Навіщо здавати профільний іспит з китайської мови HSK

Всім привіт! Сьогодні я розповім Вам, що таке HSK та для чого його здавати.

HSK (汉语水平考试) - це міжнародний іспит з китайської мови (аналог англійського TOEFL).Іспит ділиться на шість рівнів від першого (найлегшого) до шостого (найскладнішого). Якщо перші три рівня, фактично, не вимагають знання ієрогліфіки, то більш високі рівні вимагають вміння писати текст китайською мовою.Зростають також і вимоги до граматики та лексики. Для успішної здачі іспиту необхідно знати таку кількість слів:

HSK 1 - 150 слів;

HSK 2 - 300 слів;

HSK 3 - 600 слів;

HSK 4 - 1200 слів;

HSK 5 - 2500 слів;

HSK 6 - 5000 слів.

Крім HSK є ще і HSKK (汉语水平口语考试), усний іспит з китайської мови. Він ділиться всього на три рівні (базовий, середній, вищий).

Все більше і більше людей замислюються чи потрібно здавати цей іспит. На мою думку, іспит варто здавати якщо:

1)Ви хочете вчитися в Китаї. Для того щоб потрапити на стажування або вступити до університету, сертифікат HSK вам просто життєво необхідний. Більшість університетів, які приймають студентів на навчання , вимагають сертифікат четвертого та п’ятого рівня HSK (а деякі - і середнього рівня HSKK).

2)Якщо ви хочете зв'язати свою роботу з китайською мовою, вам також слід скласти цей іспит. Навіть якщо ваш роботодавець не вимагає обов'язкової здачі іспиту, він неодмінно буде вражений результатом наполегливої ​​праці і по-новому погляне на ваше резюме.

3) Для підняття самоорганізації і мотивації

Ніщо так не мотивує вивчати китайську, як іспит що через місяць.Особливо важливий цей пункт для тих, хто займається китайською мовою самостійно. Як складно часом сісти за пропис ієрогліфів або розбір китайської граматики. Але якщо через два тижні буде вже оплачений іспит, то час і сили на китайську мову звідкись відразу знайдуться.

4)Досить часто дуже складно самому оцінити прогрес у вивченні мови, особливо на високому рівні знання мови.Якщо ви хочете порівняти себе нинішнього з собою з минулого, необхідна об'єктивна оцінка знань. І в цій ролі іспиту HSK немає рівних.

 Поради:

1) 1) Щоб не провалити іспит, необхідно якомога більше виконувати тестів на час. Бажано у процесі підготовки використовувати таймер та навчальні матеріали по HSK.

2)  2)Для того щоб запам’ятати ієрогліфи вам необхідно наполегливо щоденно тренувати пам'ять та асоціативне мислення. Корисно буде проводити аналогію з українською мовою, асоціювати ієрогліфи з чимось знайомим.

3)  3) Не потрібно просто зубрити слова до іспиту , оскільки це малоефективно, бажано вчити їх у контексті якогось речення. Важливо більше читати китайських текстів з художньої літератури, сучасних або наукових журналів.

4) 4)Навички письма вам допоможе вдосконалити тільки постійна практика. Важливо розділити твір на три блоки: зав'язка, кульмінація і розв'язка. Єдина порада: чим простіше будуть викладені думки на папері (без пишних фраз і складних ієрогліфів), тим цікавіший та правильніший вийде текст.

5)  5)При прослуховуванні аудіо важливо робити позначки на папері (українською або китайською). Потрібно максимально зосередитися на голосі диктора і не звертати увагу на інші подразники. Для успішного проходження іспиту HSK важливо навчитися правильно розподіляти час на тестуванні, не думати про провал та як можна більше практикуватися.

Отже, процес підготовки до іспиту та сама здача іспиту дуже цікава та корисна. Абсолютно всі, хто серйозно готується до здачі китайського іспиту HSK роблять якісний стрибок у вивченні китайської мови. Спроба здати на певний рівень HSK надає стимул самовдосконалюватися, постійно піднімати собі планку, прагнути рухатися вперед. Навіть якщо ви не наберете потрібної кількості балів, ви, поза всякими сумнівами, поповните свій багаж знань, вийдете з зони комфорту та спробуєте свої сили у цьому китайському іспиті, який здають люди, які вивчають китайську мову в усьому світі. Бажаю всім успіхів!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вероніка М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;