Рейтинг найкращих українських університетів 2024

Оновлено 27.03.2025

Олена Б.

Статті автора: 143

Рейтинг найкращих українських університетів 2024

До рейтингу університетів QS World University Rankings увійшло майже 1500 закладів з усього світу. До переліку найкращих ВНЗ світу традиційно потрапили виші Великої Британії та США, Японії, Південної Кореї, Китаю, Австралії. У рейтингу також є українські навчальні заклади. Щоб дізнатися про найкращі сучасні університети України – читайте цей матеріал.

Найкращий університет України: критерії оцінювання

Кожен ВНЗ оцінювався за шістьма ключовими показниками:

  1. Академічна репутація.
  2. Репутація роботодавця.
  3. Співвідношення кількості викладачів/студентів.
  4. Рівень цитування наукових робіт викладачів ЗВО.
  5. Кількість іноземних викладачів.
  6. Кількість іноземних студентів. 

Щоб стати студентом одного з найкращих ВНЗ України, необхідно старанно вчитися і готуватися до НМТ. Індивідуальні заняття з викладачем допоможуть покращити знання певної дисципліни та підготуватися до іспиту. Обрати репетитора можна на платформі BUKI. Разом з викладачем буде простіше дістатись цілі та отримати найвищий бал на НМТ.

ТОП-10 університетів України 2024

До рейтингу найкращих світових вишів потрапили українські університети. Детальніше про кожен із них — далі. 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 701-750. КНУ – це класичний навчальний заклад, який очолив рейтинг України 2024. Підготовка студентів ведеться за 6 кваліфікаційними рівнями, серед яких аспірантура й докторантура. Студенти КНУ вивчають гуманітарні, природничі, соціальні та технічні науки.

Університет має 13 факультетів, 8 навчальних інститутів, 1 навчально-науковий Центр «Інститут Біології», 2 коледжі, Центр Українознавства, геологічний та зоологічний музеї, астрономічну обсерваторію, видавничо-поліграфічний Центр «Київський Університет» та наукова бібліотека ім. М. Максимовича. 

КНУ впроваджує англомовні освітні програми. Студенти та викладачі ВНЗ беруть участь у наукових конференціях, стажуваннях, дослідженнях.

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

Навчальний заклад у рейтингу QS World University Rankings на 741-750 позиції. На території ХНУ розташовані найстаріші наукові заклади країни:

  • Астрономічна обсерваторія – один із провідних астрономічних закладів України;
  • Ботанічний сад, у якому зібрана колекція рослин зі всього світу;
  • Музей Природи, де розташовано близько 250 тисяч експонатів і є Археологічний музей; 
  • Центральна наукова бібліотека з понад 3,5 мільйонами екземплярів книжок, серед яких – 50 000 унікальних оригінальних видань.

Сьогодні ХНУ навчає студентів на 21 факультеті, де є гуманітарні, природничі, соціальні, технічні спеціальності. 

Університет є центром наукових досліджень, де студенти мають можливість займатися наукою під керівництвом провідних фахівців у різних галузях. На базі університету працює 4 науково-дослідні інститути (астрономії, біології, соціально-гуманітарних досліджень, хімії).

ХНУ ім. В.Н. Каразіна активно співпрацює з закордонними університетами. Це дає студентам можливість брати участь у програмах обміну, стажуваннях і міжнародних дослідницьких проєктах.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 801-850. Лідер технічної освіти України. Один із найпопулярніших університетів за даними пошукової системи Google та один із найбільших навчальних закладів Європи.

КПІ ім.Ігоря Сікорського пропонує своїм абітурієнтам:

  • 16 факультетів;
  • 11 навчально-наукових інститутів, дослідницько-наукових інститутів та наукових центрів;
  • 4 кваліфікаційні рівні: бакалавр, магістр, кандидат та доктор наук;
  • Співпрацю з технічними університетами світу та міжнародними організаціями.

Він є лідером у підготовці фахівців в галузях інженерії, інформаційних технологій, електроніки та інших технічних спеціальностей. КПІ пропонує понад 100 напрямів підготовки студентів.

Національний університет «Львівська політехніка» 

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 1001-1200.

Університет пропонує 64 напрями підготовки бакалаврам та 124 спеціальності, що охоплюють технічні, природничі, економічні та гуманітарні науки. «Львівська політехніка» має партнерські зв’язки з численними університетами та науковими установами по всьому світу. Студенти мають можливість брати участь у міжнародних програмах обміну, стажуваннях та дослідницьких проєктах, що розширює їхні освітні та професійні перспективи.

