Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

15.05.2019

Статті автора: 51

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Деякі абітурієнти вважають, що найголовніше і найскладніше - це вступити до університету. А навчання там - це все половина біди! Так, дійсно, пройти суворий відбір - завдання не з легких, але і вчитися в деяких ЗВО не так просто, як здається.

Стати студентом ХНУ ім. Каразіна мріє багато хто! Цей навчальний заклад знають абітурієнти, які мріють отримати диплом про вищу освіту не для галочки, а для перспективного працевлаштування та особистісної реалізації.

фото з Instagram профілю університету

 

З XIX століття і до сьогодні ХНУ ім. Каразіна вважається одним із кращих закладів вищої освіти України та займає ТОП позицію в рейтингу кращих університетів Харкова. Тут здобувають освіту майбутні політологи, юристи, журналісти, біологи, хіміки, екологи, радіофізики, енергетики. На базі університету проводяться дослідження та інноваційні розробки. Словом, Харківський національний - це правильний старт як для тих, хто прагне пов'язати своє життя з наукою, так і для тих, хто хоче отримати затребувану спеціальність і реалізуватися в роботі в Україні або за кордоном.

 

Декілька цікавих фактів

 • Університет був заснований в 1805 році і вважається найстарішим закладом вищої освіти не тільки в Україні, а й на території всієї Східної Європи.
 • На території університету розташований найстаріший в Україні ботанічний сад (заснований в 1804 році).
 • У навчальному закладі працювало 3 лауреата Нобелівської премії: Ілля Мечников, Саймон Сміт, Лев Ландау;
 • У 1906 році М. Сумцов в стінах ХНУ прочитав першу лекцію українською мовою (це була перша лекція в світовій історії українською).
 • Випускниця ХНУ ім. Каразіна, Тетяна Устинова, в 1941 році відкрила Долину гейзерів на Камчатці. До цього вважалося, що на території Азії гейзерів немає і бути не може.

 

Факультети

В університеті на сьогоднішній день працюють 2 інститути та 20 факультетів:

 • біологічний (біологія, біотехнологія та біоінженерія, середня освіта);
 • геології, географії, рекреації та туризму (шеологія нафи і газу, геоурбаністика, картографія, прикладна гідрогеологія,тощо.);
 • екологічний (екологічна безпека, екологія, екологічний контроль та аудит, заповідна справа);
 • економічний (облік і оподаткування, підприємництво, економічна аналітика, менеджмент, тощо.);
 • іноземних мов (англійська мова та література, німецька мова та література, переклад з арабської, іспанської, китайської чи французької);
 • історичний;
 • комп’ютерних наук (кібербезпека, комп'ютерна інженерія, автоматизація та комп'ютерно-інтегровані науки);
 • медичний;
 • математики і інформатики;
 • міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу (туризм, міжнародний бізнес, готельно-ресторанна справа, міжнародні комунікації, міжнародна логістика та митна справа, тощо);
 • психології;
 • радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем (мікро- та наносистемна техніка, радіофізика);
 • соціологічний (медіакомунікації та зв'язки з громадськістю, політтехнології, соціальна робота, соціально-політичні та маркетинові дослідження);
 • фізико-енергетичний (комп'ютерна техніка, прикладна фізика енергетичних систем, прикладна фізика нетрадиційної енергетики);
 • фізико-технічний (медична фізика, прикладна фізика);
 • фізичний (астрономія, фізика);
 • філологічний (журналістика, класичні мови, польска, українська, російська мови,  прикладна лінгвістика);
 • філософський (культорологія, філософія, урбаністичні студії, європейські студії, менеджмент культурних проектів);
 • хімічний;
 • юридичний;
 • Каразінська школа бізнесу (бізнес адміністрування, менеджмент, підприємництво).  

Харківський національний - це класичний університет, де здійснюється підготовка за різними спеціальностями.

У 2019-му році ХНУ посів третє місце в академічному рейтингу ЗВО «ТОП-200 Україна 2019».

Також університет увійшов до ТОП-600 предметного міжнародного рейтингу «QS World University Rankings», де представлені провідні університети всього світу.

 

Якщо ви абітурієнт, і перебуваєте в пошуку університетів, куди хотіли б вступити, напевно назву «Харківський національний університет Каразіна» ви помічали частіше, ніж потрібно! Цей ЗВО - лідер усіх рейтингів і конкурсів. Боїтеся, що не вступите? А ви спробуйте! Так, доведеться гарненько попрацювати і здати ЗНО на високий бал, але цього можна досягти за допомогою підготовки до іспитів у репетитора. Почитайте про переваги індивідуальних занять у нашій статті.

 

Вартість навчання

Якщо так сталося, що бюджетне місце роздобути не вдалося, то можна вступити на комерційну основу. Усе більше і більше студентів роблять вибір на користь цього формату навчання, і не дарма! Краще заплатити за якісну освіту, ніж погнатися за стипендією та бюджетним місцем у тому ЗВО, до якого у вас не лежить душа!

Ось така вартість навчання за 1 рік була на факультетах Харківського національного університету в 2019-му році:

Назва факультету

Стаціонарне відділення

Заочне відділення

Біологічний факультет

18 990 

6 910 

Факультет геології, географії, рекреації і туризму

15 260 

6 910 

Екологічний факультет

15 260

6 910

Економічний факультет

Від 11 520 до 19 430 (в залежності від спеціальності)

4 830 

Факультет іноземних мов 

23 600

11 850 

Історичний факультет 

15 620 

6 910 

Факультет комп'ютерных наук

Від 11 520 до 15 260 

4 830

Факультет математики і інформатики 

11 520 

4 830 

Факультет міжнародних економічних відносин і туристичного бізнеса 

Від 18 990 до 23 600

6 910 

Факультет психології

23 600 

10 760

Факультет радіофізики, біо- і медичної електроніки, комп'ютерных систем 

11 520 

Факультет соціології

Від 15 260 до 18 990 

6 910 

Фізичний факультет 

11 520 

Фізико-енергетичний факультет 

11 520 

Фізико-технічний факультет 

11 520

Філологічний факультет

18 990 

6 910

Філософський факультет 

15 260

6 910 

Химічний факультет 

11 520 

6 910

Юридичний факультет 

20 750 

10 870

Інститут «Школа бізнесу» 

Від 13 060 до 23 600 

«Найдорожчими» факультетами можна назвати: юридичний, факультет психології, філологічний факультет і факультет іноземних мов, що зумовлено традиційно високим попитом серед вступників та високою конкуренцією. А до «найдешевших» можна віднести фізичний, хімічний, історичний факультети.

 

Міжнародне співробітництво

Класичний університет не тільки співпрацює з багатьма міжнародними організаціями, але і є їх співзасновником. Так сталося, наприклад, з Євразійською асоціацією університетів. Також ХНУ:

 • входить у Велику хартію європейських університетів;
 • є членом Асоціації вищих навчальних закладів-партнерів України та Росії;
 • входить до Асоціації європейської мережі ядерної освіти.

Крім цього, ЗВО має партнерські відносини з 61 міжнародною організацією і 25-ма країнами світу, в яких студенти можуть проходити практику, наукові дослідження, брати участь в міжнародних конференціях, конкурсах та олімпіадах.

 

Умови навчання та проживання

На базі університету є національна спадщина - ботанічний сад, який є найстарішим в Україні. У студентів-біологів, хіміків, географів і геологів є можливість вживу познайомитися з унікальними рослинами, які ростуть в різних кліматичних поясах світу. Також в ХНУ ім. Каразіна є величезний «Музей природи». До речі, його теж відносять до найстаріших музеїв світу!

Бібліотека університету теж заслуговує на увагу. У фонді налічується понад 3-х мільйонів наукових посібників, підручників і різних матеріалів, які допомагають студентам в їх дослідженнях, відкриття, курсових та дипломних роботах. Є й достатня кількість читальних залів (їх 12), абонементів (5), залів каталогів (2). У бібліотеці можна попрацювати в комфортній атмосфері, безкоштовно скористатися послугами інтернету, обрати та взятии на опрацювання необхідне літературне джерело.

На території ХНУ знаходиться 8 гуртожитків, які поміщають 5 тисяч студентів з інших міст. Однак проблема в тому, що вчиться в Харківському національному набагато більше людей з інших міст і навіть країн. Звичайно ж, при поселенні можуть виникати проблеми з місцем. Найголовніше - відразу ж, після того, як ви віднесли оригінали своїх документів, звернутися до декана свого факультету. 

Фото з Іnstagram профілю університету

 

Умови навчання та проживання в ХНУ ім. Каразіна досить комфортні і задовільняють всі потреби студентів. Якщо ви стурбовані новим майбутнім етапом у вашому житті, то вам буде корисно прочитати нашу статтю про лайфхаки, якими варто скористатися на старті навчання в університеті.

 

Правила прийому документів

У 2019-му році в ХНУ ім. Каразіна прийом документів здійснювався в період з 12 до 26 липня. Які документи потрібні для вступу в університет та як подати документи в університет - зазвичай найбільш поширені питання під час вступної кампанії.

Усі абітурієнти, які не мають пільг, подають заяви в електронній формі. На сайті університету, під час вступної компанії, ви знайдете докладну інформацію про те, як створити електронний кабінет, як завантажити документи. Якщо виникнуть якісь труднощі, то можна буде передзвонити на номер гарячої лінії, щоб консультант допоміг вам провести процедуру.

Для подачі заяви в електронній формі необхідно підготувати такі документи:

 • копія документа, що підтверджує особу (паспорт або id-карта);
 • копія документа про повну загальну середню освіту (атестат або диплом з середнього спеціального навчального закладу);
 • копія сертифікатів ЗНО, необхідних для вступу на конкретну спеціальність (список уточнюйте на сайті);
 • копія військового квитка, якщо абітурієнт є військовозобов'язаним.

На сайті є можливість відслідковувати рейтингові списки. І якщо ви будете зараховані на бюджет, то зможете самостійно спостерігати за списками. Але, в будь-якому разі, про вступ вас сповістять телефонним дзвінком або листом на електронну адресу. Після цього потрібно буде відвезти оригінали документів до університету.

Для тих абітурієнтів, які мають пільги при вступі, варіант подачі документів в електронній формі неможливий. Потрібно самостійно приїхати і подати всі необхідні сертифікати та заяви. Усю детальну інформацію ви зможете знайти на сайті університету Каразіна.

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна - один із найстаріших закладів вищої освіти на території нашої країни. За такий величезний період існування, він зміг вирости до університету міжнародного рівня, давши можливість студентам, аспірантам і науковим діячам розвиватися. Хочете вчитися тут? Спробуйте свої сили, якщо відчуваєте, що можете поборотися за бюджетне місце в одному з кращих ЗВО України!Читайте також: Підсумки вступної кампанії 2019: найбільш популярні напрями та університети-лідери  

Сподобалась стаття? Оцініть

3.63

На основі відгуків 8 користувачів

Автор Анна Г.

Репетитор з української мови та літ-ри та з англійської мови. Готую до ДПА, ЗНО, вступу до університету.

Статті автора: 51

Підібрати репетитора

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів