3D моделювання для дітей

Оновлено 29.05.2024

Анна Ц.

Статті автора: 40

3D моделювання для дітей

Кожен з батьків хоче, щоб його дитина була всебічно розвиненою і постійно навчалася чомусь новому. Однієї школи замало, тому в дітей з'являються свої інтереси, хобі, де вони розширюють кругозір і прокачують різні навички. Одним з таких захоплень може стати тривимірне моделювання, яке в майбутньому, можливо, переросте в рід діяльності та приноситиме хороший заробіток.

Що таке 3D моделювання?

3D-моделювання – це створення об'ємних тривимірних об'єктів у спеціальних комп'ютерних програмах. Є два основні види 3d-моделювання – полігональне та параметричне. У першому під час роботи за основу береться полігон – площина, що складається з кількох вершин, з'єднаних між собою ребрами. Сукупність таких полігонів називається сіткою, яку можна редагувати в будь-якому місці (у точці, ребрі, або самій площині) та у будь-який спосіб. Якість моделі визначається кількістю полігонів у ній: чим менше таких площин, тим незграбнішим виглядатиме об'єкт. Полігональний метод моделювання найпоширеніший, оскільки його використовують при створенні та проєктуванні ігор, доповненої та віртуальної реальностей, 3d-друку, скульптингу та спецефектів у кіно. Він підійде вам, якщо ви створюєте, наприклад, ігрового персонажа та не використовуєте точних розмірів.

Параметричне моделювання підходить для промислового призначення. За основу береться якась математична модель (ескіз), якій задаються параметри. Змінюючи параметри, можна створювати різноманітні комбінації моделі. Параметричне моделювання є старим та простим способом проєктування промислових деталей та механізмів.

Для того, щоб досягти результатів у тривимірній графіці, потрібно мати гарне просторове мислення. Розвивати його допомагають такі шкільні предмети, як геометрія, креслення, малювання, тому варто пояснити дитині їхню важливість. На платформі BUKI завжди можна знайти репетиторів, якщо ви гадаєте, що шкільної програми недостатньо.

Освоївши комп'ютерну графіку, можна розвивати додаткові навички та використовувати їх у створенні 3D-друку, 3D-ігор, анімації, вебдизайну, віртуальної реальності, архітектурної візуалізації, ефектів для кіно та багато чого іншого.

Читайте також: Як стати уважнішим: поради для дорослих та дітей

що таке 3D моделювання

Навіщо вчити дитину 3D анімації

Анімація та 3D-графіка вже давно займають важливе місце у житті людини. Навіть якщо ви про це не замислюєтеся, комп'ютерна візуалізація оточує людей повсюди. Проєкти сучасної архітектури, житлових будинків, торгових приміщень, автомобілів та іншого розпочиналися саме з комп'ютерних моделей.

А з очевидними прикладами людина взаємодіє постійно – дивиться фільми, мультфільми, рекламні ролики, грає у відеоігри тощо. Крім того, що анімаційна графіка – це можливість поєднувати свої творчі інтереси та гарний заробіток у майбутньому, в дітей вона розвиває когнітивні здібності та багато навичок:

  • Самовираження. Анімація – це творча область, де дитина може висловлювати і втілювати всі свої ідеї. У віртуальному світі для цього не потрібні грошові вкладення, якийсь спеціальний інвентар, особливі умови. Все, що потрібно, - комп'ютер, фантазія та бажання освоювати щось нове.

  • Комунікативність. Якщо дитина зацікавиться анімацією, у перспективі створення мультфільмів (нехай і коротких). А щоб оточення зрозуміло ту чи іншу сцену, потрібно вміти правильно висловлювати свої думки та ідеї.

  • Розв'язання проблем. 3D-графіка – це середовище, в якому потрібно прораховувати в голові стратегії побудови моделі, заздалегідь знати свої кроки та дії для ефективного результату, а в разі виникнення помилки – вміло її виправляти, запам'ятовувати та не допускати в подальшій роботі.

Розвиток у цій сфері не має меж. Якщо ви присвячуєте себе 3D-моделюванню, постійно потрібно вдосконалюватись у технічному та творчому плані.

що таке 3D моделювання

З чого почати займатися 3D моделюванням?

3D-моделювання вимагає багато практики, але якщо ваша дитина дійсно зацікавлена ​​в цій справі, вона зможе навчитися багато чого. Головне – не боятися і не опускати руки за першого ж невдалого досвіду. Програми для 3D-графіки можуть спочатку злякати своїм набором інструментів та незрозумілими схемами управління, тому дайте дитині час та допоможіть їй ознайомитись із невідомим. З досвідом інструменти стануть зрозумілими та будуть використовуватися практично інтуїтивно.

Перш ніж починатися працювати, потрібно визначитись із видом моделювання. Допоможіть дитині в цьому, розкажіть про різноманітність 3D-моделювання. Нехай він спробує зайнятися глиною, фотошопом, 2D-анімацією. Від цього залежатиме, яку програму обрати для роботи, адже жодна з них не є універсальною та підходить лише для кількох методів проєктування. Якщо дитина виявляє підвищений інтерес до графіки, можна записати її на курси 3D-моделювання або взяти уроки з репетитором.

Розкрити свій творчий потенціал дитина може за допомогою спеціальної 3D-ручки. Як і 3D-принтер, ручка видавлює розплавлений пластик, який одразу ж застигає. Можна використовувати різноколірні стрижні та надавати своїй моделі будь-яку бажану форму. Головна відмінність від принтера – 3D-ручкою потрібно керувати вручну, тому результат залежить від твердої руки та художнього таланту. При виборі пристрою орієнтуйтеся на низькотемпературний пластик і термостійкі насадки, щоб дитина не обпалилася. Ціна на 3D-ручки варіюється в межах 400-2000 грн.

що таке 3D моделювання

Читайте також: Що таке педагогіка партнерства: правила сучасного викладання

Список безкоштовних ресурсів для 3D моделювання

Багато розробників випускають програми, які спеціально призначені тільки для користувачів-початківців. Як правило, у них спрощений інтерфейс, а на сайті розробника можна знайти багато навчального відеоматеріалу для створення перших робіт. У цьому списку зручні безплатні програми, які підійдуть не лише для дітей, а й для дорослих новачків:

  • Tinkercad. Цю програму можна використовувати у браузері. Вона спеціально розроблена для новачків у 3D-моделюванні, має простий та яскравий інтерфейс. Працювати з нею не важко, для створення своєї моделі використовуються готові прості геометричні фігури (циліндри, куби, сфери та інші). Щоб створити складну 3D-модель, фігури потрібно переміщувати, обертати, масштабувати тощо. Розробник подбав про те, щоб дитина завжди могла скористатися навчальним матеріалом. На сайті Tinkercad є цілі серії відео про інструменти, а також покрокові уроки для простих проєктів.

  • Vectary. Як і Tinkercad, це браузерне програмне забезпечення. Воно призначене для роботи з графічним дизайном, дизайном продуктів та ігор. Інтерфейс нескладний, але тут більше цікавих функцій: можна використовувати готові набори 3D-типографік, вебзаголовків та інших моделей. На початку роботи можна запускати інтегровані відео з навчальними посібниками з основ 3D-моделювання.

  • MeshMixer. Програма створена спеціально для 3D-друку. Вона використовується в основному для налаштування, оптимізації або виправлення помилок 3D-моделей, що вже існують, але тут є також вбудовані інструменти для моделювання.

  • SculptGL. Можна працювати як у браузері, так і завантаживши програму на комп'ютер. За назвою можна зрозуміти, що головне призначення – робота зі скульптингом. Перед вами розміщено шматок цифрової глини та за допомогою різного інструментарію потрібно надавати йому бажаної форми. Для ліплення тут можна використовувати пензлі та імпортувати текстури. Функціональність програми обмежена, але саме тому вона є хорошим стартом для новачка, щоб зрозуміти суть тривимірного скульптингу.

  • ZBrushCoreMini. Це спрощена версія відомої програми для скульптингу ZBrush, яку використовують досвідчені професіонали в графічному дизайні. Полегшена програма підійде для дітей та новачків, які раніше не були знайомі з 3D-моделюванням. Для роботи зі шматком глини використовуються 12 пензлів, за допомогою яких можна додавати та віднімати, надувати та згладжувати, стискати та полірувати модель. Великим плюсом є можливість вставляти готові фігури частин тіла, які можна підганяти під свою модель. Якщо дитині сподобається ця програма, надалі вона зможе перейти на повну версію.

  • SketchUP Free. Платна версія цієї програми вважається однією з найкращих на ринку для створення дизайнерських та архітектурних ескізів. Безплатна версія дозволяє працювати новачкам прямо в браузері. По суті, ви спочатку створюєте 2D-форму, а потім уже додаєте їй глибини за допомогою інструмента «витягування». В онлайн-версії в доступі будуть лише найпоширеніші інструменти та простий інтерфейс. У спеціальному сховищі можна знайти готові моделі для роботи, а як працювати з кожним інструментом розповість вбудований «помічник». На сайті у відкритому доступі є безліч навчальних посібників.

  • Wings 3D. Ця програма використається для полігонального моделювання. У ній функціонує контекстне меню, в якому показуються команди відповідно до поточного вибору користувача. Навівши курсор мишки на будь-який інструмент, випливе його опис. Це і робить програму зручною та доступною для початківців. Такі функції, як анімація та рендеринг (створення кінцевого зображення на основі двовимірних або тривимірних даних), тут недоступні.

  • LeoPoly. Браузерна програма пропонує новачкам простий інструментарій для скульптингу. Тут можна ліпити свою модель з нуля, або використовувати готові форми (тіло, обличчя тощо). За необхідності до свого проєкту можна додавати моделі інших користувачів, які зберігаються в бібліотеці.

  • BlocksCAD. Ця платформа також працює у браузері і за своєю суттю нагадує середовище програмування Scratch, де використовуються барвисті кодові блоки. Якщо дитина знайома з мовою Scratch, то для роботи з тривимірним моделюванням можна використовувати цю програму. Вона була розроблена для дітей як освітній інструмент візуалізації. Все, що потрібно - просто складати блоки з командами, як конструктор, створюючи сценарії моделі. За необхідності навчальні уроки можна знайти у розробника на каналі YouTube.

  • Blender. Повноцінна програма для 3D-моделювання та анімації використовується професіоналами навіть для створення повнометражних мультфільмів. Інтерфейс для дитини може здатися надто складним, але він пропонує одні з найкращих методів моделювання. У програми дуже багато користувачів по всьому світу, тому в інтернеті можна знайти масу навчальних поетапних відеоуроків (дуже популярним є відео про створення тривимірного пончика). Якщо все-таки дитині некомфортно працювати тут, вона може обрати одну з 9 вищезгаданих програм.

Читайте також: Як вибрати приватну школу для дитини?

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 5 користувачів

Анна Ц.

Автор Анна Ц.

Український філолог із вищою освітою. За плечима три роки роботи у нотаріаті, а також написання текстів на різноманітні теми, редактура.

Статті автора: 40

Підібрати репетитора

3D моделювання для дітей

Що таке 3D моделювання?

3D-моделювання – це створення об'ємних тривимірних об'єктів у спеціальних комп'ютерних програмах. Є два основні види 3d-моделювання – полігональне та параметричне. У першому під час роботи за основу береться полігон – площина, що складається з кількох вершин, з'єднаних між собою ребрами.. Читайте більше на BUKI

Навіщо вчити дитину 3D анімації?

Крім того, що анімаційна графіка – це можливість поєднувати свої творчі інтереси та гарний заробіток у майбутньому, в дітей вона розвиває когнітивні здібності та багато навичок: Самовираження. Анімація – це творча область, де дитина може висловлювати і втілювати всі свої ідеї. У віртуальному світі для цього не потрібні грошові вкладення, якийсь спеціальний інвентар, особливі умови. Все, що потрібно, - комп'ютер, фантазія та бажання освоювати щось нове. Комунікативність. Якщо дитина зацікавиться анімацією, у перспективі створення мультфільмів (нехай і коротких). А щоб оточення зрозуміло ту чи іншу сцену, потрібно вміти правильно висловлювати свої думки та ідеї. Читайте більше на BUKI

З чого почати займатися 3D анімацією?

3D-моделювання вимагає багато практики, але якщо ваша дитина дійсно зацікавлена ​​в цій справі, вона зможе навчитися багато чого. Головне – не боятися і не опускати руки за першого ж невдалого досвіду. Програми для 3D-графіки можуть спочатку злякати своїм набором інструментів та незрозумілими схемами управління, тому дайте дитині час та допоможіть їй ознайомитись із невідомим. З досвідом інструменти стануть зрозумілими та будуть використовуватися практично інтуїтивно. Читайте більше на BUKI

Які є застосунки для 3D малювання?

У цьому списку зручні безплатні програми, які підійдуть не лише для дітей, а й для дорослих новачків: Tinkercad. Цю програму можна використовувати у браузері. Вона спеціально розроблена для новачків у 3D-моделюванні, має простий та яскравий інтерфейс. Працювати з нею не важко, для створення своєї моделі використовуються готові прості геометричні фігури (циліндри, куби, сфери та інші). Щоб створити складну 3D-модель, фігури потрібно переміщувати, обертати, масштабувати тощо. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів