Найкращі підручники для вивчення китайської мови

Всім привіт! Сьогодні я хочу розповісти Вам про найпопулярніші та найефективніші підручники для вивчення китайської мови.

1)Developing Chinese

Це інтерактивний підручник, де досить стисло подається теорія і багато вправ, у тому числі для роботи в групі. Акцент  робиться на розмовну практику і побутові діалоги (як знайти туалет, скільки коштує кілограм груш, як орендувати квартиру у Китаї).У кожному уроці нових слів небагато, але вони інтенсивно використовуються в текстах і вправах.З 21-го уроку у текстах відсутній піньінь, але проставлені тони, що дуже зручно - не потрібно самому підписувати. У другій частині тони в текстах проставлені. Тобто все йде до того, аби навчитися самостійно читати ієрогліфи.

Дуже цікава подача матеріалу: прямо по ходу тексту справа йдуть питання до тексту, тобто його можна закрити долонею та  переказати. Після тексту є виноски з коментарями до окремих слів і конструкцій .

2)Boya Chinese

Цей підручник доволі складний.Вступ та більшість пояснень  лише китайською мовою. Далі йде представлення персонажів, які в цьому підручнику ведуть діалоги, і знову-таки вони представлені лише китайською мовою.

Дуже інтенсивно  тут подається лексика: у першому уроці досить довгий діалог і 16 нових слів. Діалог тільки ієрогліфами, піньінь винесено окремим блоком під ним, що є трохи незручним, так як все одно доведеться від руки підписувати хоча б тони, але може бути, за рахунок цього він і є таким ефективним?

Перевага цього підручника у тому, що багато класних вправ і жива лексика, дуже цікаві теми уроків. До цього підручника явно повинен додаватися викладач, який буде заповнювати усними поясненнями все, чого не вистачає у підручнику, самостійно по ньому займатися дуже важко.

 3)HSK Standart Course

Це найкращий підручник для підготовки до міжнародного іспиту з китайської мови – HSK. За допомогою нього, ви зможете у короткий час повторити матеріал до іспиту та покращити рівень китайської мови. Підручник сильний у граматиці та лексиці, а також він ілюстрований фотографіями, які роблять його ще більше інтерактивним. Підходить для самостійного опрацювання.

4)Contemporary Chinese

Головною перевагою цього підручника є те, що наприкінці  кожного уроку можна побачити цікаві замітки про Китай та китайську мову, наприклад, про історію виникнення піньїнь.

Нульовий урок присвячений китайській фонетиці: пояснення винесені дуже короткі , без подробиць, тільки найважливіше і досить зрозуміло. Є корисна таблиця Corresponding Phonetic Symbols і схема назв членів сім'ї.

На тлі інших підручників, ContemporaryChineseвирізняється своєю графікою, наприклад, картинки зрозуміло ілюструють зміст суфіксів напрямку руху. Лексика не прив'язана до студентського життя, на відміну від інших підручників.

5)IntensiveChinese

На мою думку, це унікальний підручник з докладним поясненням основ китайської ієрогліфики  та фонетики. Тут викладені всі нюанси правильної вимови з ілюстраціями мовного апарату для кожної фіналу і ініціалю, що є надзвичайно важливим на початковому рівні. У цьому підручнику також присутні довгі граматичні коментарі, у кожному уроці окрім докладного граматичного пояснення, є докладний коментар по ієрогліфіці: радикали, структура ієрогліфа, розташування елементів відносно один одного, поради як краще писати китайські ієрогліфи та багато іншого.

Якщо ви знаєте англійську мову, то зможете займатися за цим підручником самостійно. Вся серія досить грунтовна. Для початкового рівня є  чотири частини, і ще чотири частини – для покращення навичків аудіювання та розмовної мови.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вероніка М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;