Умови вступу до університетів України в 2021 році

23.11.2020

Умови вступу до університетів України в 2021 році
Вища освіта
Новини ЗНО
Для батьків

Вступна кампанія майже щороку змінюється. І ці зміни торкаються і термінів подачі документів, і прохідного балу, і кількості заяв, які можна подати. 

Наш матеріал допоможе вам розібратися в усіх питаннях, що можуть виникнути у абітурієнтів під час вступу до університету.

 

Із чого почати? Вибір університету, спеціальності та предметів для складання ЗНО

Ідеально, якщо вже в 10-му класі учень може визначити, до якого направлення він більше схиляється: до гуманітарного чи технічного профілю. По-перше, так буде можливість і час якісно підготуватися до ЗНО. Двох років вистачить на підготовку навіть у тому разі, якщо в середній школі з математикою або англійською виникали труднощі. По-друге, буде час визначитися з університетом і напрямком, враховуючи всі особливості вступу на конкретний факультет.

Зараз вибір університету і спеціальності можна зробити, не виходячи з дому. Вам допоможе сайт https://vstup.edbo.gov.ua/.

За допомогою системи пошуку в рядку «Пошук» ви можете вказати необхідні параметри: місто, спеціальність, освітня ступінь (молодший спеціаліст, бакалавр, магістр). Наприклад: Київ, дизайн, бакалавр. Сайт дасть вам перелік університетів, де можна отримати спеціальність. За посиланням можна ознайомитися детально з умовами вступу, переліком сертифікатів ЗНО, отримати інформацію щодо прохідних балів.

Витративши декілька годин часу, ви оберете для себе 5-10 університетів і 2-4 спеціальності. Буде чітке розуміння, куди необхідно рухатися. До кінця навчального року буде легше визначитися. 

 

«Обов'язкові» і «на вибір»: які предмети необхідно складати на ЗНО?

Важливо пам'ятати, що випускники шкіл 2021 року складають обов'язково ДПА у формі ЗНО, а саме 4 екзамени:

 1. українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест «Атестаційні завдання»);
 2. математика;
 3. історія України або іноземна мова;
 4. один предмет на вибір (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Для вступу в університет у 2021 році абітурієнт має надати результати 3 тестів ЗНО:

 1. математика або історія України (математика - для спеціальностей, які пов'язані з точними науками, а історія України - для гуманітарних спеціальностей);
 2. українська мова - якщо ви вступаєте на спеціальність, що пов'язана з точними науками, або українська мова та література, якщо вступаєте на гуманітарні дисципліни.
 3. предмет на вибір.

Третій іспит «на вибір» потрібно буде обрати, враховуючи вимоги спеціальності, з переліку:

 1. фізика;
 2. біологія;
 3. хімія;
 4. географія;
 5. англійська мова;
 6. іспанська мова;
 7. німецька мова;
 8. французька мова.

Загалом для складання ЗНО можна буде вибрати не більше 5 предметів.

Детальніше про список предметів, які необхідно скласти при вступі на різні спеціальності, можна почитати у нашій статті.

А далі потрібно: дізнатися дати реєстрації на іспит, зареєструватися і скласти ЗНО.

Випускники попередніх років також можуть скласти ЗНО з щонайбльше 5-ти предметів.

Обов'язково складати математику мають тільки випускники шкіл 2021 року, адже обов'язковим є ДПА з математики у формі ЗНО. Для вступу в університет подаються ті предмети, які потрібні для конкретної спеціальності.

Прохідні бали

Для вступу на бюджет в університеті необхідно набрати не менше 125 балів з кожного предмета на ЗНО. Це мінімальний бал, який дозволить претендувати на бюджетне місце, якщо воно передбачено. 

Однак, для вступу на деякі спеціальності є свій пороговий бал:

 • для вступу на спеціальності «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія» необхідно набрати не менше 175 балів з 2-го і 3-го предмету на вибір;
 • для вступу на спеціальність «Право» та «Міжнародні відносини» потрібно набрати не менше 140 балів з 2-го і 3-го предмету на вибір;
 • для вступу на спеціальність «Фармація», «Промислова фармація» мінімальний прохідний бал - 130.

Далі працює конкурсна система: чим вище середній бал атестата і бал усіх 3-х предметів, складених на ЗНО, тим більше шансів, що ви зможете зайняти бюджетне місце.

 

Скільки заяв можна подати до університетів при вступі?

Вступ 2021 в Україні дозволить абітурієнту подати не більше 5 заявок для зарахування на бюджет. Причому абітурієнт повинен обов'язково визначити пріоритетність.

На навчання за контрактном можна буде подати не більше 30 заяв.

Якщо абітурієнт подавав заявки і на бюджет і на контракт, то при його зарахованні на бюджетне місце, заяви на контракт автоматично анулюються.

 

В якій формі будуть подавати заяви на вступ до університету в Україні в 2021 році?

Заяви на вступ можна подати в електронному форматі. Для того щоб зареєструватися в онлайн-кабінеті для подання заяв, вам знадобиться атестат про повну загальну середню освіту, а також хоча б один сертифікат про успішно складене ЗНО.

 

Терміни вступної кампанії у 2021 році

Основний етап вступної кампанії почнеться в липні. Вступна кампанія передбачає етапи реєстрації кабінетів вступників, подачу заяв, рекомендації до зарахування, подачу оригіналів документів, дозарахування на контракт. 

Відслідковувати інформацію про дати вступної кампанії краще на офіційному сайті Міністерства освіти чи на сайтах приймальних комісій університетів.

Також важливо не пропустити дати складання ЗНО. Реєстрація для участі у ЗНО 2021 року триватиме з 01 лютого до 05 березня включно.

 

Які зміни чекають тих, хто планує отримувати ступінь «Магістра»?

Усім, хто вже цікавиться як вступити до університету на магістратуру, потрібно пам'ятати про необхідність скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ).

Утім, якщо ви склали цей іспит у 2020-му році і бали вас влаштовують, то минулорічні результати можна використати для вступу на магістратуру у 2021 році. 

Зміни в умовах вступу на магістратуру також можна відслідковувати на сайті МОН чи сайтах університетів.

До 31 грудня 2020 року всі університети України повинні затвердити і опублікувати на своїх сайтах повну і актуальну інформацію про вступ в 2021-му році. Тому якщо ви обрали університет для вступу, не забувайте регулярно заходити на його сайт та цікавитися актуальною інформацією.Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Творчість та біографія Миколи Куліша

Микола Гурович Куліш (1892-1937) – український драматург, представник «Розстріляного Відродження».  Народився 18 грудня 1892 року в с. Чаплинка Дніпровського повіту Таврійської…

Автор: Наталія К.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина ІІ

Поради для покращення пам'яті.

Автор: Марина М.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина І

Від чого залежить хороша пам'ять та поради для її покращення.

Автор: Марина М.

Популярність англійської мови. Звідки вона береться?

Хоча англійською мовою можна говорити практично скрізь, однак, англійська є лише третьою (після іспанської та китайської) мовою, яка найчастіше використовується у світі. Вона використовується в бізнесі, політиці, мистецтві та науці. Чому так відбувається?

Автор: Галина Б.

Необхідний поріг для самостійного вивчення іноземної мови

Коли Ви можете самостійно вивчати англійську мову? Лише після того, як оволодієте необхідним мінімумом для цього!

Автор: Владислав Ю.