НМТ з біології 2024: особливості тестування і поради для підготовки

22.11.2023

НМТ з біології 2024: особливості тестування і поради для підготовки
Шкільна освітаНовини ЗНО
 1. ТЕСТУВАННЯ З БІОЛОГІЇ 2024 ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ
 2. ТИПИ ЗАВДАНЬ НА НМТ З БІОЛОГІЇ 2024
 3. ПРОГРАМА НМТ З БІОЛОГІЇ 2024: НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ТЕСТІВ
 4. ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ З БІОЛОГІЇ У 2024 РОЦІ?
 5. СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗНАДОБИТЬСЯ НА ПІДГОТОВКУ ДО НМТ З БІОЛОГІЇ?

Проведення НМТ у 2024 році заплановано на травень. І одинадцятикласникам уже треба почати готуватися вдвічі активніше та наполегливіше.

 

Майбутні медики, реабілітологи, фармацевти, педагоги та інші фахівці стикаються з тим, що для вступу в бажаний університет потрібно скласти НМТ з біології. Про особливості НМТ з біології та підготовку до нього ви дізнаєтеся з цієї статті.

НМТ З БІОЛОГІЇ 2024: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ

Для участі в НМТ необхідно заздалегідь зареєструватися, підготуватися, вивчити програму і ознайомитися з різновидами завдань у тесті. 

 

У 2024 році абітурієнти складають 4 предмети, 3 з яких є обов’язковими – українська мова, математика, історія України.

 

Біологію у 2024 році можна обрати як четвертий предмет НМТ для вступу до ЗВО на значну кількість спеціальностей. Докладніше дізнатися про напрями підготовки, для яких важлива біологія, можна на сайті osvita.ua.

 

Структура предметних тестів НМТ не змінилася порівняно з 2023 роком. НМТ з біології у 2024 році буде включати 30 завдань, на виконання яких вам буде орієнтовно 60 хвилин з урахуванням загального часу тестування 4 години. Цього часу достатньо, для того щоб відповісти на всі питання і трохи поміркувати над ними: на одне завдання орієнтовно відведено 2 хвилини. Максимальна кількість тестових балів з біології – 46.

 

Під час складання НМТ правила для всіх предметів залишаються однаковими: 

 • Не можна користуватися допоміжними матеріалами; 
 • Не можна брати з собою телефони, калькулятори, планшети тощо; 
 • Не можна розмовляти з іншими учасниками тестування та обговорювати з ними завдання. 

Читайте також: Формули для НМТ з математики у 2024 році: пояснення та приклади завдань

нмт з біології 2024

ТИПИ ЗАВДАНЬ НА НМТ З БІОЛОГІЇ 2024

У НМТ з біології 2024 будуть завдання 3 видів.

ЗАВДАННЯ «ВИБЕРІТЬ 1 ПРАВИЛЬНУ ВІДПОВІДЬ»

Завдання 1 – 24 мають таку структуру: питання і 4 варіанти відповіді. Вам необхідно вибрати 1 правильний варіант і відзначити його в електронному бланку. За правильну відповідь ви отримаєте 1 бал. 

ЗАВДАННЯ «УСТАНОВІТЬ ВІДПОВІДНІСТЬ»

З 25 по 28 питання вам необхідно буде встановити відповідність в завданнях. Виглядає це наступним чином: розміщено 2 колонки, одна колонка має твердження і цифри, а друга колонка має продовження тверджень і букви. Вам потрібно з'єднати цифри з буквами. Відповівши правильно на ці питання, встановивши відповідність, ви можете отримати від 1 до 4 балів. Де 1 – це 1 правильна відповідь, а 4, відповідно, 4 правильних відповіді. У стовпчику з буквами є одна зайва відповідь. 

ЗАВДАННЯ «ВИБЕРІТЬ 3 ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ З 3 ГРУП ЗАПРОПОНОВАНИХ ВАРІАНТІВ»

Питання 29-30 такої структури: є три стовпчики відповідей, які пронумеровані. У кожному стовпчику правильна лише 1 відповідь. Ваше завдання обрати з кожного стовпчика три цифри (відповіді) і ввести їх в електронний бланк. Максимальна кількість балів, які можна здобути – 3. 

 

Максимальна кількість тестових балів за весь тест – 46 (24 – за завдання 1 типу, 16 – за завдання 2 типу та 6 – за завдання 3 типу). Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 є у 5 додатку наказу МОН

 

Пороговий бал також щороку інший. У 2023 році було достатньо набрати 130 балів для участі у конкурсі на бюджетні місця. Виключенням є медичні спеціальності (не менше 150 балів) і напрями «Право», «Міжнародні відносини», «Публічне управління та адміністрування», «Фармація», «Промислова фармація» (не менше 140 балів). Конкурсний бал на контрактну форму навчання кожен заклад освіти визначає самостійно. Щодо порогових балів у 2024 році, поки немає офіційного підтвердження того, що вони залишаються незмінними. Якщо МОН оприлюднить інші показники, вони будуть додані у цю статтю. Рекомендуємо також стежити за новинами на офіційному сайті Міністерства освіти та науки.

 

Під час виконання завдань ви можете робити помітки і записувати відповіді на чернетці. Однак не забувайте вчасно та правильно перенести їх в електронний бланк відповідей. Будьте уважними та не поспішайте, адже ваші записи в чернетці ніхто не братиме до уваги.

ПРОГРАМА НМТ З БІОЛОГІЇ 2024: НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ТЕСТІВ

Перед початком підготовки до тестування важливо ознайомитися з офіційною програмою НМТ з біології 2024. Це знадобиться, аби мати чіткий список тем та розділів, які потрібно повторити. 

 

Ось перелік тем, за якими потрібно готуватися до НМТ з біології 2024:

 • Розділ 1. Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації.
 • Розділ 2. Закономірності спадковості і мінливості.
 • Розділ 3. Біорізноманіття.
 • Розділ 4. Організм людини як біологічна система.
 • Розділ 5. Основи екології і еволюційного вчення.

Варто уважно читати вимоги щодо знань і практичних навичок до кожного з підрозділів. Адже за ними складаються тестові завдання. 

 

Наприклад, учасник НМТ має вміти візуально розпізнавати рослинні і тваринні клітини, визначати молекулярну масу речовини, довжину молекули нуклеїнової кислоти, записувати сумарні рівняння процесів фотосинтезу і дихання, розв’язувати задачі на моногібридне і дигібридне схрещування тощо.

 

Відмінністю тестування з біології є те, що потрібно запам'ятати величезну кількість теорії за кілька років навчання в школі. Допомогти підготуватися до НМТ може репетитор з біології. Учитель проаналізує ваші поточні знання і з урахуванням часу на підготовку складе індивідуальний план роботи. Ви зможете інтенсивно опрацювати весь шкільний курс з біології, розібратися в складних темах, закласти надійний фундамент знань для навчання в університеті. Знайти репетитора з біології чи іншої дисципліни ви можете на сайті BUKI.

Читайте також: Корисні посилання для підготовки до НМТ 2024

нмт з біології 2024

ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ З БІОЛОГІЇ У 2024 РОЦІ?

Важливо перед початком підготовки до НМТ оцінити поточний рівень знань. Можна пройти демонстраційний мультитест 2023 з біології, минулорічні версії ЗНО і виділити теми, на питання з яких ви не змогли дати правильну відповідь, щоб потім приділити їм більше часу.

 

Далі потрібно скласти план підготовки. У цьому допоможе програма НМТ з біології 2024. Потім учень має обрати підручники і посібники для роботи. Важливо користуватися книгами, які рекомендовані МОН.

 

Після опрацювання кожної теми необхідно виконувати практичні вправи у форматі НМТ (ЗНО), щоб добре запам’ятати матеріал і потренуватися виконувати типові завдання. 

 

У кінці навчання важливо закріпити знання і ще раз пройти онлайн-тестування, щоб побачити прогрес і бути впевненим у своїх силах.

 

Усі ці етапи можна проходити самостійно, на курсах підготовки до НМТ чи на індивідуальних заняттях з репетитором. Розберемо кожен варіант.

САМОСТІЙНА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З БІОЛОГІЇ

Такий варіант є бюджетним. Потрібні лише тестові збірники для підготовки, підручники, вільний доступ до інтернету, щоб регулярно проходити різні варіанти тестів з біології. 

 

Переваги такого формату підготовки:

 • Бюджетно; 
 • Самостійно визначаєш час для навчання і не залежиш ні від кого. 

Недоліки: 

 • Не у всіх дітей є дисципліна регулярно готуватися; 
 • Не всі батьки перевіряють, чи готується взагалі до НМТ дитина; 
 • Немає можливості уточнити у вчителя питання з конкретної теми, в якій виникла проблема.

ПІДГОТОВЧІ КУРСИ

Підготовчі курси допоможуть підготуватися до тесту, повторити майже весь курс з біології, уточнити у вчителя цікаву для вас інформацію. 

 

Переваги такої підготовки:

 • Спілкування з одногрупниками, обговорення тем з біології;
 • Помірна ціна;
 • Бажання бути кращим у групі.

Недоліки підготовчих курсів:

 • Неможливість перенести заняття на зручний час, у разі пропуску тему доведеться опрацьовувати самостійно;
 • Учитель не в змозі приділити достатньо часу кожному учневі;
 • У разі виникнення труднощів знижується мотивація і зменшується інтерес до навчання;
 • Неможливість коригувати інтенсивність курсу і швидкість подачі матеріалу.

ІНДИВІДУАЛЬНА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З РЕПЕТИТОРОМ

Один із найбільш ефективних способів підготовки – заняття з репетитором. Ґрунтуючись на вашому початковому рівні знань та враховуючи обмеження в часі, учитель створить для вас індивідуальну програму підготовки. Він стежитиме за тим, щоб ви ретельно відпрацьовували кожну тему, а не лише зазубривали правила, а також допоможе вам успішно долати труднощі у процесі навчання. 

 

Недоліком занять з репетитором частіше вважають ціну, адже в середньому індивідуальні заняття коштують дорожче за групові. Однак підбираючи репетитора на освітньому маркетплейсі BUKI, ви можете вибрати саме того, хто має досвід підготовки учнів до НМТ і пропонує найбільш прийнятний для вас прайс.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗНАДОБИТЬСЯ НА ПІДГОТОВКУ ДО НМТ З БІОЛОГІЇ?

Досвідчені репетитори радять розпочати підготовку приблизно за рік-півтора до НМТ. Усе залежить від вашого рівня знань. Тож краще заздалегідь проконсультуватися у репетитора з біології, і правильно оцінити свої шанси. 

Читайте також: Список найкращих підручників для підготовки до ЗНО

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

НМТ з біології 2024: особливості тестування і поради для підготовки

Які завдання будуть на НМТ з біології 2024?

У НМТ з біології 2024 будуть завдання 3 видів. Завдання «Виберіть 1 правильну відповідь» Завдання 1 – 24 мають таку структуру: Читайте більше на BUKI

Які теми будуть на НМТ з біології 2024?

Розділ 1. Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації. Розділ 2. Закономірності спадковості і мінливості. Читайте більше на BUKI

Як готуватись до НМТ з біології у 2024 році?

Далі потрібно скласти план підготовки. У цьому допоможе програма НМТ з біології 2023. Потім учень має обрати підручники і посібники для роботи. Важливо користуватися книгами, які рекомендовані МОН. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

;