Учні 4 та 9 класів складатимуть ЗНО

12.05.2017

О

Статті автора: 43

Учні 4 та 9 класів складатимуть ЗНО

Міністерство освіти і науки України згідно з новим законопроектом “Про освіту” пропонує ввести 12-річну школу. Найголовнішою реформою у цьому пункті буде те, що планується останні три роки в старшій школі зробити профільними.Окрім збільшення тривалості навчання у школі і зміни системи останніх класів МОН вводить зовнішнє незалежне оцінювання для 4 та 9 класів. На підставі результатів тестування буде здійснюватись прийом до профільних закладів. Ба більше, це дасть можливість здійснювати моніторинг якості освіти."Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). Цей іспит має проводитися на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів",
– розповіла Інна Совсун, екс-заступниця міністра освіти та віце-президент Київської школи економіки.
Тобто ЗНО потрібно буде складати й у випадках, коли дитина планує вступати до, так би мовити, престижних шкіл після 4 класу. 9-класники муситимуть складати ЗНО у випадках, коли вони матимуть бажання продовжувати здобувати середню освіту. А щодо ефективного моніторингу якості освіти, як зазначає директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, дослідження буде проводитися не на усій сукупності учнів, а вибірково."Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти"
, – розповів Карандій.
Перше ЗНО для учнів 4 та 9 класів буде проведене у 2018 році. Залежно від нахилу й академічних досягнень дитини навчання поділятиметься на три напрямки:

1 — загальноосвітній багатопрофільний академічний ліцей для школярів, які планують вступати до вузів,

2 і 3 — спеціальна освіта:

  • ліцей — готуватиме кваліфікованого робітника,

  • коледж — керівника середньої ланки на виробництві чи у сфері послуг.З атестатом професійного ліцею чи коледжу можна буде вступати до унівесритету.

Вам може бути цікаво:

ЗНО + ДПА = 1 тест

Недалеке майбутнє: ЗНО з інформатики

Сподобалась стаття? Оцініть

3.5

На основі відгуків 8 користувачів

О

Автор Олександра Т.

Репетитор англійської мови. Контент менеджер BUKI. Пишу про освіту.

Статті автора: 43

Підібрати репетитора

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів