Академія Хана - як зробити освіту цікавою та доступною?

23.07.2012

Академія Хана - як зробити освіту цікавою та доступною?

Сал Хан (Salman Khan)засновник академії Хана, створив унікальний інтернет ресурс, що дає можливість всім бажаючим (учням шкіл, студентам та всім хто цікавиться самоосвітою) отримувати безкоштовну та якісну освіту використовуючи для цього тільки комп'ютер з доступом до інтернету!

 

Академія Хана - містить вже понад 3000 відео, що охоплюють основні розділи математики, природничих наук (фізики, біології, хімії, астрономії), окремі розділи економіки, історії і постійно розширюється. Сам Хан є автором всіх відео уроків. Його підхід до освіти є таким, що пропоноване ним відео крім того, що є справді якісним і зрозумілим, є також цікавим, а інколи навіть смішним. Сал Хан за освітою математик, тому й більшість відео присвячена точним наукам, але автор обіцяє роширити свої курси і за рахунок гуманітарних дисциплін. 

 

Іторія створення цього ресурсу, розпочалася з того що Сал Хан допомогав з математикою своїй молодшій племінниці. Все навчання проходило дистанційно через інтернет. Згодом Хан почав публікувати свої уроки на youtube. Перше відео завантажене ним у 2006 році, а тепер англомовний канал Академії Хана має 350 тисяч підписників та 160 мільйонів переглядів.

 

Основна фішка успіху Хана у тому, що всі відео напрямлені на те, щоб зацікавити глядача. Багато з них робляться з кольоровими текстами, сам Хан часто жартує та веде невимушено, як у живому спілкуванні. Як розповідає Хан, він не готується перед створенням нових уроків, адже справді добре розбирається у тому, що розповідає під час уроків. Тому його відео є живими, показують людям, що навіть автор може місцями замислюватися, чи робити не вірні кроки, і сам себе виправляти. Напевно, це викликає додаткову довіру у дітей, і розуміння того, що навчання хоч складний, але цікавий процес.

 

Дивлячись на кількість підписників каналу Академіїї Хана на youtube можна стверджувати, що хоч це і віртуальний, але все ж таки найбільший освітній центр світу! Живе і працює Хан в США, тому всі відео на англійській мові. Але вже тепер відео уроки перекладаються на українську, російську, німецьку, французьку, іспанську, китайську, хінді та інші мови.

 

Розвиток інтернету та засобів комунікацій йде наростаючими темпами, і цілком можливо, що через деякий час освіта і в нашій країні буде змінюватися. Засновникам школи "Букі" ідеї Сал Хана теж близькі, тому ми намагатимемося надалі збільшувати кількість наших відео у розділі Відео-уроки, задля того, щоб дати змогу українським школярам здобувати якісні знання безкоштовно!

 

Читайте також: ЗНО і ДПА - один тест

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів