Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Апеляція результатів ЗНО 2022

30.11.2021

Апеляція результатів ЗНО 2022
Шкільна освітаВища освітаНовини ЗНОДля батьків
   1. Що таке апеляція результатів ЗНО?
   2. В яких випадках можна оскаржити результати ЗНО?
   3. Як подавати апеляцію щодо результатів ЗНО?
   4. Як написати апеляцію щодо результатів ЗНО: зразок

   

  ЗНО – єдина та обов'язкова форма вступного іспиту до українських вишів. Результати опитування свідчать, що більшість абітурієнтів відзначають об'єктивність оцінювання. 

   

  Учасники також вважають незаперечною перевагою можливість вплинути на проведення іспиту та захистити свої права в разі їх порушення, оскаржити свою оцінку в разі незгоди з результатами тестування.

   

  Тому важливо знати, що таке апеляція та у яких випадках вона може покращити результат ЗНО.

  Що таке апеляція результатів ЗНО?

  Апеляція на ЗНО – це заява майбутнього студента, який звертається до регіональної чи державної апеляційної комісії з метою повідомлення про порушення під час проведення іспиту, які могли б вплинути на результат його роботи. Але найчастіше абітурієнти пишуть апеляції, тому що не погоджуються з результатами перевірки ЗНО або заперечують рішення про анулювання результатів тестування.

   

  Після оголошення балів з певного предмета, у кожного вступника є доступ до електронної версії його роботи та правильних відповідей на запитання. І якщо абітурієнт вважає, що йому нарахували недостатню кількість балів за тести чи необ'єктивно оцінили питання відкритого типу, він пише заяву до Українського центру оцінювання якості освіти з проханням повторно перевірити його роботу.

   

  Після заповнення заяви, її потрібно надіслати рекомендованим листом до Києва за адресою УЦОЯО. Але слід розуміти, що апеляційна комісія після повторної перевірки може не лише підвищити, а й знизити бал.

   апеляція результатів ЗНО 2022

  2021 року 3420 абітурієнтів звернулися до Українського центру оцінювання якості освіти з письмовою заявою для перегляду свого бала ЗНО. Апеляційна комісія у 58% переглянутих робіт залишила бал без змін, а 276 абітурієнтам навіть знизила оцінку. Проте 1160 учасників змогли підвищити оцінки з певного предмета та покращили свій рейтинг.

   

  Зниження оцінки після перевірки апеляційною комісією відбувається через те, що експерти перевіряють не лише завдання, з приводу якого звертається учасник, а повністю всю роботу.

   

  Абітурієнту необхідно оцінити, наскільки виправдано подання апеляційної заяви у конкретній ситуації. Наприклад, учасник ЗНО з історії України помилково вважає, що за завдання, в яких потрібно відновити історичні події, налічується 4 бали, а йому нарахували 3 та подає заяву до апеляційної комісії.

   

  У такій ситуації було б логічно спочатку ознайомитись зі схемами нарахування балів з історії України і лише після цього подавати апеляцію ЗНО. Буде добре, якщо роботу перед апеляцією додатково перевірить вчитель або репетитор. На сайті BUKI можна знайти репетитора, який допоможе не лише перевірити готову роботу, а й заздалегідь підготуватися до написання ЗНО на високий бал.

  Читайте також: Умови вступу до університетів України в 2022 році

  В яких випадках можна оскаржити результати ЗНО?

  Існує кілька приводів для подання апеляцій.

  Абітурієнту відмовили у реєстрації на ЗНО

  Абітурієнт пише заяву після того, як його не зареєстрували у пункті проведення тестування та не допустили до іспиту. Таке звернення слід зареєструвати протягом 14 днів з моменту відмови в реєстрації. До заяви обов'язково прикріплюється лист регіонального центру про відмову у реєстрації.

   

  У такій ситуації апеляційної комісії при УЦОЯО необхідно розібратися, чому людину не допустили до написання ЗНО. Заявка розглядається протягом 10 днів. У разі задоволення заяви абітурієнту буде запропоновано скласти іспит на додатковій сесії.

  Порушення у процедурі проведення іспиту

  Заяву необхідно написати, не залишаючи пункту тестування і віддати її представнику Українського центру. У документі потрібно описати ситуацію, яка негативно вплинула на якість роботи: недостатня кількість часу для написання роботи, певні дії екзаменаторів чи відсутність дій у неоднозначній ситуації.

   

  Якщо абітурієнт залишив місце проведення іспиту, у нього більше немає можливості вплинути на ситуацію, що склалася. Тому важливо ознайомитись зі своїми правами та правилами проведення тестування за кілька днів до першого іспиту.

   

  Розгляд заяви відбувається на регіональному рівні протягом 3 днів з моменту її подання. Якщо учасник ЗНО незадоволений рішенням регламентної комісії, він може оскаржити його на засіданні апеляційної комісії при УЦОЯО. Відповідну заяву необхідно подати протягом 5 днів після оголошення рішення регіональної комісії.

  апеляція зно

  Випускник не згоден з результатами ЗНО або з рішенням про їх анулювання

  Учасник тестування може оскаржувати як тести, так і твір чи інше завдання відкритого типу.

   

      1. Технічна помилка під час перевірки завдань у бланку відповідей А.

   

  Перевірка тестових завдань здійснюється комп'ютером, тому є можливість некоректного нарахування балів. Якщо абітурієнт при зіставленні своїх відповідей та картки результатів виявляє, що його правильна відповідь не зарахована, він може подати апеляцію для підвищення своєї оцінки за роботу.

   

      1. Предметна помилка під час перевірки завдань у бланках Б або В

   

  Завдання з розгорнутою відповіддю перевіряються експертами та екзаменаторами. І попри те, що існують критерії оцінювання завдань з відкритою формою відповіді, іноді оцінка робіт суб'єктивна та учасник ЗНО може не погодитися з думкою експерта.

   

  Якщо учасник ЗНО подає апеляцію за необ'єктивне анулювання його результатів, комісія детально вивчає ситуацію, що склалася, і у разі задоволення заяви приймає рішення про відновлення результату тестування.

   

  За правилами ЗНО подавати апеляцію на тексти завдань не можна. Тому апеляційна комісія не буде розглядати такі заяви в індивідуальному порядку. Але іноді трапляються ситуації, коли в завданнях є питання, яке сформульоване некоректно або не існує однозначної відповіді. У таких випадках центр освіти приймає рішення зарахувати всім учасникам це завдання як правильне або не враховувати його при виставленні оцінок.

  Як подавати апеляцію щодо результатів ЗНО?

  Перед подачею апеляції для підвищення бала ЗНО потрібно ознайомитися з алгоритмом, дотримання якого допоможе досягти своєї мети і не зашкодити наявним результатам.

  Вивчення своєї роботи

  Для початку необхідно завантажити картку результатів із особистого кабінету абітурієнта. У бланку вказано відповіді учасника тестування, правильні відповіді та кількість отриманих балів за кожне завдання. Також у кабінеті можна побачити електронну версію екзаменаційної роботи.

  Звірка з офіційними відповідями

  Знайти правильні відповіді можна на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Перевірити тестові завдання не важко, а щоб оцінити якість написання відкритих відповідей, потрібно вивчити певні документи.

  Аналіз критеріїв оцінювання екзаменаційної роботи

  Щоб зрозуміти, чому у завданні відкритого типу занижено оцінку, потрібно повторно ознайомитися з критеріями оцінювання письмових завдань з української мови та літератури, математики, англійської мови. Вперше вивчити цю інформацію потрібно ще на етапі підготовки до ЗНО.

  Написання апеляційної заяви

  Якщо абітурієнт впевнений у тому, що його роботу з певного предмета оцінено неправильно, він має написати заяву протягом 5 робочих днів. Документ має бути оформлений за шаблоном. Коректне внесення своїх даних та відсутність орфографічних помилок у тексті підвищить шанси на позитивну відповідь.

  Надсилання заяви до УЦОЯО

  Заяву потрібно надіслати рекомендованим листом до Києва на адресу Українського центру оцінювання якості освіти.

  Розгляд заяви учасника ЗНО апеляційною комісією

  Розгляд заяви та прийняття рішення відбувається протягом 15 днів з моменту подання заявки. На початку звернення опрацьовується експертами в УЦОЯО. Далі робота потрапляє на перевірку до регіональних експертів, після чого її вивчають 10 експертів апеляційної комісії.

  апеляція результатів зно зразок

  Учасник ЗНО може бути присутнім на засіданні та брати участь в обговоренні спірних питань. Інформацію про час та місце проведення засідання кожен абітурієнт може знайти на офіційному сайті УЦОЯО.

  Читайте також: Як написати СV для вступу за кордон?

  Як написати апеляцію щодо результатів ЗНО: зразок

  У шапці заяви вказується кому адресовано заяву та хто її автор. Після цього важливо без помилок написати номер сертифіката і контактний номер телефону учасника ЗНО.

   

  У тексті апеляційної заяви абітурієнт повинен зазначити, з якого предмета його не влаштовує бал. У нижній частині бланка учасник пише дату та ставить свій підпис. Потрібно розуміти, що підписуючи апеляційну заяву, людина дає згоду на повну технічну та предметну перевірку роботи, що може спричинити як підвищення, так і зниження поточної оцінки.

   

  У документі необхідно вказати:

 • ПІБ учасника тестування;

 • Номер сертифіката ЗНО;

 • Контактний номер телефону;

 • Назву предмета, на якому було порушено процедуру проведення тестування;

 • Причини, через які оскаржується рішення регіональної комісії;

 • Дату подання заяви.

Читайте також: Рейтинг вишів України за спеціальностями 

 

Оцініть новину

Рейтинг: 4 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Апеляція результатів ЗНО 2022

Що таке апеляція результатів ЗНО?

Апеляція на ЗНО – це заява майбутнього студента, який звертається до регіональної чи державної апеляційної комісії з метою повідомлення про порушення під час проведення іспиту, які могли б вплинути на результат його роботи. Читайте більше на BUKI

В яких випадках можна оскаржити результати ЗНО?

Існує кілька приводів для подання апеляцій. Абітурієнту відмовили у реєстрації на ЗНО Абітурієнт пише заяву після того, як його не зареєстрували у пункті проведення тестування та не допустили до іспиту. Читайте більше на BUKI

Як подавати апеляцію щодо результатів ЗНО?

Перед подачею апеляції для підвищення бала ЗНО потрібно ознайомитися з алгоритмом, дотримання якого допоможе досягти своєї мети і не зашкодити наявним результатам. Вивчення своєї роботи Для початку необхідно завантажити картку результатів із особистого кабінету абітурієнта. Читайте більше на BUKI

Як написати апеляцію щодо результатів ЗНО?

У тексті апеляційної заяви абітурієнт повинен зазначити, з якого предмета його не влаштовує бал. У нижній частині бланка учасник пише дату та ставить свій підпис. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.