НМТ очима батьків: відповіді на запитання мам і тат про найважливіший іспит

25.02.2020

Наталія К.

Статті автора: 226

НМТ очима батьків: відповіді на запитання мам і тат про найважливіший іспит

З приводу складання НМТ хвилюються не лише учні, а й їхні батьки. Останні прагнуть, щоб діти були добре підготовленими та впевненими під час іспиту. Досягти цього можна по-різному. 

Одним зі способів надійно підготуватися до тестування є репетитор. Під час приватних занять викладач приділяє всю свою увагу одному учневі. Це дає змогу краще засвоювати матеріал та отримувати персонально орієнтоване пояснення. За допомогою ресурсу BUKI можна швидко знайти потрібних спеціалістів з усіх предметів НМТ і не тільки!

Досить часто майбутні абітурієнти потребують додаткової підтримки, тому батькам також не завадить знати деталі про НМТ. У цій статті ви отримаєте відповіді на найчастіші запитання. 

Як проходитиме НМТ у 2025 році?

Національний мультипредметний тест включає тестові завдання з 4 предметів. Обов’язковими предметами НМТ-2025 є українська мова, математика та історія України. 4-й предмет є вибірковим. 

Складання всіх предметів відбувається протягом одного дня в комп’ютерному форматі. НМТ поділене на 2 блоки:

  • 1-й блок – українська мова й математика
  • 2-й блок – історія України та вибірковий предмет

На виконання завдань кожного блоку учасники мають по 120 хвилин, тобто всього 4 години. Між 1-м та 2-м блоком передбачена перерва тривалістю 20 хвилин. 

Як зареєструватися на НМТ-2025?

Спочатку треба створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО та внести до нього реєстраційну інформацію:

  • ПІБ
  • дату народження
  • паспортні дані або дані іншого документа, що посвідчує особу
  • РНОКПП

Далі необхідно вказати категорію – «випускник поточного року» або «випускник минулих років», вибрати четвертий предмет, населений пункт, мову тестування тощо. 

Зробіть сканкопії або фотокопії реєстраційних документів та завантажте їх до персонального кабінету. Окрім облікової картки платника податків та документа, що посвідчує особу, випускник минулих років має додати ще копію свідоцтва про освіту, а випускник поточного року – довідку з місця навчання

Реєстрація на основну сесію НМТ у 2025 році починається 6 березня і триватиме до 3 квітня включно. Можливість виправити помилки або внести зміни в особистий кабінет буде доступна до 8 квітня. 

Якщо абітурієнт реєструється для участі в додатковій сесії НМТ, то до вказаних документів потрібно обов’язково додати:

  • заяву про надання можливості скласти НМТ під час додаткової сесії
  • документ, що підтверджує поважну причину, чому випускник не взяв участь у реєстрації на основну сесію

Зареєструватися на додаткову сесію мультитесту можна буде з 9 до 14 травня. Змінити за потреби свої реєстраційні дані для цього періоду абітурієнти зможуть до 19 травня. 

Всю актуальну інформацію стосовно умов реєстрації на НМТ-2025, у тому числі реєстрації на НМТ за кордоном, дізнавайтеся на офіційному сайті testportal.gov.ua

Коли відбудеться НМТ-2025?

Основна сесія НМТ у 2025 році пройде з 14 травня по 25 червня. Учасники цієї сесії вже з 4 травня зможуть знайти у своєму персональному кабінеті та завантажити запрошення з вказівкою дати, часу та місця проведення НМТ.

Додаткова сесія мультитесту буде проводитись з 14 по 25 липня. Завантажити запрошення на цю сесію учасники тестування зможуть з 11 липня. 

Як визначитися з предметом НМТ на вибір? 

До переліку вибіркових у 2025 році включено 6 предметів:

  • іноземна мова – англійська, іспанська, французька, німецька
  • фізика
  • хімія
  • біологія
  • географія
  • українська література

Потрібно вибирати профільний для вашої спеціальності предмет. Це предмет, який має найвищий ваговий коефіцієнт. Наприклад, для медичного напряму – це біологія, технічного – фізика, філологічного – іноземна мова або українська література тощо. 

Творчий конкурс замість 4-го предмета проходять охочі вступати на такі спеціальності:

  • фізична культура і спорт
  • аудіовізуальне мистецтво та виробництво
  • дизайн
  • музичне мистецтво
  • сценічне мистецтво
  • образотворче мистецтво
  • хореографія
  • архітектура та містобудування

Вибір профільного предмета полегшить таблиця вагових коефіцієнтів та спеціальностей. Можете скористатися матеріалами порталу osvita.ua за 2024 рік. 

Який прохідний бал на НМТ-2025?

З кожного предмета учасник НМТ повинен набрати мінімальну кількість тестових балів, а саме:

  • українська мова – 7 
  • математика – 5
  • історія України – 8
  • фізика – 5
  • хімія – 6
  • біологія – 7
  • іноземна мова – 5
  • географія – 7 
  • українська література – 7 

Цей тестовий бал з кожної дисципліни дорівнює 100 балам НМТ – найнижчому результату, за якого тест вважається складеним. 

Зауважимо, якщо учасник/учасниця тестування отримав/отримала нижчий тестовий бал, ніж пороговий, хоча б за один з 4-х предметів, він чи вона не може брати участь у цьогорічній вступній кампанії. 

Чи можна не складати НМТ?

Національний мультипредметний тест у 2025 році необхідно складати для вступу на бакалаврат (а також – в магістратуру на спеціальності медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) у національні українські виші. До того ж вступ до більшості коледжів після 11 класу відбувається на основі результатів НМТ.

