
Щоби почуватися впевнено під час проходження співбесіди чи спілкування з іноземцем, потрібно регулярно приділяти увагу англійській. Не вдасться вивчити мову в 11 класі до певного рівня й пам’ятати всі отримані знання без системних занять.
Для підтримання або покращення рівня іноземної мови потрібно виконувати вправи для розвитку навички говоріння, аудіювання, читання та письма. Про цікаві завдання з англійської, які не набриднуть під час щоденного виконання, можна дізнатися з цієї статті.
Вправи для розвитку навичок аудіювання англійською
Сприйняття англійської на слух — це одна з основних навичок, яка допоможе розуміти носія мови, слухати іноземне радіо або дивитися фільми без субтитрів.
Під час заняття не обов’язково використати нудні діалоги зі шкільної програми. Можна взяти, наприклад, аудіокнигу «The FIve Orange Pips» («П’ять зернят апельсина»).
Твір допоможе тренувати навичку аудіювання англійською для початківців.
Спочатку потрібно взяти фрагмент приблизно 30 секунд і послухати його повністю. Під час першого відтворення учень намагається зрозуміти основну думку, ігноруючи незнайому лексику.
Якщо на початковому етапі учень зрозумів бодай половину з прослуханого, то це вже добре. Можна ще раз відтворити фрагмент. Так тренується загальне сприйняття мови.
Далі треба слухати уривок реченнями чи фразами, сприймаючи кожне знайоме слово. Наприклад, у репліці «Give me your coat and umbrella» потрібно подумки перекласти кожне слово. Після цього прослухати наступне речення. У такий спосіб потрібно просуватися по фрагменту невеликими відрізками та перекладати всю знайому лексику.
Коли учень розібрав за фразами весь фрагмент, може ще раз прослухати його повністю. Якщо залишилися слова без перекладу, можна переглянути текстовий варіант книги та перекласти незнайому лексику.
За таким алгоритмом треба працювати з кожним уривком. Тривалість фрагмента учень регулює самостійно, залежно від рівня підготовки. Якщо розповідь про Шерлока Холмса здається занадто простою, можна вибрати аудіокнигу зі складнішою лексикою.
Для поліпшення сприйняття англійської на слух можна слухати пісні англійською, дивитися фільми без дубляжу, спілкуватися з носіями мовив скайпі.
На платформі youtube можна знайти цікаві завдання з англійської мови. Наприклад, у цьому відео необхідно прослухати опис картинки та з чотирьох запропонованих варіантів вибрати той, про який йдеться в описі.
Не варто робити такі заняття занадто тривалими. Найефективніше займатися 30 хв. на день щодня, ніж влаштовувати раз на місяць тригодинне заняття.
Якщо виникають труднощі зі складанням графіка занять, розподілом навантаження або самоконтролем, можна звернутися по допомогу до репетитора з англійської мови.
Тренувальні вправи з читання англійською
Для покращення навички читання, потрібно якнайбільше читати. Але просто читання буде замало. Важливо розуміти те, що було прочитано. Тому треба перекладати текст, знаходити та запам’ятовувати незнайомі слова, відповідати на запитання про зміст тексту.
Напевно, усі пам’ятають шкільні уроки англійської, де один учень читав великий текст, а потім весь клас відповідав на питання, пов’язані з цим текстом. Шкільні підручники не завжди тішать цікавим матеріалом. Але під час самостійного виконання завдань англійською, можна підбирати тексти, з огляду на особисті захоплення.
Соціальні мережі
Сучасна людина кілька годин на день проводить у соціальних мережах. Можна поєднати приємне з корисним та тренувати навички читання під час перегляду новин. Наприклад, підписатися в Twitter або Telegram на сторінки англомовних знаменитостей, канали іноземних ЗМІ, тематичні паблики англійською мовою.
Коли трапляється незнайоме слово, можна переглянути його значення в словнику й набрати його у пошуці Twitter, щоби подивитися, як його вживають реальні люди.
Тіньове читання
Під час читання можна покращити свою вимову. Для цього необхідно англійське аудіо, записане носієм мови та текст. Людина прослуховує запис і намагається прочитати текст із такою ж вимовою та інтонацією, як і іноземець. Одночасне читання з носієм мови повторюється стільки разів, скільки потрібно для хорошого результату. Після опрацювання тексту з диктором, необхідно повторити матеріал без підказок.
Читайте також: 10 подкастів для вивчення англійської
Цікаві завдання англійською для розвитку письма
Писемне й усне мовлення вимагають одного й того ж способу мислення та формування речень.
Щоби без проблем спілкуватися англійською, учень має навчитися думати іноземною мовою. І в цьому йому допоможуть вправи англійською для розвитку письмових навичок.
Ведення блогу
Учні із середнім рівнем підготовки можуть вести особистий щоденник чи блог. У такому форматі люди записують усе те, що сталося з ними впродовж дня чи тижня.
Можна робити огляди на різні гаджети, писати рецензії на книги або серіали. Головне, щоби тема блогу збігалася з особистими вподобаннями учня. Коли навчання приносить задоволення, результат перевершує всі очікування.
Диктант
Ця цікава вправа з англійської для дітей та дорослих допоможе не тільки навчитися писати без помилок, а й покращить слухове сприйняття англійської. Для самостійного диктанту можна включити цікаве відео, подкаст Ted Talk або мультфільм англійською мовою.
Учень прослуховує речення чи фразу, ставить відео чи аудіо на паузу, записує прослуханий фрагмент. Після завершення роботи необхідно перевірити її.
Якщо учень займається з репетитором, перевіркою роботи буде займатися педагог. Вчитель також може проаналізувати допущені помилки та пояснити підопічному незрозумілі теми.
Читайте також: Сучасний англійський сленг
Вправи англійською для говоріння
Для практики говоріння не обов’язково їхати до англомовної країни. Можна вдома виконувати цікаві завдання з англійської мови.
Підспівування пісням
Напевно, у кожного є улюблена група або виконавець, який є носієм англійської мови. Підспівування пісням свого кумира сприяє покращенню навички говоріння. Під час такої вправи з англійської не важливо, чи учень потрапляє у всі ноти. Тут треба стежити за правильною вимовою англійських слів.
Під час прослуховування пісень людина також знайомиться з новою лексикою та покращує сприйняття англійської мови на слух.
Переказ
Для виконання цієї вправи англійською учневі знадобиться матеріал, який він буде переказувати. Можна переглянути серію улюбленого серіалу без дубляжу або пізнавальне відео про природу англійською. Для прокачування говоріння переказ виконується усно, а для тренування письма можна записати почуте в зошит.
Таку вправу можна виконувати дорослим та дітям, підбираючи для кожного учня текст відповідної складності.
Навичка переказу необхідна в повсякденному житті. Людина часто переказує комусь подію чи цікаву новину. Регулярне виконання подібних завдань допоможе легко пояснювати співрозмовнику слово, переклад якого ви не знаєте. Наприклад, якщо учень не знає, як буде вилка англійською, він може описати її як предмет, який допомагає їсти другі страви.
Читання вголос
Читання будь-якого тексту вголос допомагає розвинути розмовну навичку. Людина практикує вимову, інтонацію, ритм. Можна вибрати будь-яку цікаву статтю чи книгу та тренуватися 20–30 хвилин щодня.
Думки вголос
На виконання цього цікавого завдання з англійської не потрібно виділяти додатковий час. Під час усіх побутових справ людині необхідно говорити вголос те, що він думає, лише іноземною мовою. Наприклад, виходячи з квартири, учень буде зачиняти двері та промовлятиме це англійською (to lock the door — зачинити двері, I'm locking the door — я зачинив двері).
Під час занять із говоріння поруч має бути людина, яка контролюватиме вимову учня та за необхідності буде вказувати на помилки. Якщо в оточенні немає людей із високим рівнем іноземної мови, можна звернутися по допомогу до репетитора з англійської мови.
Педагог складає графік занять з урахуванням рівня підготовки та цілей вивчення англійської, під час пояснення матеріалу орієнтується на індивідуальні особливості підопічного та працює в комфортному для нього темпі.Вивчаючи з учнем складні теми, вчитель приділяє їм необхідну кількість уроків і за необхідності повертається до проблемного матеріалу через кілька занять.
Знайти репетитора з англійської та іншої мови можна на сайті BUKI.