Як вступити до університету? Все що потрібно знати абітурієнту 2021 року

05.05.2021

Як вступити до університету? Все що потрібно знати абітурієнту 2021 року
Вища освіта
Новини ЗНО
 1. Як вступити до університету в Україні: нововведення та особливості
 2. Як вступити до університету без ЗНО
 3. Як вступити до університету в Польщі
 4. Як вступити до університету США

Умови вступної кампанії змінюються з року в рік, і внаслідок впливу пандемії, 2021 рік не став винятком. Цьогорічні випускники всіх загальноосвітніх шкіл звільнені від проходження ДПА – державної підсумкової атестації. На думку Міністерства освіти і науки, подібне нововведення мінімізує загрозу поширення коронавірусної інфекції. Але незважаючи на це, випускники отримають належні їм документи про освіту у встановленому законом порядку.

У разі, якщо учень виявить бажання вступити до ВНЗ або його не влаштують підсумкові оцінки, він може скласти іспит індивідуально, в тому числі, в форматі зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо такої необхідності немає, випускник отримає атестат відповідно до підсумкових оцінок. Що ще чекає майбутніх абітурієнтів і як вступити до університету України в теперішній ситуації? Про це – в нашій статті.

Як вступити до університету в Україні: нововведення та особливості

Незважаючи на те, що правила вступу до вищих навчальних закладів України в 2021 році змінилися, можливість зайняти своє місце в рядах бюджетників або контрактників збереглася. При цьому, в першому випадку припустимо подавати не більше п'яти заяв. На контракт вступити трохи легше.

Незважаючи на те, що раніше абітурієнти мали право подати заяви у будь-яку кількість ВНЗ, у цьому році така можливість зберігається, але з обмеженням в 30 університетів. Оплатити навчання в обраному закладі можна не тільки своїми коштами, але й за допомогою довгострокового пільгового кредиту на освіту, який надає держава.

Доречі, зміни торкнулися й списку дисциплін, доступних до здачі на ЗНО. Для участі в конкурсі на вступ знадобляться результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів. І якщо раніше вибір третьої конкурсної дисципліни був обмежений двома найменуваннями, то зараз він значно розширився. За рахунок цього, абітурієнти можуть самостійно вирішувати, який предмет здавати та який сертифікат пред'являти при вступі.

При здачі української мови та літератури можна використовувати сертифікати ЗНО 2018-2021 років. Мінімальний конкурсний бал з усіх трьох дисциплін не повинен бути нижче 125. Виняток – медичні спеціальності. Перед тим, як вступити до медичного університету потрібно набрати 150 балів.

Як вступити до університету? Все що потрібно знати абітурієнту 2021 року

Перелік документів для вступу

Незалежно від напрямку навчання або обраного закладу, пакет документів для вступу залишається єдиним. Абітурієнту знадобляться оригінали та копії:

 • Свідоцтва про народження або паспорта;

 • Військового квитка або приписного свідоцтва для військовозобов'язаних;

 • Документа про освіту та атестата;

 • Сертифіката про складання зовнішнього незалежного оцінювання;

 • Документа, що свідчить про наявність права на вступ за конкурсом;

 • 4 фото, розміром 3х4.

На відміну від минулих вступних кампаній, правила 2021 року не вимагають надання медичної довідки 086-3/о. Однак, деякі ВНЗ залишають за собою право змінювати перелік документів, а значить, можуть внести в нього й довідку. Уточнювати актуальний список варто безпосередньо перед подачею заяви в університет.

Оформити її можна тільки в електронному вигляді, зробити це в традиційному паперовому форматі зможуть лише деякі категорії абітурієнтів. Подібне нововведення передбачає спрощення процесу вступу, зниження навантаження на приймальні комісії та внаслідок цього, робить його ефективним заходом у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Щоб подати документи у віддаленому форматі, абітурієнт повинен мати кваліфікований електронний підпис.

Як вступити до університету без ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання – єдиний шлях до вступу до вищого навчального закладу. Однак, обійти тестування все ж реально – можна як вступити до університету після коледжу, так і подати заявку у філію закордонного ВНЗ. Також право на вступ за результатами іспиту надається чинним військовослужбовцям України та звільненим у запас на рік вступу.

Крім того, законодавчо обґрунтоване право на вступ без тестування мають такі категорії абітурієнтів:

 • Інваліди та люди з обмеженими фізичними можливостями;

 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

 • Особи, які мають захворювання, що перешкоджають складанню ЗНО;

 • Громадяни, що мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

 • Абітурієнти, які здобули повну загальну середню освіту за кордоном;

 • Громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території або в зоні проведення АТО.

Як вступити до університету в Польщі

Питання про навчання в Польщі цікавить багатьох майбутніх студентів. Головною умовою для вступу в закордонний ВНЗ є знання мови. Абітурієнт повинен володіти польською або англійською на рівні не нижче В1. Підтвердити це може сертифікат, а в разі його відсутності – тест, скласти який слід безпосередньо в навчальному закладі.

Як правило, польські університети не вимагають складання іспитів. Виняток становлять медичні ВНЗ, при вступі в які потрібно здати профільні предмети – біологію, фізику й хімію. Заявки університети Польщі приймають з травня по липень, рідше – по вересень.

Незалежно від віку або перебування за кордоном, абітурієнти повинні здати до обраного навчального закладу такі документи:

 • Свідоцтво про закінчення школи та атестат. У разі вступу на магістратуру – диплом і доповнення;

 • Медичну довідку за формою 086-У з терміном дії не менше ніж 3 місяці;

 • Чотири кольорових фото, розміром 3.5х4.5 см, зняті в ракурсі «лівий напівпрофіль»;

 • Ксерокопії паспортів – головні сторінки українського документа й перша закордонного;

 • Копії свідоцтва про народження, для неповнолітніх – копії паспортів батьків додатково.

Як вступити до університету? Все що потрібно знати абітурієнту 2021 року

 

Як вступити до університету США

Вступ до університету США важче. Навчання тут має численні переваги й вважається престижним. Саме це пояснює популярність навчальних закладів і високі вимоги до іноземних студентів в Америці. Залежать вони від напрямку обраної програми, популярності ВНЗ та, звичайно, конкурсу на місце.

Перед тим, як вступити до американського університету, необхідно підготувати:

 • Мотиваційний лист. Складається у форматі есе. В ньому майбутній студент повинен викласти думки про свої цілі та про те, як обрана програма допоможе в їх досягненні. Як правило, саме мотиваційний лист відіграє вирішальну роль у долі абітурієнта;

 • Рекомендаційний лист. Його зміст включає характеристику учня й рекомендації. Скласти лист може хто завгодно, але схвалити й завірити його підписом зобов'язаний саме викладач;

 • Резюме. Це неформальний документ, який не входить в обов'язковий перелік заявки. В ньому слід розповісти про переваги майбутнього студента, а також про результати його попередньої діяльності;

 • Документи про освіту. Залежно від обраного навчального закладу, абітурієнт повинен надати або свідоцтво й атестат про повну середню освіту, або диплом бакалавра й доповнення до нього. Окрім оригіналів, необхідно відправити та їх переклад;

 • Документ, що підтверджує знання англійської мови. Отримати його можна за допомогою здачі стандартних тестів IELTS і TOEFL. Обидва варіанти перевіряють відразу кілька навичок випробуваного – читання, аудіювання, усне мовлення й письмо. Кількість балів, необхідних для вступу, визначає сам ВНЗ.

Як вступити до університету? Все що потрібно знати абітурієнту 2021 року

Тим, хто націлений на творчі спеціальності, наприклад, пов'язані з дизайном чи архітектурою, крім базового набору документів знадобиться портфоліо. Крім цього, при вступі на деякі напрямки необхідно здавати стандартизовані тести для випускників – SAT і ACT. Деякі ВНЗ зараховують замість них оцінки з атестату іноземного учня.

Після заповнення всіх розділів онлайн-заявки, може знадобитися оплата за її розгляд. Вартість даної послуги залежить від статусу ВНЗ та варіюється в межах 50 доларів. Відразу після надходження коштів, університет обробить документи, при необхідності уточнить нюанси та повідомить абітурієнта про зарахування.

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Как повысить свою эффективность как преподавателя

Советы по повышению своей продуктивности, основаные на личном опыте

Автор: Вадим Н.

Простий інструмент для розвитку комунікативних навичок учнів

Комунікативні навички учнів набувають особливого значення під час розвитку і навчання учнів засобами онлайн-навчання.

Автор: Наталiя Г.

Рекомендации по выбору музыкального инструмента (фортепиано)

В статье рассматриваются виды фортепиано, в чем их отличие. Приведены примеры моделей цифровых пианино и их характеристики.

Автор: Анастасія М.

Необходимо ли ребенка готовить к школе?

Уважаемые родители, в данной статье постараюсь ответить на вопросы. Необходимо ли готовить ребенка к школе, должен ли он уметь читать, писать, считать или его научат в школе?

Автор: Марина Д.

Особові займенники в польській мові.

При вивченні іноземних мов дуже важливими є нюанси, певні особливості мови, які дозволяють нам чутися "своїми", відчувати мову, уникати тих помилок, які видають іноземця. Займенник - маленька, але важлива частина мови.

Автор: Христина Ш.