Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Як викладати онлайн? Із чого розпочати репетиторам та як працювати з групами

07.07.2020

Як викладати онлайн? Із чого розпочати репетиторам та як працювати з групами
Про викладанняОнлайн освіта

Навчання онлайн може бути цілком ефективним, якщо його продумано організувати.

Зазвичай такий формат асоціюється зі Skype та викладанням лише дорослим, бо увагу молодших учнів неможливо контролювати через камеру. Для шкільного вчителя дистанційне навчання взагалі сприймається як виклик. 

Для того, щоб допомогти викладачам, які вперше пробують викладати дистанційно, ми зібрали поради від досвідчених онлайн-викладачів і склали список ресурсів та інструментів. 

 

Перші кроки при підготовці до занять онлайн

Ті, хто давно практикують онлайн викладання, зазвичай мають чіткі схеми роботи, готові матеріали та завдання або навіть записані авторські лекції. 

Якщо ви вперше звертаєтеся до такого формату роботи, то ось кілька порад для організації роботи.

 

Облаштуйте робоче місце

Потрібен якісний інтернет, зручне робоче місце, хороша гарнітура для чистого звуку та відеокамера. Довге налаштовувати звуку під час заняття або не стабільний зв’язок заважають концентрації уваги учня.

Завчасно виберіть платформи для організації та роботи. Зареєструйтесь на потрібних сайтах, створіть робочу пошту, завантажте додатки та перевірте чи можете ви швидко використовувати потрібні ресурси. 

Список платформ та ресурсів, корисних при онлайн заняттях, можна знайти нижче. 

Не намагайтеся використовувати десятки інтерактивних платформ, якщо ви лише починаєте викладати онлайн. Краще поєднувати один-два ресурси, але робити це впевнено та ефективно. 

 

Читайте також: 6 ресурсів, які працюють як онлайн дошка для вчителя

 

Теоретична база - для заняття по скайпу також потребують методики

Онлайн заняття так само потребують підготовки та методики. Пропишіть для себе план заняття із зазначенням теми, активностей та онлайн інструментів, які ви використаєте під час заняття.

Почитайте про змішане навчання та “перевернуте” навчання. Особливості таких підходів можуть дати вам ідеї викладання онлайн. Наприклад, ви можете надсилати учням готові теоретичні матеріали, а під час заняття приступати до практичних завдань в інтерактивній формі й зупинятися лише на тих теоретичних моментах, де в учня залишилися питання.

У будь-якому випадку орієнтуватися треба на навчальні цілі учнів, їх рівень, інтереси та вік. Краще перше заняття зробити організаційним: узгодити формат та провести аналіз знань, познайомитися з учнем. Часто таке заняття роблять безкоштовним.Сервіси для організації онлайн навчання

Спершу підберіть зручну платформу для безпосереднього заняття в форматі дзвінка чи відеоконференції. Додатково обов’язково знадобиться електронна пошта, месенджер для швидкого зв’язку, ресурс для обміну файлами.

Найлегше використовувати сервіси Google. Створення пошти Gmail одразу надає доступ до Google Drive - онлайн сховища, де можна зберігати файли та надавати до них доступ за посиланням. До того ж, значна кількість онлайн ресурсів дозволяє швидку реєстрацію через акаунт Google.

Для швидкого спілкування можна обрати Viber, Telegram, WhatsUpp. Наприклад, якщо ви працюєте з класом чи великою групою, то для сповіщень можна створити канал в Telegram.

 

Приклад використання каналу для сповіщень


Три безкоштовні ресурси, які варто спробувати замість Skype

Для організації онлайн занять обов’язково потрібен ресурс для роботи в форматі уроку. Багато репетиторів використовують Skype, але цей сервіс не зручний для групових занять, а також не завжди стабільно працює. 

Серед зручних та безкоштовних аналогів найкращими варіантами є:

  • ZOOM - сервіс, який дозволяє безкоштовно підключати до дзвінка не більше 40 людей. Тривати такий дзвінок може до 40 хвилин. Для дзвінка один на один час не обмежений. Під час дзвінка можна використовувати внутрішній чат, демонстрацію екрана та симуляцію дошки.

  • Google Hangouts - також дозволяє масове підключення, має внутрішній чат та інструмент для демонстрації екрана. 
  • FreeConferenceCall - забезпечує стабільний зв’язок, можливе підключення великої групи людей. Є зручний інструментарій - режим лекції, режим питання й відповідей, демонстрація екрану. 

Досить часто викладачу потрібно щось на кшталт дошки. ZOOM та FreeConferenceCall мають схожий функціонал, але справжньою знахідкою є BitPaper- онлайн симулятор дошки.

Ресурс безкоштовний, для використання потрібно мати оновлену версію браузера Chrome, Safari, Firefox. Під час використання також можна зробити конференцію з відео та аудіо. Ваші учні можуть не реєструватися, їм потрібне лише посилання на вашу “дошку”. У режимі онлайн ви і гості дошки можете друкувати на ній, малювати, додавати зображення та фігури. 

 

Що потрібно для організації роботи з класом чи великою групою

Репетитору для індивідуальних занять цілком вистачить Google Drive для обміну файлами з учнями. Можна створити папку з іменем учня, надати йому доступ та завантажувати туди необхідні матеріали, або працювати в документах під час заняття.

Приклад робочої папки на Google Drive для учня:

Такий формат можна використовувати й для групових занять чи підтримання контактів із класом. Ви завжди можете у налаштуваннях подивитися дату створення чи внесення змін до файлів і тим самим слідкувати за вчасним виконанням завдань. 

Проте, є два безкоштовні та зручні ресурси для організації дистанційної роботи з класом. Вони вже досить популярні в Україні, тому їх можна вважати перевіреними.

 

Мій клас

Електронний освітній ресурс, який допомагає пришвидшити роботу з завданнями та їх перевіркою. Платформа має базу готових завдань із різних предметів, тому швидко дозволяє генерувати безліч завдань та автоматично їх перевіряє. Це дозволяє працювати в режимі “нескінченного тренування”, а вчителю заощаджує безліч часу на спілкування з учнями, пояснення та креатив. 

Приклад функціоналу зі створення робіт у “Мій клас”

 

До платформи в Україні підключаються цілими школами, тому всередині існує навіть рейтинг навчальних закладів. Більш детально переваги розписані в брошурі ресурсу - https://yklua-uploads.azureedge.net/upload/for_download/2018/Brochure_MiyKlas_for_Teachers_2018.pdfGoogle classroom

Також платформа “повного циклу”. Створюється “клас”, куди приєднуються учні. Є стрічка з оновленнями, де видно завдання, лекції та строки. Є окремий розділ із оцінками. Платформа інтегрується з Google Drive, календарем та поштою. Тому приходитимуть сповіщення, а документи зберігатимуться в окремій папці. 

Ось так виглядає функціонал Google Classroom

 

Сервіс безкоштовний, у ньому легко розібратися. Для першого знайомства корисно подивитися ось цей вебінар https://www.youtube.com/watch?v=AmEANAa8MsEЧитайте також: 5 платформ для організації дистанційного навчання з групами

 

Як зробити дистанційне навчання цікавим

Просто виконання завдань та розбір матеріалів під час дзвінка підходить лише для дуже мотивованих та старших учнів. Ігрові елементи - обов’язкова умова для продуктивного навчання онлайн та утримання уваги учнів.

Для таких цілей є достатня кількість додатків та сайтів. Ось список найбільш використовуваних українськими репетиторами та вчителями безкоштовних ресурсів.

Додавайте вікторини та короткі ігри.


Quizizz - можна створювати яскраві тести й надсилати їх як завдання через Google Classroom або просто через посилання. Також має безліч готових завдань, створених іншими користувачами. Ось тут хороша інструкція як використовувати сервіс у парі з Google Classroom

Kahoot! - обов’язковий інструмент для ігрового формату навчання. Простий, яскравий, функціональний. Його основа - вікторини, які можна зробити цікавими для будь-якого віку, предмета та формату. Цей ресурс використовують на заняттях від дитячих садків, до бізнес тренінгів. Є поради з використання сервісу для дистанційного навчання, але вони англійською.

Online Test Pad - зручний та безкоштовний сервіс, який дозволяє створювати кросворди, тести, вікторини 

Language Flashcards - картки для вивчення слів. Ресурс дуже простий і може зберегти час вчителю.

Математичні Додатки GeoGebra - обов’язково має бути під руками в тих, хто викладає математику та геометрію. Безкоштовний ресурс має базу уроків на різні теми. Тут ви можете візуалізувати графіки функцій, створювати таблиці, аналізувати статистику, працювати з геометричними задачами. 

Graphing Calculator - Desmos - ще одна знахідка для викладачів точних наук. Це - графічний калькулятор, який візуалізує формули в графіки.

PhET Interactive Simulations - безкоштовний онлайн симулятор для точних та природничих наук. Велика база ігор, відео та симуляцій, користь якої складно описати, варто просто спробувати.

Visnos visual number -  інший ресурс візуалізації для математиків. Незважаючи на англомовний інтерфейс, ресурс зрозумілий та простий.

І окремо треба звернути увагу на український освітній проект “На Урок”, який є платформою обміну досвідом між освітянами. Там є бібліотеки знань та завдань, навчальні семінари та вебінари. Для викладачів англійської мови цінним джерелом інформації також є British Council. Наприклад, ось їх підбірка безкоштовних додатків для вивчення мови.Дистанційне навчання сьогодні вже не є таким складним, бо школярі швидко та інтуїтивно сприймають такий формат, а для викладачів створюють усе більше методичних рекомендацій, вебінарів та готових сервісів.

Для репетиторів навик онлайн викладання - додаткова перевага, адже це дозволяє знаходити учнів із різних міст за допомогою платформ для репетиторів.Оцініть новину

Рейтинг: 4.9 з 5

На основі відгуків 10 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.