НМТ 2024: все, що потрібно знати абітурієнту

Оновлено 03.01.2025

Катерина Г.

Статті автора: 21

НМТ 2024: все, що потрібно знати абітурієнту

Поточна безпекова ситуація змінила не лише побут та професійне життя кожного українця, а й створила виклики для української освіти. З метою зробити вступні іспити більш доступними для випускників всієї України: з фронтових та окупованих територій, а також для тих, хто виїхав за кордон внаслідок повномасштабного вторгнення, Міністерство освіти прийняло рішення змінити класичний формат ЗНО і адаптувати його під реалії часу. Тому вступники у 2024 році складають НМТ. Що це за тест та як він проходитиме — розповідаємо далі.

Що таке НМТ і чим воно відрізняється від ЗНО?

Національний мультипредметний тест — це список запитань з трьох базових предметів та четвертого предмету на вибір, що на них вступник муситиме відповісти упродовж  240 хвилин (4 годин). До обов'язкового блогу входять:

  • 30 завдань з української мови;
  • 22 завдань з математики;
  • 30 завдань з історії України.

До додаткового блоку, на вибір студента додаються:

Четверту дисципліну абітурієнт може обрати з таких:

    • Українська література (30 завдань).
    • Біологія (30 завдань).
    • Хімія (30 завдань).
    • Географія (30 завдань).
    • Фізика (20 завдань).
    • Іноземна мова (32 завдання).

Вибір предметів у міністерстві пояснюють, як такий, що відтворює найпопулярніші дисципліни. Крім того, за підрахунками фахівців, саме ці предмети якнайкраще зображають загальну успішність вступника, незалежно від обраної ним спеціальності. 

Для розуміння відмінностей між НМТ та класичним ЗНО варто усвідомлювати ключові риси першого. Він не міститиме власних висловлювань, запитань, що потребують розгорнутих відповідей чи відтворення послідовності розв’язання задач, зокрема, математичних. Оскільки перевіряти та вираховувати результати тестування буде комп’ютер, а не викладачі, завдання та відповіді мусять бути якнайбільше конкретними та недвозначними. Серед завдань будуть лише такі формати, що потребують обрати одну правильну відповідь або встановити правильну відповідність.

Також НМТ у 2024 році, на відміну від ЗНО, буде проходити в один день. Учасник виконуватиме завдання з двох дисциплін упродовж 120 хвилин, далі буде перерва 20 хвилин і абітурієнт ще 120 хвилин працюватиме над двома іншими предметами.

Разом із тим Міносвіти передбачає можливість вступити у ВНЗ цього року на основі результатів ЗНО і НМТ, що їх абітурієнт складав у три попередні роки: у 2023, 2021 та 2022.

Читайте також: Підготовка до ЗНО з історії: техніки запам’ятовування дат

НМТ 2023

Коли та як скласти НМТ

Щоб взяти участь у мультипредметному тесті, випускникам шкіл обов’язково потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. У формі необхідно додати інформацію про себе, паспортні дані та контактний номер мобільного.

Мультипредметний тест проводитимуть у дві сесії очно, в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де за наглядом інструкторів абітурієнти складатимуть тест. Безпосередньо тестування проходитиме, як і в минулі роки, онлайн.

Передбачено 2 сесії для складання тестування:

  • основна, яку складатимуть більшість абітурієнтів;
  • додаткова — для тих, хто не зміг з поважних причин, які він зможе підтвердити,  доєднатися до основної сесії

Основну сесію Міністерство освіти планує організувати в травні-червні, а додаткову – в липні. Точні дати, місця і час проведення будуть повідомлені лише учасникам з огляду на безпекову ситуацію. Тому абітурієнти також мають бути свідомими і не розголошувати цю інформацію, щоби не наражати себе і інших на небезпеку.

Для якісної підготовки до складання мультипредметного тесту, можна звернутися до репетитора. Індивідуальна робота з викладачем очно або онлайн — один з найефективніших способів швидко та якісно здобути необхідні знання.

Читайте також: Складаємо іспити на відмінно: поради, як впоратись із хвилюванням та отримати найвищий бал

НМТ 2023: дати проведення

Як скласти НМТ закордоном чи на ТОТ?

Школярі, що виїхали з України, зможуть скласти НМТ за кордоном у спеціальних екзаменаційних центрах. Орієнтовний список міст, де буде проходити НМТ для українських випускників, можна переглянути за покликанням.

 

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступити до ВНЗ дистанційно та без результатів НМТ. Для цього абітурієнтам запропонований вступ по спеціальній процедурі впродовж 3 місяців після початку навчання. Варто звернутися до приймальної комісії обраного вишу і уточнити умови вступу, адже ця процедура може мати свої особливості у кожному навчальному закладі.

 

Про деталі вступу у 2024 році для студентів за кордоном чи на тимчасово окупованих територіях МОН повідомить згодом.

Детальніше про те, як підготуватися та успішно скласти НМТ розповідаємо тут

Читайте також: Як написати СV для вступу за кордон?

Сподобалась стаття? Оцініть

4.59

На основі відгуків 29 користувачів

Катерина Г.

Автор Катерина Г.

Маю вищу освіту за спеціальністю "Журналістика". Працюю копірайтеркою на фрілансі.

Статті автора: 21

Підібрати репетитора

НМТ 2024: все, що потрібно знати абітурієнту

Що таке НМТ?

Національний мультипредметний тест — це список запитань з чотирьох базових предметів та п'ятого предмета на вибір, що на них вступник муситиме відповісти упродовж 240 хвилин. Читайте більше на BUKI

Як відбуватиметься НМТ?

Мультипредметний тест проводитимуть у кілька сесій, очно, в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. Це аудиторії шкіл і університетів, де за наглядом інструкторів абітурієнти складатимуть тест. Безпосередньо тестування проходитиме, як і в минулі роки, онлайн. Читайте більше на BUKI

Які скласти НМТ за кордоном?

Школярі, що виїхали з України, зможуть скласти НМТ за кордоном у спеціальних екзаменаційних центрах. Читайте більше на BUKI

Чи можна скласти НМТ на тимчасово окупованих територіях?

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступити до ВНЗ дистанційно та без результатів НМТ. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів