Як знайти репетитора?

   Між іншим, знайти репетитора – справа нелегка. З одного боку, у світі сучасному, де доступні журнали, газети і його величність Інтернет, пошук викладача видається п’ятихвилинною справою. Багато батьків намагаються знайти альтернативи, наприклад, онлайн-викладання, однак навіть тут за послуги треба платити. Отже, безкоштовних репетиторів не існує, причому, найдорожчими будуть уроки репетиторів з англійської та інших іноземних мов, а також математики, фізики та їх похідних.

 

    Звичайно, Ви можете витягти щасливий білет, якщо знайдете молодого викладача, для котрого Ваша дитина буде учасником експерименту або об’єктом для набуття досвіду. Якщо мета занять – підвищення загального рівня знань або наздогнати те, що було пропущено через хворобу, подорож тощо, то спробувати можна. А ось на складанні іспитів та ЗНО заощаджувати не варто. Безкоштовним може бути також перше заняття з репетитором, на якому досвідчені викладачі перевіряють загальний рівень знань. Це необхідно для визначення змісту та рівня складності подальших уроків.

 

Яким же чином обирати репетитора?

    Викладачі часто створюють власні аккаунти, де поширюють інформацію про свою кваліфікацію та послуги. Найчастіше вони є частиною загальної бази репетиторів у спеціалізованих групах або школах. Їхні сайти дають змогу порівнювати цінову політику, обирати тих викладачів, які мають найбільше позитивних відгуків про свою роботу. Як правило, усі досягнення, нагороди та роки досвіду є правдивою інформацією. Інакше сайт викликає в майбутньому недовіру до свого контенту та бази репетиторів.

 

    Переваги загальної бази у тому, що Ви можете знайти викладача із будь-якого предмета практично в кожному місті України. Вирішальним фактором будуть конкурентні можливості того чи іншого викладача, тобто його рейтинг. Практично вся інформація, яку необхідно знати при виборі репетитора, відкрита для всіх користувачів. Вам не потрібно чекати декілька діб, поки вчитель зв’яжеться з Вами, адже чинник часу також є одним із головних.

 

    Ще одне джерело інформації – знайомі, друзі, колеги, які вже користувались послугами того чи іншого вчителя. Їхні рекомендації також часто враховуються при виборі викладача. Неважливо, де саме Ви знайшли репетитора: немає нічого більш вражаючого, ніж заслужена репутація людини, вміючої робити свою роботу. Протягом певного часу учень та його батьки матимуть змогу оцінити переваги чи недоліки обраного вчителя.

 

    В основному підбором репетитора для дитини займаються жінки, які схильні сприймати все через емоційну, а не раціональну призму. Існують відомі німецькі «три К»: «Kinder, Kuсhe, Kirche» – діти, кухня, церква, - як основні інтереси жінок.

 

    Кожна матір має враховувати об’єктивні чинники: місце проведення занять (як довго добиратиметься дитина чи вчитель, що може вплинути на вартість уроків), організованість репетитора, певною мірою його одяг (при цьому слід пам’ятати, що, наприклад, найкращі інженери не носять дизайнерські джинси). Такт, професіоналізм, вміння зацікавити – ось якості, які повинні цінуватись у репетиторських колах. Не слід забувати про безпеку власних дітей, тому заняття з новим викладачем перший час бажано проводити вдома, поки не переконаєтесь у адекватності його намірів.

 

Читайте також: Куди вступати у 2015 році? 

Опубліковано:

2015-03-14

Розділ: Шкільна освіта