторів в Україні.

  1. Олександро, звідки ви берете натхнення створювати майстер-класи, тренінги, вебінари?

Перш за все, це мої діти. У мене їх троє, старша дочка вже студентка, середня ще навчається в школі, а найменшій всього 4 рочки. Вони пишаються мною і тим, що я роблю.

  1. Яка ваша улюблена книжка?

    Мистецтво навчати» Джулі Дирксен, яку я називаю квадратною і зеленою. Тут яскраво описано педагогічні методи та хитрощі. Недоліком вітчизняної літератури є зловживання занадто розумними термінами, а тут все подається просто, цікаво і зрозуміло.

  1. Чи не було у вас такого, що хотілось усе кинути? Чи правильне чергування роботи і відпочинку ставить усе на свої місця?

    Як і будь-якій людині, мені властиво втомлюватись. Не варто себе переобтяжувати. Краще вже відпочити «по-доброму» зараз, ніж потім відпочивати «по-поганому». Тому дозволяю собі розвантажувальні дні, що можу порекомендувати кожному.

  1. Професія вчителя – це сімейна традиція? Чи хочуть ваші діти бути вчителями, як ви?

Вважаю, що не варто втручатись у долю дітей. Це їх вибір. А щодо мене, то у класі 9 я знала, що буду ким завгодно, але тільки не вчителем і, тим паче, математики. Але потім пішла на підкурси, де були непогані викладачі. Вирішила самостійно збірник задач Сканаві. Коли питали: «Навіщо?», відповідала, що це просто мені подобається. Взагалі думаю, що якщо ви не відчуваєте до чогось відрази, варто спробувати. Пізніше так склалось, що робота в школі була єдиною можливістю забирати дитину з дитсадочка. Це згодом я дізналась, що бабусі і тітка теж були вчителями. У 90-ті роки вчителювання і репетиторство були засобом виживання, які з часом стали стилем життя.

  1. Як ви ставитесь до критики своєї діяльності і «сарафанного радіо»?

    До критики ставлюсь позитивно. Але іноді навіть дивно чути лише хороші відгуки. А от «сарафанне радіо» не вважаю найкращим способом самореклами. Треба використовувати всі канали, аби продавати свої послуги. І чим більше цих каналів, тим краще. До речі, на цю тему є непогана книжка «Немає відбою від клієнтів» (Майкл Порт).

    Ось так легко і невимушено пройшла бесіда з одним з найкращих репетиторів Харкова, Олександрою Руденко. Компанія Букі бажає Олександрі нескінченних потоків клієнтів і досягнення ще більших висот у викладацькій та бізнесовій діяльності.

 

Читайте також: Тетяна Козицька - репетитор з біології та хімії у Києві. Як стати брендом репетиторства?

 

 

Опубліковано:

2016-02-12

Розділ: Шкільна освіта