Вступна кампанія 2025: корисні лінки та ресурси для абітурієнтів

01.12.2023

Наталія К.

Статті автора: 226

Вступна кампанія 2025: корисні лінки та ресурси для абітурієнтів

Кожен абітурієнт прагне бути в курсі всіх новин про особливості вступу. Адже така інформація вселяє впевненість і дає змогу робити правильні кроки під час вступної кампанії. 

До початку тестування залишається не так багато часу. Тож абітурієнтам, які ще не починали готуватися, варто взятися за підготовку в посиленому темпі. Що робити, коли часу обмаль, а хвилювання зростає? Можна залучити репетиторів. На сайті BUKI завжди можна обрати кваліфікованого репетитора з будь-якого предмета. 

У статті зібрані корисні лінки та ресурси, які допоможуть вступникам бути в курсі подій під час вступу. А також – календар дат: коли починається вступна кампанія 2025, з яких етапів вона складається та скільки триватиме.

Вступна кампанія 2025: дати

Реєстрація на основну сесію тестування триває з 6 березня по 3 квітня. Можливість внести зміни до реєстраційних даних буде доступна до 8 квітня. Роздрукувати запрошення для участі в мультитесті можна з 4 травня. 

Основна сесія НМТ триватиме з 14 травня по 25 червня

Офіційне оголошення результатів тестування – до 4 липня. 

Наступними етапами для абітурієнта мають бути:

  1. Створення персонального кабінету вступника на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти, опція буде доступна з 1 липня.
  2. Подання електронних заяв у вибрані заклади освіти:
  • з 5 липня по 2 серпня – для вступу на основі результатів НМТ;
  • з 5 липня по 22 липня – для вступу на основі співбесіди або творчого конкурсу.
  1. Проведення творчих конкурсів – з 23 липня по 1 серпня.
  2. Результати вступу – ознайомлення з рейтинговими списками вступників – з 5 по 7 серпня.
  3. Виконання вимог для зарахування на бюджет – до 11 серпня, включно з оновленням списків та переведенням на вакантні місця – до 26 серпня.
  4. Зарахування вступників на бюджет – до 14 серпня включно, на контракт – до 30 серпня включно. 

До якого числа вступна кампанія 2025? Остаточне зарахування на бюджетну форму – до 26 серпня, на контракту форму – до 12:00 год 30 серпня. 

Також ЗВО можуть проводити додатковий набір вступників на контракт – не більше 2 сесій прийому заяв. Тривалість кожної – від 3 до 30 календарних днів. Кінцевий термін закінчення додаткового зарахування – 20 жовтня. 

Інформація, пов’язана з НМТ

Найважливіші лінки для початку вступної кампанії 2025:

  • Український центр оцінювання якості освіти – ваш головний інформаційний сайт. Тут абітурієнт може дізнатися про календар проведення НМТ, процедуру реєстрації, НМТ за кордоном, нормативні документи та основну інформацію про НМТ, підготовку до НМТ, складники НМТ тощо. 
  • А також зареєструватися на НМТ-2025, переглянути програми НМТ й тести минулих років
  • Інформаційна сторінка учасника НМТ – це індивідуальний онлайн-кабінет кожного зареєстрованого учасника тестування. Тут розміщуються всі важливі новини про кожен з етапів національного мультимедійного тесту, запрошення для участі у НМТ, інформаційна картка з результатами тестування.
  • Схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ – тут вказана кількість балів, яку вступник може отримати за кожне завдання.
  • Таблиці переведення балів НМТ-2025 у шкалу 100-200 – інформація з цих таблиць дає змогу самостійно порахувати кількість здобутих балів до офіційного оголошення результатів і оцінити свої шанси на вступ до обраного вишу.
  • Прохідні бали НМТ-2025 – мінімальна кількість балів, набрання якої означає, що тест вважається складеним. 
  • Онлайн-тести НМТ – сторінка, на якій можна знайти і потренуватися складати НМТ з будь-якого предмета. Тут є демонстраційні варіанти цьогорічного тесту і завдання мультитестів та зовнішнього оцінювання за попередні роки. Це дасть змогу визначити складні і незрозумілі теми і приділити їм більше часу під час підготовки до тестування.
  • Репетитори для підготовки до НМТ – необхідний крок, якщо учень чи учениця має низьку успішність, та до тестування залишилося мало часу. 

Репетитор підготує ефективний план повторення матеріалу, враховуючи рівень знань та можливості дитини. Педагог контролюватиме прогрес і час, який залишився до НМТ, щоб учень вчасно повторив усі важливі теми і здобув на іспиті високий бал.

Коли починається вступна кампанія: офіційні джерела

Вступна кампанія – це період, протягом якого завжди слід бути пильним, щоб не проґавити якогось терміну чи важливої інформації. Основними джерелами новин щодо вступу-2025 є:

Іншу важливу інформацію можете шукати за посиланнями:

Де можна подивитися рейтингові списки абітурієнтів 2025? Ви можете використовувати кілька джерел для пошуку цієї інформації: у широкому рейтингу на порталі ЄДЕБО, на сайтах відповідних ЗВО, через пошуковик Вступ.ОСВІТА.UA або abit-poisk.org.ua

Власне, інформація про зарахування з’явиться у вашому персональному кабінеті вступника, з якого відбувалося подання електронних заяв. 

Вступ абітурієнтів 2025: рейтинг вишів

Вибір закладу освіти – відповідальний крок, адже потрібно враховувати одразу кілька факторів: умови вступу, місце в рейтингу, вартість навчання, престижність, рівень працевлаштування випускників тощо. Отож, як дізнатися хто куди вступив, ви вже знаєте.

Тепер розглянемо, як дізнатися рейтинговий статус вишу – перевірити його наявність та місце у кількох типах рейтингових списків:

Перед тим як остаточно визначитися з вишем, радимо зважити свої сили: чи зможете ви вступити на бюджет, чи відповідає вибрана спеціальність вашим навичкам. Якщо є проблеми з якоюсь галуззю знань, хорошим рішенням може бути репетитор

Сподобалась стаття? Оцініть

4.88

На основі відгуків 8 користувачів

Наталія К.

Автор Наталія К.

Репетитор з української мови та літератури, допомагаю підтягти знання шкільної програми за 2-11 класи, готую до ДПА та ЗНО, олімпіад.

Статті автора: 226

Підібрати репетитора

Вступна кампанія 2025: поширені запитання

Коли починається вступна кампанія 2025 року?

Перший етап – створення електронного кабінету вступника – стартує 1 липня. Подання заяв починається 5 липня. Читайте більше на BUKI

Де можна переглянути рейтингові списки абітурієнтів?

Рейтингові списки доступні у кабінеті вступника, на порталі ЄДЕБО, сайтах ЗВО або через osvita.ua. Читайте більше на BUKI

Як визначити пріоритетність заяв?

Пріоритетність встановлюється під час подання заяв. Пояснення та правила втрати пріоритету описані на сайті МОН. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів