Портфель досягнень: що таке портфоліо першокласника

Оновлено 28.01.2025

Олександр Я.

Статті автора: 79

Портфель досягнень: що таке портфоліо першокласника

Початок навчання – це новий етап у житті дитини. Він наповнений незвичайними речами: новий розклад, правила та вимоги. Часом першокласникам важко пристосуватися до нових умов. Але освітяниі далі шукають та впроваджують у навчальний процес нові інструменти, покликані полегшити перехідний період. Тому сьогодні майже кожна школа вимагає від батьків портфоліо першокласника. Докладніше про мету, переваги та оформлення документа – далі.

Що таке портфоліо учня початкових класів?

Портфоліо першокласника – це звіт у довільній формі про інтереси, знання та навички учня. Такий метод навчання використовують для виявлення прагнень школяра, оцінки його потенціалу та успіхів. Також портфоліо допомагає дорослим краще розуміти зміни в характері, досягненнях та захопленнях учнів.

Портфоліо допомагає безпосередньо спостерігати за інтелектуальним, фізичним та психоемоційним розвитком дитини. А отже є чудовим інструментом моніторингу. Завдяки йому дорослі можуть сформувати ефективну стратегію заохочення та мотивації школяра. Довільна форма портфоліо також створює додатковий простір для спільної творчості батьків та дитини, що покращує взаємини.

портфоліо першокласника

Чим корисне портфоліо першокласника?

Для вчителя

Портфоліо першокласника допомагає виявити приховані здібності дитини та підтримати їхній розвиток. Крім того, портфоліо допомагає вчителю вчасно зрозуміти, чи потребує дитина додаткової допомоги у вивченні того чи іншого предмету.

Для батьків

Нерідко буває так, що дитина вже добре читає, але зовсім не розуміє математику чи навпаки. Украй важливо не відбити в маленького учня бажання вивчати навіть ті предмети, які даються йому складно.

Заповнюючи портфоліо разом із дитиною, батьки можуть вчасно помітити не лише проблеми в засвоєнні навчального матеріалу, але й зафіксувати емоції, що їх відчуває дитина. У такий спосіб дорослі можуть оперативно визначити проблему та виправити її. Зокрема, засвоєнню складного матеріалу сприяє індивідуальний підхід та гейміфіковані формати. Якщо вам бракує часу на додаткові заняття, а в школі дитина недоотримує уваги, виходом стануть заняття з репетитором.

Підшукати репетитора, чий підхід до навчального процесу зацікавить дитину, ви можете на сайті BUKI

Та пам’ятайте, педагоги радять у жодному разі не тиснути на маленького учня у виборі предмета для додаткового вивчення, за можливості, разом обирати репетитора. Також спробуйте провести кілька тестових занять із різними викладачами, перш ніж визначитися із вибором.

Читайте також: Перший раз у перший клас: що мають знати батьки у 2021 році

Для учня

За умови коректної поведінки батьків, спільне заповнення портфелю досягнень сприятиме більшій самостійності та відповідальності, допомагатиме дитині краще розуміти та висловлювати свої емоції. Крім того, портфоліо розвиває в школяра здатність до адекватної оцінки власних знань та вмінь, вчить планувати, визначати пріоритетні завдання та сфери для розвитку. Усі ці навички допоможуть дитині в майбутньому дорослому житті.

портфоліо першокласника

Як заповнювати портфоліо?

Портфоліо першокласника має довільну форму та необмежене спеціальними пропозиціями чи критеріями. Однак існують дві основні вимоги до змістового оформлення:

  • Портфоліо слід заповнювати регулярно. Якщо ви просто заведете портфоліо та зробите записи один раз на вимогу вчителя – ви не дістанете всіх переваг від цього інструменту. Систематичність записів – це ключ до успіху;
  • Портфоліо мусить бути орієнтованим на дитину. Дозвольте малюку вибрати стиль оформлення. Також використайте улюблених персонажів дитини з мультиків, книжок чи ігор – нехай портфоліо буде яскравим та цікавим. Це мотивуватиме дитину заповнювати щоденник успіхів регулярно.

Як оформити портфоліо?

Ви можете знайти в інтернеті приклади готових портфоліо першокласника, проте використовуйте їх лише як приклад для створення власного. Адже проста копія чужого портфелю досягнень ніяк не зацікавить дитину та не буде мотивувати її до навчання.

Першокласник має розуміти, що портфоліо це його особистий простір для самовираження. Тож ваше завданнямаксимально залучити дитину до створення та заповнення. Розпитайте в дитини, щоби вона хотіла розповісти про себе, якими досягненнями – творчими роботами чи грамотами вона насправді пишається та чим хоче поділитися. Також запропонуйте малюку самостійно вибрати фотографії для портфоліо.

Читайте також: Рейтинг шкіл України за містами

Що обов’язково треба вказати в портфоліо?

На сьогодні не має чітких вказівок, що регламентують структуру портфоліо. Проте більшість – розроблені за таким зразком:

  1. Почніть із титульної сторінки. Вкажіть ім’я дитини, в якій школі та класі вона навчається. Оберіть фотографію, яка подобається дитині найбільше та вклейте її на титульний аркуш;
  2. На першій сторінці розкажіть про родину: батьків, сестер, братів, бабусь та дідусів. Можете також доповнити ці сторінки фотографіями;
  3. Розкажіть про друзів дитини: скільки їм років, як їх звати, де вони познайомилися. Також додайте спільні фотографії або перерахуйте їхні улюблені ігри;
  4. Зробіть розділ «Мої захоплення», в якому розкажіть про улюблені заняття вашої дитини: наприклад, спів, танці чи карате. Також згадайте про улюблені книжки та мультики малечі. Якщо ваша дитина робить аплікації або малює – можете прикріпити фото її виробів.
  5. На сторінці «Мої досягнення» запишіть нещодавно набуті навички. Наприклад, якщо дитина навчилася плавати, вивчила таблицю множення, або розпочала навчання в музичній школі. Додавайте сюди її подяки та грамоти.
  6. Для маленьких спортсменів можна зробити розділ «Мої спортивні досягнення». Розкажіть про вид спорту, яким займається дитина, вкажіть, де та в кого вона тренується. Додайте фотографії зі змагань і тренувань.
  7. «Мій день» – великий розділ, який навчить дитину плануванню. Буде особливо корисно, якщо малеча розпланує свій тиждень та заповнить цю сторінку самостійно. А ви можете видрукувати її та повісити на холодильник, щоби нічого не забути.
  8. Розділ «Мої плани» допоможе розставити пріоритети, а також зрозуміти вчителям, в якому напрямку дитина прагне розвиватися.
  9. У розділі «Моя успішність» намалюйте табличку, у яку будете вносити інформацію про успішність дитини в кожній чверті. Також тут можна слідкувати за прогресом у техніці читання або вмінню рахувати.
  10. Додайте сторінку з фотографіями й іменами вчителів та з переліком шкільних предметів.
  11. Останню сторінку залиште для побажань від однокласників чи вчителів. Коли ваш малюк виросте, і йому і вам буде приємно згадувати цей період життя.

портфоліо першокласника

Де можна знайти зразки?

Pinterest – тут є безліч зразків оформлення портфоліо першокласника. Також тут можна підшукати стікери та наклейки з улюбленими персонажами дитини, видрукувати їх та прикрасити ними портфоліо.

Slideshare – тут можна знайти шаблони портфоліо першокласника, а також документи та презентації, що допоможуть у позакласному розвитку дитини.

Urok-ua.com – окрім прикладів портфоліо, тут ви також знайдете багато навчальних матеріалів, що полегшують підготовку як до уроків, так і до позакласних заходів.

Пам’ятайте, що портфоліо не обов’язково робити в паперовому форматі. Ви цілком можете використати онлайн-інструменти для його розробки та заповнення. У виборі носія для портфоліо орієнтуйтеся на побажання дитини.

Читайте також: Як вивчити вірш? Лайфхаки для школярів

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Олександр Я.

Автор Олександр Я.

Репетитор з математики та фізики для школярів, студентів.

Статті автора: 79

Підібрати репетитора

Що таке портфоліо першокласника: найважливіше

Що таке портфоліо учня початкових класів?

Портфоліо першокласника – це звіт у довільній формі про інтереси, знання та навички учня. Такий метод навчання використовують для виявлення прагнень школяра, оцінки його потенціалу та успіхів. Читайте більше на BUKI

Чим корисне портфоліо першокласника?

Портфоліо першокласника допомагає виявити приховані здібності дитини та підтримати їхній розвиток. Крім того, портфоліо допомагає вчителю вчасно зрозуміти, чи потребує дитина додаткової допомоги у вивченні того чи іншого предмету. Читайте більше на BUKI

Як заповнювати портфоліо?

Портфоліо першокласника має довільну форму та необмежене спеціальними пропозиціями чи критеріями. Однак існують дві основні вимоги до змістового оформлення: Читайте більше на BUKI

Як оформити портфоліо?

Ви можете знайти в інтернеті приклади готових портфоліо першокласника, проте використовуйте їх лише як приклад для створення власного. Адже проста копія чужого портфелю досягнень ніяк не зацікавить дитину та не буде мотивувати її до навчання. Читайте більше на BUKI

Що обов’язково треба вказати в портфоліо?

На сьогодні не має чітких вказівок, що регламентують структуру портфоліо. Проте більшість – розроблені за таким зразком: Читайте більше на BUKI

Де можна знайти зразки?

Pinterest – тут є безліч зразків оформлення портфоліо першокласника. Також тут можна підшукати стікери та наклейки з улюбленими персонажами дитини, видрукувати їх та прикрасити ними портфоліо. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів