Вступ до університету США: мрія чи реальність

26.05.2021

Вступ до університету США: мрія чи реальність
Вища освіта
  1. Вступ до найкращих університетів США: реальність чи мрія
  2. Документи й знання, які необхідні для отримання освіти у Сполучених Штатах
  3. Умови та шанси вступу на бюджет
  4. Вступ на магістратуру та програма Фулбрайт
  5. Вступ до американських коледжів: альтернативний шлях до університету

Саме в Сполучених Штатах розташовані найкращі університети світу, а можливість розвиватися в науковому середовищі інновацій та практичних досліджень – втілення найсміливіших фантазій сучасних студентів. Гарвардський університет, Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет – справжні лідери серед ВНЗ США для активної розумної молоді, як бажає навчатися, розвиватися і будувати успішну кар’єру.

Водночас завжди є широкий вибір напрямів навчання: інформатика, бізнес, економіка, енергетика тощо. Одним з найбільш затребуваних все ж залишається курс інформаційних систем управління.

Вступ до найкращих університетів США: реальність чи мрія

Американські університети пропонують таку широку базу знань і практичних навичок, що дозволяють легко знайти роботу і продовжувати розвиватися в обраній сфері. Гнучкий підхід в навчанні дозволяє спочатку пройти кілька різних курсів, щоб остаточно визначитися з потрібною спеціальністю надалі (до кінця другого року навчання). Для іноземних студентів в університетах США завжди працює цілодобова система ознайомлювальних програм, тренінгів і семінарів, що дозволяють швидко освоїтися і звикнути до нового оточення.

Тривалість підготовки до успішної здачі тестів повністю залежить від уже наявного рівня знання англійської мови. Якщо абітурієнт має лише заповнити проблеми з технічними й, наприклад, математичними термінами, то це займе набагато менше часу, ніж підвищення рівня вище середнього до вільного. У будь-якому випадку репетитори, які пропонують свої послуги на інтернет-платформі BUKI, завжди допоможуть визначити, що саме потрібно підтягнути для успішних результатів тестів і допоможуть цього досягти за максимально короткі терміни.

вступ до сша

Одне з найпоширеніших питань серед зацікавлених студентів – скільки приблизно часу піде на виконання всіх вимог і підготовку до вступу? Чи не менше року. А школярам над можливістю вступити в США краще починати працювати вже в 9 класі. Це дозволить не тільки вибрати ідеальний університет для отримання освіти, а й ефективно заповнити всі прогалини в знаннях, особливо це стосується рівня англійської мови та профільних предметів.

Шанси вступу в один з вищих навчальних закладів США є в першу чергу в учнів з високим середнім балом і відмінним академічним бекграундом (підготовкою), а також в учасників олімпіад, авторів наукових статей.

У більшості американських університетів подачу заявок і документів на вступ потрібно проводити восени того року, що передує безпосередньо можливому зарахуванню. Таким чином, починаючи навчання в 11 класі з одночасним відправленням заявки на вступ, вже ближче до кінця квітня або початку травня старшокласник отримає відповідь від університету про зарахування на бакалаврську програму. Підтвердження свого рішення необхідно вислати університету без уповільнень.

Сучасний світ повністю відкритий для розумних і активних студентів. І спеціальний консультаційний центр EducationUSA, який надає безкоштовні консультації з приводу отримання освіти на території США – один з найяскравіших тому прикладів!

як вступити до США

Документи й знання, які необхідні для отримання освіти в Сполучених Штатах

Реалізація американської мрії повинна починатися з вибору спеціальності (майбутньої професії) і безпосередньо самого університету. Потім потрібно вивчити пропоновані програми для навчання і вибрати найбільш слушний варіант. Визначившись з першими трьома категоріями, необхідно:

  • знайти сайт обраного університету і зареєструватися на ньому;

  • отримати форму заявки та підготувати повні відповіді для мотиваційних і рекомендаційних листів;

  • мати доступ до онлайн-системи, що дозволяє відправляти заявки на вступ до ВНЗ, і заздалегідь ознайомитися з усім переліком вступних вимог з боку потенційного студента.

Готовий пакет документів для вступу може поповнюватися, якщо студент використовує спеціальні автоматизовані онлайн-системи й відправляє одну заявку в кілька цікавих йому американських ВНЗ, наприклад, Common Application або ж Universal College Application. При цьому не всі університети приймають такі заявки, а деякі – тільки з ними й працюють.

Чітка інформація про те, які документи потрібні для зарахування до ВНЗ США, знаходиться безпосередньо на сайті обраного університету. Як правило, там є:

1.Мотиваційний лист, в якому абітурієнт може розповісти про свої кар’єрні плани й про те, яким чином обрана програма навчання йому в цьому допоможе. Це один з найважливіших документів для вступу, для підготовки якого багато хто користується прикладами й допомогою фахівців з сервісу BUKI.

2.Рекомендаційний лист, який готується викладачем або ж роботодавцем майбутнього студента.

3.Резюме, в якому розповідається про переваги й важливі досягнення абітурієнта, не відображені в інших документах.

4.Документи, що засвідчують про вже отриману освіту (атестат про повну загальну середню освіту або, наприклад, диплом бакалавра).

5.Результати проходження спеціального тесту на рівень знання англійської мови (TOEFL або ж IELTS), хорошу підготовку до яких можна отримати завдяки заняттям з репетитором. Також можуть знадобитися результати тестів з серії SAT і GMAT. Якщо перший – це стандартна вимога, що виконується всіма випускниками американських шкіл, які бажають вступити на бакалаврат, то другий є обов’язковою вимогою при вступі на магістратуру.

Допомогу для підготовки до таких тестів можна отримати у репетиторів, що пропонують свої послуги на інтернет-платформі BUKI. Якщо обрана спеціальність пов’язана з архітектурою і дизайном, абітурієнтові знадобиться складене портфоліо з роботами, а також пройти додаткові тести.

У деяких випадках передбачається дедлайн подачі документів до університету (дата і час, по закінченню яких заявки більше не приймаються), а також окрема плата за розгляд відправленої заявки (близько 20 – 50 доларів). Оплата проводиться виключно після заповнення абітурієнтом всіх необхідних полів в анкеті.

Якщо є досить часу, то рекомендується підготовлену заявку відкласти на декілька дні, а потім знову перечитати «свіжим поглядом». Відправивши всі підготовлені документи, потрібно набратися терпіння і дочекатися відповіді. Іноді університет висилає додаткові запити на підтвердження платоспроможності абітурієнта. Як тільки зарахування буде проведено, університет повинен відправити лист, в якому буде підтвердження рішення, дата початку занять, а також терміни й опис процедури оплати.

як вступити до США

Умови та шанси вступу на бюджет

Отримати ефективне навчання в Сполучених Штатах безкоштовно – можна! Як правило, найбільш затребувані університети мають спонсорів, благодійні внески й інші варіанти доходів. При цьому репутація і рейтинг навчальних закладів більше залежать від досягнутих успіхів їхніми випускниками, що обумовлює пропозицію безкоштовного навчання для талановитих абітурієнтів. Важливо лише вміти вільно користуватися англійською мовою і продемонструвати високий рівень вже набутих знань за обраною спеціальністю.

Самі університети також зацікавлені в навчанні саме іноземних абітурієнтів, що підвищує їх рейтинг на міжнародному ринку. Програма безкоштовної освіти може проводитися через Scholarship (грант), Assistantship (робота на університет після отримання диплому) або ж Fellowship (шляхом розробки й проведення практичних досліджень, результати яких потім належатимуть американським компаніям). Вивчаючи, як вступити до університету США на грант, важливо пам’ятати про високий конкурс на такі місця, а також уважно вивчати умови його отримання. Не виключено, що виділена на грант сума не зможе повністю перекрити всі витрати.

Для успішного безкоштовного навчання варто вибирати між такими американськими університетами, як Флоридський, Стенфордський чи Орегонський ВНЗ. На умовах безкоштовного навчання з подальшою роботою на університет можна розглянути пропозиції Університету штату Іллінойс. За знаннями з ядерної фізики, інженерії, журналістики та остеопатії сучасні студенти воліють їхати до Університету штату Мічиган.

як вступити до США

Вступ на магістратуру та програма Фулбрайт

Фулбрайт – це програма міжнародного обміну і грантів, діюча з 1946 року, в якій кожен іноземний студент з відмінною успішністю і досконалим рівнем англійської може взяти участь. Її організація спрямована на покриття всіх витрат, пов’язаних з проходженням тестів, перельотів, медичної страховки й безпосереднього навчання. Завдяки участі в Фулбрайті студент може також отримувати додаткову стипендію (близько 1200 доларів). Але відбір кандидатів проводиться на обов’язковій конкурсній основі.

Сама магістратура в США триває всього 1-2 роки в залежності від обраної програми. При цьому документи потрібно подавати не пізніше, ніж за шість місяців до початку запланованих занять. Отримана професія ніяк не залежить від спеціальності, отриманої на бакалавраті. Дійсно, вивчивши фізику, можна стати економістом або політологом. Наявність диплома магістратури одного з університетів США серйозно збільшує шанси знайти хорошу посаду з можливістю подальшого кар’єрного росту.

як вступити до США

Вступ до американських коледжів: альтернативний шлях до університету 

Всі абітурієнти, зараховані на навчання в коледжах США, мають право на безкоштовну освіту. При отриманні знань і навичок в такому навчальному закладі з високими оцінками й хорошою успішністю у студентів є всі шанси перевестися на подальше навчання в університеті. Такий варіант варто розглядати індивідуально, з обов’язковим вивченням всіх нюансів і інформації, запропонованої на сайтах навчальних закладів.

 

 

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Как повысить свою эффективность как преподавателя

Советы по повышению своей продуктивности, основаные на личном опыте

Автор: Вадим Н.

Простий інструмент для розвитку комунікативних навичок учнів

Комунікативні навички учнів набувають особливого значення під час розвитку і навчання учнів засобами онлайн-навчання.

Автор: Наталiя Г.

Рекомендации по выбору музыкального инструмента (фортепиано)

В статье рассматриваются виды фортепиано, в чем их отличие. Приведены примеры моделей цифровых пианино и их характеристики.

Автор: Анастасія М.

Необходимо ли ребенка готовить к школе?

Уважаемые родители, в данной статье постараюсь ответить на вопросы. Необходимо ли готовить ребенка к школе, должен ли он уметь читать, писать, считать или его научат в школе?

Автор: Марина Д.

Особові займенники в польській мові.

При вивченні іноземних мов дуже важливими є нюанси, певні особливості мови, які дозволяють нам чутися "своїми", відчувати мову, уникати тих помилок, які видають іноземця. Займенник - маленька, але важлива частина мови.

Автор: Христина Ш.