
З кожним роком кількість охочих вивчити іноземну мову зростає в геометричній прогресії. Знання англійської мови в сучасному світі – must have для кожної людини, що планує подорожувати чи працювати на іноземну компанію.
Опанувати англійську мову з нуля можна в будь-якому віці. Головне завдання – правильно побудувати план навчання та користуватися дієвими засобами, що допомагають пришвидшити процес. Один із найпоширеніших способів – почати займатися з репетитором. Якщо ви вже знаходитеся в пошуках викладача, скористайтеся платформою Букі. Тут зібрані репетитори з багатьох дисциплін, включно з англійською мовою.
З чого почати вивчення англійської мови?
- Поставте чітку мету. Насамперед ви маєте відповісти на питання, навіщо вам англійська? Можливо, ви незабаром плануєте подорож за кордон, чи бажаєте отримати посаду в компанії, де конче необхідно володіти іноземною мовою; чи з острахом чекаєте на складання іспиту з англійської і вам дуже потрібен хороший результат? Відповідь на питання стане вашою ціллю й мотивацією впевнено йти далі.
- Визначтесь з методом вивчення англійської мови. Хтось хоче вивчати мову самостійно, хтось звертається по допомогу до репетитора. Вибір методу вивчення англійської тільки за вами. Детально про можливі варіанти вивчення мови, розповімо нижче.
- Налаштуйте власний розклад. Коли ви визначилися з методикою, варто скласти зручний розклад занять, що допоможе вам ефективно опанувати мову. Плануйте розклад із розумом, щоб у вас був час для навчання і відпочинку щодня. Найкраще розділяти заняття за категоріями: дні лексики, граматики, аудіювання та читання.
- Поповнюйте словниковий запас: вивчайте мінімум 10 слів щодня. Тут усе просто. Почули чи побачили нове слово? Запишіть його до словника, щоби вивчити. Тренуйте мозок щодня та збагачуйте власну лексику.
- Читайте книжки й переглядайте фільми англійською. Цілісне вивчення мови передбачає обов’язковий перегляд фільмів (мультфільмів, серіалів тощо) та читання книжок мовою оригіналу. Це можна робити й на початковому етапі, коли ваша англійська навіть не відповідає рівню А2.
- Практика на етапі старту. Більшість людей помилково вважають, що не можна одразу пробувати розмовляти іноземною мовою. Проте, на практиці доведено, що тим, хто починає говорити англійською з першого заняття, подальше навчання дається легше.
Читайте також: 10 подкастів для вивчення англійської
Методики вивчення англійської мови
Є безліч методик, що допомагають комфортно вивчати англійську мову. Розповімо вам про 5 технік, що вважаються найбільш популярними:
Вивчення англійської за Шехтером
За методикою Шехтера, навчання проходить за принципом від загального до конкретного. Вивчення англійської мови з нуля має починатися з лексики та вже потім переходити до граматики. На кінцевому етапі відбувається корекція отриманих знань. Ця методика підійде тим, хто хоче вивчати англійську для подорожей.
Методика Берліц
Методика Берліц більш відома нам, як навчання за обміном. Як вивчити англійську мову за цією методикою? Необхідно занурити людину в англомовне середовище на деякий час. Постійне перебування з носіями мови дає змогу швидко засвоїти лексику і граматику за короткий проміжок часу.
Вивчення мови за технікою Іллі Франка
Суть методики – вивчати мову через постійне читання англомовної літератури. Проте, читати потрібно не прості книжки, а спеціальні тексти, розбиті на блоки й колонки з перекладом на українську. Техніка Франка – чудовий додатковий спосіб, яким варто користуватися під час вивчення англійської.
Методика Пімслера
За цією технікою англійську мову потрібно вивчати щодня по пів години. Навчальні матеріали викладаються у вигляді аудіоуроків, у яких інформація подається англійською й російською мовою.
Методика Зам’яткіна
Методика Зам’яткіна передбачає повне занурення в англійську мову через постійне прослуховування чи перегляд різноманітного контенту. Цю методику вивчення не можна назвати швидкою, оскільки автор техніки рекомендує починати з діалогів, потім переходити до читання й лише на кінцевому етапі – до перегляду фільмів.
Докладніше про кожну з вищеописаних методик ви можете прочитати в одному з наших матеріалів.
Читайте також: Сучасний англійський сленг
План самостійного вивчення англійської мови
- Визначення рівня мови. Дізнавшись рівень англійської мови, вам буде простіше зрозуміти, з чого треба починати навчання. У мережі є багато безплатних тестів, якими ви можете скористатися.
- Вибір методики. Визначтесь, за якою технікою вам буде краще займатися. Спробуйте декілька методик, щоб обрати найбільш корисну для вас.
- Складання навчальної програми. Для підкорення рівня А1 новачкові зазвичай потрібно орієнтовно 200 годин навчання при самостійному освоєнні мови. Для рівня В2 – 400 годин.
- Вивчення лексики. Теми потрібно опрацьовувати поступово – від звичайних привітань і елементарних діалогів до складних топіків.
- Читання та аудіювання. Вивчайте звукообробний склад мови за допомогою пісень і навчальних відео. Якщо у вас низький рівень англійської, слухайте дитячі пісні й короткі ролики, адже в них дуже чітка вимова.
- Вивчення граматики. Скористайтеся підручниками для початківців, щоби скласти список граматичних тем, необхідних для вивчення. Також подбайте про наявність блоку різноманітних завдань, що допоможуть вам закріпити теорію на практиці.
- Контроль проміжних результатів. Час від часу варто проходити тести на визначення рівня мови, щоби розуміти, чи успішно проходить ваше навчання.
Книги для вивчення англійської мови з нуля
«English Grammar in Use», Реймонд Мерфі |
Базовий посібник для тих, хто хоче вивчити іноземну. Граматичні правила подані в простій, доступній формі, після кожного уроку – кілька вправ на закріплення пройденого матеріалу. |
«Lingva Incognita. Заговори іноземною за 4 тижні», Віталій Зубков |
Самовчитель допоможе з легкістю сприймати носіїв мови на слух, використовувати граматичні конструкції й перетворити пасивний словниковий запас на активний. |
«Face2Face» |
Це один із найпопулярніших у Європі курсів вивчення англійської мови. Серія книг поділена на рівні складності, тож кожен може знайти для себе відповідний підручник. |
Електронна книга «50 уроків англійської. Говоримо без помилок. Ок?» |
Автор максимально просто, зрозуміло та чітко пояснює не лише найпроблемніші й найскладніші моменти в англійській, а й логіку мови та спосіб мислення людей. |
«Англійська для дорослих. English is not Easy», Люсі Гутьєррес |
Це самовчитель у яскравих, кумедних, часом провокаційних ілюстраціях. Книжка підходить для людей, яким важко засвоювати й запам’ятовувати інформацію. |
Вивчення англійської мови – досить складна справа. Пам’ятайте, що ваш успіх насамперед залежить від системності. Намагайтеся займатися щодня по 20–30 хвилин, а також виділяти хоча б 2 дні в тижні, коли ви можете займатися мінімум 2 години. За такої інтенсивності навчання результат не змусить себе довго чекати.
Якщо ви розумієте, що вивчати англійську мову самостійно вам буде складно, спробуйте записатися на курси чи знайти гарного репетитора. Список викладачів з англійської з різних куточків України, можете знайти на нашому сайті Букі.