Цей топовий український університет є важливим науковим центром на заході країни. Студенти мають можливість брати участь у наукових дослідженнях, розробках новітніх технологій та інноваційних проєктах, що підтримуються навчальним закладом.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

ВНЗ посідає 1001-1200 позицію у рейтингу QS World University Rankings. Він відомий своїми інноваційними підходами до навчання. НТУ «ХПІ»пропонує понад 90 спеціальностей у різних технічних, природничих і гуманітарних напрямках. Університет готує фахівців у галузях машинобудування, електроніки, інформаційних технологій, хімічної інженерії, економіки та інших сфер. У виші є перший і єдиний Науковий навчально-виробничий центр з 3D систем, військовий інститут танкових військ та можливість здобути другу військову освіту.

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Виш у рейтингу QS World University Rankings знаходиться на 1001-1200 сходинці. Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) – один із найпрестижніших і найстаріших університетів України, заснований у 1615 році.

Академія пропонує своїм вихованцям:

  • 26 освітніх програм бакалавріату;
  • 35 освітньо-наукових програм магістратури;
  • 16 освітньо-наукових програм аспірантури та докторантури;
  • 6 факультетів та 35 кафедр;
  • 27 наукових центрів і лабораторій;
  • Величезну наукову бібліотеку;
  • 27 студентських організацій.

НаУКМА пропонує навчання за різними спеціальностями в галузях гуманітарних, соціальних, природничих та точних наук. Університет відомий своєю міждисциплінарною підготовкою, яка дозволяє студентам здобувати всебічні знання та навички.

Сумський державний університет

Виш посідає 1001-1200 сходинку у рейтингу QS World University Rankings. Сумський державний університет (СумДУ) – один із відомих університетів України, який активно розвивається і пропонує якісну освіту в різних галузях знань. Заснований у 1948 році, університет став важливим освітнім і науковим центром північно-східної України

Університет із 55 спеціальностями та 23 галузями знань щорічно навчає понад 12000 осіб, близько 2000 з яких є студентами-іноземцями. Є можливість навчатися на бакалавраті, в магістратурі, на 16 спеціальностях докторантури та 24 спеціальностях аспірантури.

Львівський національний університет імені Івана Франка

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 1201-1400. Класичний вищий навчальний заклад у місті Лева. Попри багаторічні традиції вишу, він є сучасним та має:

  • 49 напрямів підготовки та 104 спеціальності;
  • 19 факультетів;
  • Фаховий педагогічний коледж;
  • Близько 550 виїздів за кордон щорічно для участі у міжнародних наукових заходах, для проходження практики чи стажування.

Харківський національний університет радіоелектроніки

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 1201-1400. ХНУРЕ – один із відомих технічних університетів України, в якому готують фахівців у галузі інформаційних технологій, радіоелектроніки, телекомунікацій, автоматизації та комп’ютерних наук. 

Виш пропонує широкий вибір спеціальностей у галузях комп'ютерної інженерії, програмування, кібербезпеки, електроніки, біомедичних систем та інших технічних напрямків.

Одеський національний університет імені Мечникова

Позиція в рейтингу QS World University Rankings – 1201-1400. ОНУ пропонує широкий вибір спеціальностей на різних факультетах, включаючи гуманітарні, природничі, точні науки, право, міжнародні відносини, економіку.

Також до рейтингу потрапив ще один навчальний заклад – Національний університет біоресурсів та природокористування.

Цьогоріч ВНЗ України показали хороші результати й стали ще більш привабливими для вступу. Щоб здобути престижну освіту, необов'язково їхати за кордон. Це можна зробити й в Україні. Але для цього необхідно старанно вчитися і добре скласти НМТ. Репетитор з певної дисципліни допоможе підготуватися до вступу і бути впевненими у своїх силах на іспиті.

Сподобалась стаття? Оцініть

4

На основі відгуків 4 користувачів

Олена Б.

Автор Олена Б.

У 2019 році закінчила магістратуру філологічного факультету Донецького Національного Університету імені Василя Стуса. Співпрацювала з міжнародними компаніями, пишу інформаційні статті

Статті автора: 143

Підібрати репетитора

Рейтинг найкращих університетів України 2024

Як оцінювалися українські університети в рейтингу?

Університети оцінювалися за шістьма ключовими показниками, такими як академічна репутація, репутація роботодавця, співвідношення кількості викладачів/студентів тощо. Дізнайтеся більше на BUKI

Які українські університети увійшли до ТОП-10?

До ТОП-10 університетів України увійшли такі заклади, як Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна та інші. Дізнайтеся більше на BUKI

Як обрати університет для вступу?

При виборі університету варто враховувати його рейтинг, спеціальності, міжнародні програми та інші критерії, що важливі для вашої освіти. Дізнайтеся більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів