Програмування для дітей: як почати навчання

06.05.2021

Програмування для дітей: як почати навчання
Для батьків
Онлайн освіта
 1. Для чого потрібен курс програмування для дітей?
 2. В якому віці краще освоювати мови програмування для дітей?
 3. Курси програмування для дітей та їхні особливості
 4. Онлайн-курси програмування для дітей: кому вони підходять?
 5. Онлайн-школа програмування для дітей та переваги її вибору
 6. Книги з програмування для дітей — які найкращі?
 7. Від мотивації до технічного оснащення: що потребують уроки програмування для дітей?

Програмування набирає все більшу популярність, й обумовлено це не тільки потенційно високою заробітною платою. Сфера IT цікава великими можливостями, які дозволяють створювати нове програмне забезпечення й сайти.

Саме це змушує абітурієнтів масово обирати технічні університети й таким чином несвідомо провокувати зростання прохідного бала при вступі. Без проблем пройти конкурс та досягти висот у кодингу дозволяє раннє вивчення основ майбутньої професії. Допоможуть в цьому курси програмування для дітей. Але як їх вибрати?

Для чого потрібен курс програмування для дітей?

Нещодавно програмування здавалося чимось недосяжним, а думка про те, що професія стане доступною ні в кого не виникала. Зараз, коли комп'ютери стали невід'ємною частиною нашого життя, IT-професії зайняли провідні позиції серед популярних напрямків навчання.

І це не дивно – створення ігор, сайтів і програмного забезпечення не тільки захопливе, але й корисне заняття. Програмування як найкраще допомагає розвинути інтелект і гнучкість мислення, що дуже важливо в будь-якому віці.

Однак, на думку більшості педагогів, засвоєння нових знань дітьми відбувається швидше, ніж дорослими. Отримуючи незнайому інформацію, вони формують про неї індивідуальну думку й складають висновки. Програмування сприяє отриманню таких компетенцій, як:

 • Обчислювальне мислення. Вивчення обчислювальних алгоритмів – перспективний напрям, який сприяє вирішенню складних завдань у всіх життєвих сферах;

 • Креативність. Уроки програмування для дітей відкривають їм шлях до самовираження – учні зможуть створювати власні ігри та анімацію;

 • Здатність до навчання. На відміну від інших спеціальностей, програмування дає можливість без страху виправляти помилки й таким чином удосконалювати навички;

 • Участь. Створюючи власний продукт та демонструючи його іншим, діти самовиражаються й прагнуть до більш високих результатів;

 • Мотивація. Кодинг залучає учнів до навчального процесу – вкладаючи частинку себе в проєкт, вони бажають його вдосконалити й набувають нових знань.

програмування для дітей

В якому віці краще освоювати мови програмування для дітей?

Програмування підходить як дорослим, так і дітям. За допомогою спеціальних програм ази IT-сфери можуть пізнати навіть малюки трирічного віку, їх навчання здійснюється в ігровій формі. Для старших дітей передбачені прості платформи, які дозволяють ефективно вивчати кодинг, найбільш популярними з них є Scratch і Kodable.

Оптимальним віком для старту в програмуванні вважається 7-8 років. У цей період можна визначити найбільш цікавий напрямок в професії – вивчення алгоритмів, створення ігор або написання елементарного програмного забезпечення. Завдяки ранньому навчанню, вже в підлітковому віці діти зможуть самостійно складати коди програм, сценарії інтерактивних роликів, а також засвоювати більш складні мови та інструменти.

Такий підхід корисний і для підготовки до подальшого вступу до вищого навчального закладу. Якщо дитина планує стати розробником в майбутньому, вже зараз вона може не тільки освоїти необхідний матеріал, але й створити перші роботи для професійного портфоліо.

Курси програмування для дітей та їхні особливості

Багато батьків задаються питанням – чи реально програмування з нуля для дітей? Так, до того ж навчити дитину можна самостійно і без фінансових вкладень – інтернет-ресурси рясніють тематичною інформацією. Однак, завдання і відеоуроки не замінять професійного викладача, який оптимізує процес навчання і поетапно підвищує рівень складності завдань. Так, грамотний підхід гарантує офлайн-курсам певні переваги:

 • Ефективне засвоєння навчальних матеріалів за рахунок стимулювання дрібної моторики та всіх видів пам'яті;

 • Особиста взаємодія з викладачем дозволяє пізнати максимальну кількість необхідної інформації;

 • Командна робота з іншими учнями сприяє не тільки соціалізації, але й отриманню нових навичок;

 • Офлайн-заняття розвивають дисципліну.

Серед недоліків очного відвідування курсів варто виділити:

 • Тривалість;

 • Строгий графік;

 • Вартість.

програмування для дітей class=

Онлайн-курси програмування для дітей: кому вони підходять?

Як і офлайн, онлайн-курси програмування для дітей пропонують безліч навчальних програм. Серед них і вивчення основ дисципліни, і створення додатків, і графічний дизайн. Але попри схожість, навчання онлайн відрізняють особливості, властиві віддаленому формату:

 • Орієнтація на практичне відпрацювання отриманих знань;

 • Якісна подача матеріалу, націлена тільки на ефективне засвоєння знань й розвиток навичок;

 • Вільний графік відвідування;

 • Доступна вартість.

Істотним недоліком подібної форми навчання можна назвати відсутність будь-якого контролю якості знань. Для успішного освоєння програми учень повинен бути дисциплінованим і високоорганізованим.

Підходять онлайн-курси для тих, хто не має можливості вивчати програмування очно – заняття у віддаленому форматі не потребують додаткового часу. Слухач курсу може освоювати необхідний матеріал у зручних обставинах – не виходячи з дому.

Онлайн-школа програмування для дітей та переваги її вибору

Окрім курсів, існують навіть школи програмування для дітей. Їх головною відмінністю є градація напрямків навчання. Так, якщо курси сприяють освоєнню дисципліни в цілому, то школи набирають різні групи для вивчення певної мови. Враховуючи те, що подібні навчальні заклади створюються професійними програмістами та мають вузький профіль, можна стверджувати, що школи сприяють більш ефективному засвоєнню знань.

Існують як офлайн, так і онлайн-школи. Другий варіант користується популярністю за рахунок комфорту – учень може отримувати знання і контактувати з викладачем, сидячи у своїй кімнаті. Крім того, варто виділити й інші переваги шкіл програмування для дітей:

 • Індивідуальний підхід. Дитина займається у звичному їй темпі, без будь-яких відволікаючих моментів;

 • Контроль. Викладач спостерігає за успіхами учня та при необхідності йому допомагає;

 • Свобода. В онлайн-школі програмування для дітей можна займатися з будь-якої точки світу – головне, наявність надійного інтернет-з'єднання.

Всупереч загальній думці, вивчення IT-дисципліни в школі не обмежується написанням кодів. На шляху до пізнання основ програмування школярі вирішують численні завдання, які сприяють:

 • Покращенню успішності в загальноосвітній школі;

 • Розвитку уважності, логіки та математичних здібностей.

Наближаючись до затребуваної й високооплачуваної професії програміста за допомогою відвідування онлайн-школи, учні роблять величезний внесок у доросле життя.

програмування для дітей

Книги з програмування для дітей — які найкращі?

Гарною підмогою в навчанні кодингу є й профільна література. Існує безліч книг з програмування для дітей – деякі з них виконують роль самовчителя, інші підходять для вивчення під керівництвом дорослих. Однак, об'єднує їх одне – захоплюючий і простий зміст, викладений доступною для школярів мовою. Читання таких книг робить процес пізнання дисципліни захоплюючим, а шлях до створення власного продукту – легким.

Одним з кращих дитячих посібників з програмування є самовчитель «Програмування для дітей. Ілюстроване керівництво з мов Scratch і Python». Він спрямований на вивчення відразу двох мов і являє собою елементарний конструктор, який допомагає зрозуміти алгоритми створення програм.

Крім базової інформації, в книзі знайдуться інструкції з розробки ігор, а також рекомендації професійних програмістів. Все навчання засноване на грі, кожен етап якої дозволить вдосконалити навички й знання дитини. Сприяють цьому численні ілюстрації та проста навігація за змістом.

програмування для дітей

Від мотивації до технічного оснащення: що потребують уроки програмування для дітей?

Крім навчальних посібників і занять з педагогом, на ефективність навчання впливає й мотивація. Звичайно, правильний напрямок в її формуванні можуть задати батьки, але основний поштовх до розвитку дає саме особисте бажання дитини.

Стимули дітей змінюються в залежності від віку. Дошкільнят програмування приваблює ігровою формою навчання. Дітям старшого віку цікаво отримання навичок, які здивують однолітків. Підлітків мотивують перспективи, в тому числі й фінансові.

Важливе й знання англійської мови. Навіть якщо на початковому етапі навчання вона не знадобиться, то подальший розвиток в професії припускає вивчення більш серйозних, в тому числі й іноземних платформ. Саме тому паралельне вивчення іноземної мови є надійною інвестицією в майбутнє.

Потрібна матеріальна база для засвоєння основ програмування для дітей індивідуальна й залежить від можливостей сім'ї учня. Як правило, для початкового рівня навчання цілком достатньо простого комп'ютера з середніми характеристиками.

У разі, якщо дитина планує створювати мобільні додатки, їй може знадобиться смартфон. В процесі вдосконалення навичок, учню будуть потрібні більш потужні гаджети, які дозволять без проблем створювати серйозні продукти програмування.

 

 

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Как повысить свою эффективность как преподавателя

Советы по повышению своей продуктивности, основаные на личном опыте

Автор: Вадим Н.

Простий інструмент для розвитку комунікативних навичок учнів

Комунікативні навички учнів набувають особливого значення під час розвитку і навчання учнів засобами онлайн-навчання.

Автор: Наталiя Г.

Рекомендации по выбору музыкального инструмента (фортепиано)

В статье рассматриваются виды фортепиано, в чем их отличие. Приведены примеры моделей цифровых пианино и их характеристики.

Автор: Анастасія М.

Необходимо ли ребенка готовить к школе?

Уважаемые родители, в данной статье постараюсь ответить на вопросы. Необходимо ли готовить ребенка к школе, должен ли он уметь читать, писать, считать или его научат в школе?

Автор: Марина Д.

Особові займенники в польській мові.

При вивченні іноземних мов дуже важливими є нюанси, певні особливості мови, які дозволяють нам чутися "своїми", відчувати мову, уникати тих помилок, які видають іноземця. Займенник - маленька, але важлива частина мови.

Автор: Христина Ш.