Пільги для студентів: вступ, гуртожитки, оплата навчання

16.07.2019

Статті автора: 51

Пільги для студентів: вступ, гуртожитки, оплата навчання

В Україні розпочалася Вступна кампанія 2019 року. Період вступу досить стресовий як для абітурієнтів, так і для їх батьків, тому часто вступники забувають за можливість використання певних переваг, передбачених законодавством. Сьогодні говоримо про те, які є пільги при вступі до університету та як ними скористатися.

Рейтингові списки на вступ - як впливають пільги

Прийом до університету здійснюється на конкурсній основі, тобто з охочих навчатися на тій чи іншій спеціальності формується список, де черговість визначається конкурсним балом.

У 2019-му році вступ на пільговій основі умовно поділяється на дві категорії: вступ на підставі результатів співбесіди і вступ на підставі балів вступних іспитів (не ЗНО). 

Співбесіда проводиться у форматі діалогу з членами екзаменаційної комісії, які вирішують, чи достатнім рівнем знань володіє абітурієнт для навчання в певному університеті.

За результатами співбесіди до університету, інституту чи академії можуть вступати:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10 - 14 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • особи, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи та мають таке право відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; 
  • особи з інвалідністю, які не можуть відвідувати вищий навчальний заклад.

За результатами іспитів до вищих навчальних закладів можуть вступати абітурієнти, які були визнані учасниками Революції Гідності, учасники бойових дій. Також можуть вступати діти-сироти, у яких відсутня батьківська опіка, вступники, які проживають на тимчасово окупованій території та території збройної агресії або переселилися з неї після 1 січня 2019 року. Право на пільговий вступ мають особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2018 року.

Особливу категорію абітурієнтів складають особи, які в 2019-му році не брали участі в основній або додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з причини захворювання або патологічного стану, що перешкоджає здавати ЗНО в основному потоці абітурієнтів.

Пільгові умови для вступу до вузів покликані підкреслити рівність доступу до вищої освіти всіх верств населення, незалежно від фізичного стану або приналежності до соціальної категорії. 

Як скористатися пільгою при вступі - пакети документів, правила подачі.

Для того, щоб скористатися пільгами для вступу до вузу, необхідно вчасно оформити необхідний пакет документів, який включає в себе наявність довідок про приналежність до пільгової категорії абітурієнтів. Всі дати подання та перелік документації доступний у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.

Співбесіди відбуватимуться з 21 до 23 липня включно, а вступні іспити призначено з 17 до 22 липня включно.

Вступники, які хочуть скористатися правом на вступ за співбесідою чи за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів, подають документи до університету у паперовій формі. Важливо, що після подання першої електронної заяви вступники вже не зможуть підтвердити чи спростувати наявність пільги. 

Пільги для студентів - поселення до гуртожитків, оплата навчання та проживання.

Певні категорії громадян можуть користуватися пільгами й після вступу. Якщо університет забезпечує студентів гуртожитками, то досить часто існує перелік пільг, який гарантує першочергове поселення до гуртожитку. Шукати таку інформацію слід на офіційних сайтах університетів чи студмістечок, у приймальної комісії. Пізніше обов'язково слід дізнатися щодо пільгової оплати проживання в гуртожитках та необхідних пакетах документів.

Також на початку року студентам-першокурсникам одразу слід дізнатися умови отримання соціальної стипендії, яка передбачена законодавством.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор Анна Г.

Репетитор з української мови та літ-ри та з англійської мови. Готую до ДПА, ЗНО, вступу до університету.

Статті автора: 51

Підібрати репетитора

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів