Пільги для студентів: вступ, гуртожитки, оплата навчання

16.07.2019

Пільги для студентів: вступ, гуртожитки, оплата навчання
Вища освіта

В Україні розпочалася Вступна кампанія 2019 року. Період вступу досить стресовий як для абітурієнтів, так і для їх батьків, тому часто вступники забувають за можливість використання певних переваг, передбачених законодавством. Сьогодні говоримо про те, які є пільги при вступі до університету та як ними скористатися.

Пільги для студентів: вступ, гуртожитки, оплата навчання

Рейтингові списки на вступ - як впливають пільги

Прийом до університету здійснюється на конкурсній основі, тобто з охочих навчатися на тій чи іншій спеціальності формується список, де черговість визначається конкурсним балом.

У 2019-му році вступ на пільговій основі умовно поділяється на дві категорії: вступ на підставі результатів співбесіди і вступ на підставі балів вступних іспитів (не ЗНО). 

Співбесіда проводиться у форматі діалогу з членами екзаменаційної комісії, які вирішують, чи достатнім рівнем знань володіє абітурієнт для навчання в певному університеті.

За результатами співбесіди до університету, інституту чи академії можуть вступати:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10 - 14 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • особи, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи та мають таке право відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; 
  • особи з інвалідністю, які не можуть відвідувати вищий навчальний заклад.

За результатами іспитів до вищих навчальних закладів можуть вступати абітурієнти, які були визнані учасниками Революції Гідності, учасники бойових дій. Також можуть вступати діти-сироти, у яких відсутня батьківська опіка, вступники, які проживають на тимчасово окупованій території та території збройної агресії або переселилися з неї після 1 січня 2019 року. Право на пільговий вступ мають особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2018 року.

Особливу категорію абітурієнтів складають особи, які в 2019-му році не брали участі в основній або додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з причини захворювання або патологічного стану, що перешкоджає здавати ЗНО в основному потоці абітурієнтів.

Пільгові умови для вступу до вузів покликані підкреслити рівність доступу до вищої освіти всіх верств населення, незалежно від фізичного стану або приналежності до соціальної категорії. 

Як скористатися пільгою при вступі - пакети документів, правила подачі.

Для того, щоб скористатися пільгами для вступу до вузу, необхідно вчасно оформити необхідний пакет документів, який включає в себе наявність довідок про приналежність до пільгової категорії абітурієнтів. Всі дати подання та перелік документації доступний у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.

Співбесіди відбуватимуться з 21 до 23 липня включно, а вступні іспити призначено з 17 до 22 липня включно.

Вступники, які хочуть скористатися правом на вступ за співбесідою чи за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів, подають документи до університету у паперовій формі. Важливо, що після подання першої електронної заяви вступники вже не зможуть підтвердити чи спростувати наявність пільги. 

 

Пільги для студентів - поселення до гуртожитків, оплата навчання та проживання.

Певні категорії громадян можуть користуватися пільгами й після вступу. Якщо університет забезпечує студентів гуртожитками, то досить часто існує перелік пільг, який гарантує першочергове поселення до гуртожитку. Шукати таку інформацію слід на офіційних сайтах університетів чи студмістечок, у приймальної комісії. Пізніше обов'язково слід дізнатися щодо пільгової оплати проживання в гуртожитках та необхідних пакетах документів.

Також на початку року студентам-першокурсникам одразу слід дізнатися умови отримання соціальної стипендії, яка передбачена законодавством.

 

 

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Зборовский мирный договор. Ключевые пункты и значение

В этой статье подробно разобрано предпосылки, основные моменты и значение Зборовского мирного договора

Автор: Ярослав Б.

«Голод за полуницею» (Лексичні вирази та питання до статті "Beerenhunger" з німецькомовного журналу DEUTSCH PERFEKT (Juni, 2020)

Нарешті полуниця! Навряд чи є інший фрукт, на який люди реагують так емоційно. Для багатьох німців літо починається з перших полуниць, вирощених на власних фермах. Сезон врожаю означає великий стрес - адже цей фрукт потребує ретельного догляду та обережно

Автор: Дар'я М.

Розвиток критичного мислення на заняттях з англійської мови

Стаття описує важливість розвитку критичного мислення, зокрема і під час занять з англійської мови.

Автор: Тарас Г.

«Фінансові» ідіоми та переклад основних префіксів англійської мови

Гроші – це тема не лише фінансової сфери. Розмови про цей делікатний предмет ведуться постійно. Тому і нам не слід залишатися осторонь і гайда знайомитися з висловами, які точно допоможуть Вам передати свою думку більш виразно.

Автор: Дар'я М.

7 виразів англійської мови для щоденного спілкування

Окрім накопичення знань з граматики важливою складовою вивчення мови є бажання людини збагатити свій лексичний запас. Кожен день в англійській мові з’являються десятки нових виразів, які не слід залишати без уваги. С

Автор: Дар'я М.