Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Як і чим замінити російський контент: YouTube-канали, подкасти, книжки та музика українською

06.04.2022

Як і чим замінити російський контент: YouTube-канали, подкасти, книжки та музика українською
Онлайн освітаХобі

Не пройшло й місяця від початку війни, як на верхівці популярного в Україні на Youtube з’явилось інтерв’ю Юрія Дудя з опозиційними російським репером Face. Російський контент навіть зараз, коли кожен українець розуміє причину війни, усе одно тримає свою популярність.

 

Протягом століть росія знищувала українців та методично русифікувала нашу культуру. Про це свідчить низка історичних процесів: серед них є й масові репресії, і депортації, і Розстріляне відродження, і Голодомор. Продовжувати цей список можна дуже довго. Дарма й казати, що розрив із російським інформаційним простором є необхідним кроком на шляху до незалежної та сильної України. Військову відсіч зараз дають ЗСУ, а завданням інших є підтримка української економіки та сприяння розвитку української культури.

 

Водночас з історії Незалежної України та політики, спрямованої на українізацію, ми бачимо, що примусові заходи повсякчас викликають суспільний спротив. А одним з ефективних шляхів є виробництво та поширення якісної та цікавої альтернативи російському контенту.

 

У цьому тексті ви знайдете українські подкасти, YouTube-канали, електронні бібліотеки та музичні збірки, що змусять вас полюбити українську культуру без особливих зусиль.Пізнавальний контент на YouTube

 

Клятий раціоналіст

 

“Україномовний науково-популярний контент. Пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу”.Твоя Підпільна Гуманітарка

 

“Назва вичерпно пояснює суть нашого проєкту: на цьому каналі ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Останні кілька відео зокрема присвячені тому, як перейти на українську без проблем”.

 

Хащі

 

Команда їздить по закинутих історичних містах та селах України, розповідаючи в такий спосіб історію України. Останні випуски присвячені війні росії проти України, а саме — історія евакуації з Маріуполя та історія працівника Гомельського аеропорту, який 16 днів провів у полоні.

 

імені Т. Г. Шевченка

 

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Ведучі — Брати Капранови, українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

 

Двоколісні хроніки

 

Канал веде подружжя — ​​Володимир Муляр та Ярина Квітка. На роверах вони досліджують варті уваги місцини в Україні, що їх часто оминають туристичні маршрути. Чудове місце, щоби дізнатися більше про батьківщину. 

 

Телебачення Торонто

 

Найвеселіші новини українського ютубу. Щотижневий дайджест новин у гумористичній манері. Ведучі - українські журналісти, блогери, стендапери та культурні діячі.

 

Подкасти

 

Хаб з 10 страшенно цікавих подкастів, які ведуть київські фахівці, культурні діячки та активісти — це про Радіо Поділ. Знайти всі напрямки та послухати всі випуски можна на сайті проєкту.

 

Kult: Подкаст — це десятки випусків про світову культуру, літературу та філософію. -- Автори: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко. За думкою цих двох дуже цікаво спостерігати, тож будьте обережні — контент викликає звикання.

 

Чим дихаєш, брате? ​​Автори проєкту розповідають про популярні ігрові, соціальні, кінематографічні та музичні новинки в неперевершеному стилі з мемами та жартами.

 

Буде тобі наука —у цьому подкасті автори щотижня розкривали якесь із цікавих запитань світу науки: про GPS-птахів, функціонування бірж, вплив утримання від сексу на здоров’я, шкоду будинків та інше. Зараз на каналі виходять детальні інструкції про те, що робити у випадку хімічної атаки, як піклуватися про домашніх улюбленців у часі війни та як подолати тривогу та паніку.

 

DOU — канал, створений IT спільнотою України. Відео виходять щомісяця. Тут висвітлюють основні тренди і новини індустрії. 

 

Українське мистецтво: література та музика

 

Yakaboo відкрила безкоштовний доступ до тисяч книжок українською в електронному форматі у своєму мобільному додатку. Щоб отримати доступ до них, завантажте додаток, знайдіть потрібну книгу в пошуку та натисніть «Читати». 

 

Є там і багато художньої літератури, як української, так і світової. Є й документальні тексти, зокрема, про Іловайський котел, є й наукпоп книга зірки української дипломатії Дмитра Кулеби, є і свідчення Станіслава Асєєва, що понад два роки перебував у концентраційному таборі «Ізоляція» в Донецьку.

 

Підбірки української музики можна без складнощів знайти на YouTube чи Spotify. Шукайте, слухайте та знаходьте те, що вам до душі. У цій підбірці зібрані лише крихти з того, що можна знайти в українському інформаційному просторі. Утім, для знайомства та подальшого пошуку україномовного контенту цього може вистачити.

 

Якщо ж ви хочете поринути в українську культуру сильніше, звертайтеся до професійних репетиторів з української мови, літератури та мистецтвознавства. Репетитора з будь-якого предмета завжди можна знайти на BUKI.

 

Горнімося одне до одного, віримо та підтримуймо ЗСУ та плекаємо українське.
Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 5 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.