Професії гуманітарного профілю: перспективи навчання та працевлаштування

22.11.2022

Професії гуманітарного профілю: перспективи навчання та працевлаштування
Вища освіта
 1. Гуманітарний профіль освіти: що це таке
 2. Список гуманітарних професій
 3. Гуманітарний профіль освіти: які іспити складати, та як обрати ВНЗ

Випускники 9-11 класів ще на початку навчального року намагаються знайти відповідь на важливе питання: яку професію обрати та до яких іспитів готуватися, щоби вдало вступити до коледжу чи ВНЗ?

 

Хтось із випускників одразу визначився, що хоче вступати на спеціальності математичного чи економічного профілю, стати фізиком чи інженером, бухгалтером чи авіаконструктором. А що робити школярам, котрі точно не можуть назвати себе «технарями»? Старий-добрий «гуманітарій» – саме те, що їм потрібно.

Гуманітарний профіль освіти: що це таке

Гуманітарні професії сьогодні складають гідну конкуренцію професіям, пов’язаним із точними науками. Гуманітарний профіль – це освіта, в основі якої лежить вивчення соціальних процесів, людської природи чи законів життя суспільства.

 

Усі професії соціально-гуманітарної спрямованості мають одну спільну характеристику – пряму чи опосередковану роботу з людьми. В основі гуманітарного профілю освіти лежить знання про людину, суспільні й міжособистісні відносини. Сфера діяльності працівників цього профілю визначається системою «людина – людина».

 

Для успішної роботи в будь-якій сфері «гуманітарії» мають наділятися такими якостями:

 • постійна потреба в спілкуванні;
 • відкритість до людей;
 • вміння розбиратися в характерах та настроях людей;
 • вміння знаходити спільну мову з будь-ким.

Обов’язковою умовою для вступу на гуманітарні професії є складання зовнішнього оцінювання з української мови та літератури. Щоби краще підготуватися до іспиту й підвищити шанси на отримання бюджетного місця у ВНЗ, почніть займатися з репетитором з української мови та літератури заздалегідь.

Читайте також: Умови вступу до університетів України в 2023 році

ким працювати гуманітарію

Список гуманітарних професій

Професія

Опис

Психолог

Психолог – цікава і складна професія, що користується сьогодні значним попитом. Це високооплачувана робота, що потребує безперервного навчання та підвищення кваліфікації. Працювати у сфері психології можуть люди з однією відмінною якістю – бажанням допомагати іншим і надавати їм свою підтримку.

Юрист

Ця професія менш популярна на ринку праці через величезну кількість спеціалістів. Проте, дійсно кваліфіковані юристи, адвокати, судді, нотаріуси чи прокурори можуть із легкістю знайти високооплачувану роботу й коло впливових клієнтів.

Менеджер

«Гуманітарії» також можуть бути управлінцями. Великі корпорації завжди потребують відповідальних менеджерів для управління персоналом. Плюс цієї професії – можливість швидкого кар’єрного росту.

Дизайнер

Щоби успішно працювати у сфері дизайну, необхідно мати гарну фантазію, навички роботи з різноманітними програмами та вміння спілкуватися з людьми, щоби правильно ідентифікувати їхні побажання.

Маркетолог

Діджитал агентства постійно шукають перспективні кадри, які вміють втілювати рекламні задуми в життя. Маркетологам необхідно завжди генерувати оригінальні ідеї й безперервно розвивати абстрактне мислення.

Перекладач

Перекладач очолює список найбільш популярних і високооплачуваних спеціальностей, оскільки ця професія буде актуальною впродовж десятиліть.

Фотограф

Модні зйомки, весілля, дні народження, знакові події – на кожній урочистості завжди присутні фотографи. Ця професія передбачає щільний графік роботи, проте він компенсується високою заробітною платою.

Журналіст

Робота журналістом – це про подорожі, постійне спілкування з людьми та цікаві події, про які можна дізнаватися з перших уст. Приємний бонус – висока заробітна плата й можливість стати популярним телеведучим.

Читайте також: Вступ на юридичні напрямки у 2022 році

ким працювати гуманітарію

Гуманітарний профіль освіти: які іспити складати, та як обрати ВНЗ

Перше, що вам потрібно зробити – визначитися з майбутньою професією. Від вибору спеціальності залежить кількість іспитів, які вам потрібно буде складати для вступу. Підготували для вас список основних іспитів на популярні спеціальності суспільно-гуманітарного профілю.

Гуманітарні спеціальності: яке ЗНО складати?

Які предмети потрібно здавати на психолога в Україні:

 • українська мова та література;
 • математика;
 • на вибір – іноземна мова, історія України, біологія, географія, фізика чи хімія.

Предмети на спеціальність журналістика:

 • українська мова та література;
 • історія України;
 • на вибір – іноземна мова, математика.

Які предмети потрібно здавати на юриста в Україні:

 • українська мова та література;
 • історія України;
 • на вибір – іноземна мова, математика.

Яке ЗНО складати на перекладача:

 • українська мова та література;
 • іноземна мова;
 • на вибір – математика, біологія, географія, фізика, хімія або історія України.

Які предмети потрібно здавати на менеджмент в Україні:

 • українська мова та література;
 • математика;
 • на вибір – іноземна мова, історія України, біологія, географія, фізика чи хімія.

Фотограф. Яке ЗНО складати:

 • українська мова та література;
 • біологія;
 • на вибір – іноземна мова, історія України, географія.

Які предмети складати на дизайнера:

 • українська мова та література;
 • математика;
 • на вибір – фізика, географія + творчий конкурс.

ЗНО для вступу на маркетолога:

 • українська мова та література;
 • математика;
 • на вибір – іноземна мова, історія України, біологія, географія, фізика чи хімія.

ким працювати гуманітарію

Як обрати ВНЗ за спеціальністю?

Якщо з вибором професії все більш-менш зрозуміло, то з пошуком ВНЗ можуть виникнути труднощі. Хірургам, педагогам чи археологам обрати університет досить просто, оскільки «асортимент» вишів, що готують спеціалістів на подібні спеціальності досить малий. «Випускникам-гуманітаріям» потрібно гарно потрудитися, щоби обрати найкращі варіанти серед десятків подібних ВНЗ.

 

Ось кілька критеріїв, на які варто звернути увагу під час пошуку університету:

 1. Державний чи приватний ВНЗ. Диплом державного вишу наразі більше цінується роботодавцями.
 2. Наявність бюджетних місць. Навчатися на контракті доволі дорого, тому тим випускникам, що не мають змоги оплачувати університет самостійно, краще обирати ВНЗ із наявністю бюджетної форми.
 3. Тип вишу: гуманітарний чи технічний. Технічні ВНЗ вважаються досить складними як для вступу, так і для навчання, проте студенти таких вишів зазвичай швидше влаштовуються на роботу в комерційні структури.
 4. Рейтинг університету. Зберіть інформацію про репутацію ВНЗ, професійний рівень викладачів, технічне оснащення; прочитайте відгуки студентів університету, щоби зрозуміти, чи підходить він вам.
 5. Форми навчання: денна, заочна, дистанційна. Якщо ви плануєте поєднувати навчання з роботою, одразу шукайте виші з можливістю вибору заочної форми.

Немає кращих чи гірших професій, є тільки попит на різні види діяльності. Основне завдання кожного випускника – знайти професію, що дасть йому змогу реалізуватися, розкрити творчий потенціал і працювати із задоволенням, забезпечуючи комфортне життя. Бажано шукати спеціальність, що лежить «до душі», адже вона обов’язково приноситиме задоволення, радість і гідну грошову винагороду.

 

Якщо ви вже визначилися з майбутньою професією, починайте підготовку до вступу завчасно. Складання ДПА чи ЗНО з предметів суспільно-гуманітарного циклу вимагають такої ж підготовки, як і до складання іспитів із предметів математичного чи технічного профілів. Щоби підвищити шанси на вступ, почніть заздалегідь займатися з репетиторами з основних предметів.

 

Пошуковий ресурс BUKI – найкраща платформа для тих, хто думає, як підготуватися до ЗНО. Тут зібрані професійні репетитори з усіх предметів шкільної програми, що готові займатися зі старшокласниками онлайн і офлайн.

Читайте також: Підготовка до ЗНО з історії: техніки запам’ятовування дат

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Професії гуманітарного профілю: перспективи навчання та працевлаштування

Що таке гуманітарний профіль освіти?

Гуманітарні професії сьогодні складають гідну конкуренцію професіям, пов’язаним із точними науками. Гуманітарний профіль – це освіта, в основі якої лежить вивчення соціальних процесів, людської природи чи законів життя суспільства... Читайте більше на BUKI

Де навчатись гуманітарію?

Ось кілька критеріїв, на які варто звернути увагу під час пошуку університету: Державний чи приватний ВНЗ. Диплом державного вишу наразі більше цінується роботодавцями.Наявність бюджетних місць… Читайте більше на BUKI

Ким можуть працювати гуманітарії?

Психолог – цікава і складна професія, що користується сьогодні значним попитом. Це високооплачувана робота, що потребує безперервного навчання та підвищення кваліфікації… Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

;