Якщо випускник чи випускниця не планує продовжувати свою освіту після школи в українському університеті чи коледжі або вступає до закордонного вишу, то складати НМТ не потрібно. 

Також наголошуємо, що випускників 11 класів (а заразом і 4-х та 9-х) цьогоріч звільнено від складання державної підсумкової атестації. 

Чи можна не складати НМТ з іноземної мови, якщо у школяра є міжнародні сертифікати, які підтверджують знання мови?

На жаль, наявність міжнародного сертифіката (IELTS, TOEFL, FCE та інших) не звільняє абітурієнта від необхідності складання НМТ з іноземної мови. Іноземна мова не є обов’язковим предметом НМТ, вона входить до переліку вибіркових дисциплін. 

Однак іноземна мова має високий ваговий коефіцієнт для спеціальностей філологічного та загалом гуманітарного спрямування, а також готельно-ресторанної справи, туризму і рекреації, спеціальностей транспортної галузі, міжнародних відносин тощо. А отже, її варто обирати як 4-й предмет для цих напрямів підготовки. 

Чи повинна школа готувати старшокласників до НМТ?

З одного боку, в тестах розглядаються питання з тих тем, які учень вивчив за весь період навчання в школі. Тобто, будуть питання як за 5, так і за 10 клас. Безумовно, вчитель бере на себе відповідальність доступно пояснити тему, проконтролювати, чи засвоїв учень нову інформацію, дати відповіді на всі питання, які ставлять школярі в процесі навчання. 

Однак навчальна програма 11 класу не виокремлює додаткових годин, відведених на підготовку до національного мультипредметного тесту. Так, на уроці вчитель може давати тестові завдання та деякі теми на домашнє вивчення. Але це повністю ініціатива вчителя.

Як перевірити готовність до НМТ?

Недостатньо повірити словам учня, коли він стверджує, що гарно підготувався до іспитів. Не варто довіряти шкільним оцінкам в щоденнику й табелі. НМТ – це не тільки про знання. Це й про вміння логічно мислити, зіставляти факти і швидко знаходити правильну відповідь. Тому діагностику готовності потрібно робити так:

  1. Можна звернутися за допомогою до репетитора. Так ви можете бути впевнені, що ваш старшокласник чудово розуміє предмет. Репетитор запропонує виконати ряд завдань, які дадуть об'єктивну оцінку знань учня. Потім проведе бесіду. Дасть спеціальний тест на визначення рівня знань. Ви отримаєте детальне резюме стосовно того, які теми потрібно ґрунтовно підтягти, а які – достатньо лише повторити. Далі зможете прийняти рішення: займатися з репетитором або самостійно, але у вас вже буде список проблем, над якими потрібно попрацювати.
  2. Регулярне виконання тестів НМТ за попередні роки. Взявши за основу тести минулих років, можна визначити слабкі місця у знаннях. Так, питання будуть іншими, але їх структура схожа. Треба навчитися розуміти логіку питань, щоб сформувати потрібний алгоритм мислення на іспиті.

Якщо ви побачите, що всі тести старшокласник вирішує з легкістю, шкільний учитель підтверджує готовність і успіхи вашої дитини, то можна сказати про те, що майбутній абітурієнт готовий до складання НМТ.

Скільки часу треба на підготовку до НМТ? Чи вистачить пів року?

Ідеально, якщо учень почне готуватися до НМТ після закінчення 10 класу. Літо можна присвятити повторенню пройдених тем, а з початку 11 класу записатися на курси або індивідуальні заняття з репетитором. Цього часу буде досить, навіть якщо у школяра були проблеми з розумінням предмета. За рік можна розібратися в складних темах, навчитися застосовувати правила на практиці.

Якщо ж учень добре або відмінно навчався в школі, то пів року йому цілком вистачить для повторення тем до НМТ. За цей час можна повторити всю програму і пройти декілька варіантів пробних тестів.

Як підібрати репетитора для підготовки до НМТ?

Для початку вибирайте надійні джерела пошуку. Найкращим варіантом будуть сайти з пошуку репетиторів, які перевіряють кваліфікацію та професійність педагога. Наприклад, щоб вибрати хорошого репетитора на сайті BUKI, треба брати до уваги такі фактори:

  • наявність позначки «Перевірений репетитор» (це означає, що педагог пройшов співбесіду зі співробітником BUKI і підтвердив наявність освіти, досвіду та рівня кваліфікації)
  • досвід
  • рівні викладання
  • відгуки
  • методи викладання

Важливо, аби репетитор міг запропонувати пробне заняття, під час якого ви зможете ознайомитися з методами, підходами та оцінити рівень професіоналізму викладача. 

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Наталія К.

Автор Наталія К.

Репетитор з української мови та літератури, допомагаю підтягти знання шкільної програми за 2-11 класи, готую до ДПА та ЗНО, олімпіад.

Статті автора: 226

Підібрати репетитора

Часті запитання про НМТ-2025

Як буде проходити НМТ у 2025 році?

Національний мультитест у 2025 році включає тестування з 4 предметів: українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір. Тестування відбувається в один день у два етапи, по 120 хвилин кожен. Перерва між етапами – 20 хвилин. Детальніше

Чи можна не складати НМТ?

НМТ є обов’язковим для вступу на бакалаврат у державні та більшість приватних ВНЗ України. Проте для вступу до закордонних університетів НМТ не потрібне. Також НМТ можна не складати, якщо не планується вступати до ВНЗ чи коледжу. Детальніше

Як перевірити готовність до НМТ?

Перевірити готовність можна, виконуючи тести минулих років, тренуючись на онлайн-платформах або за допомогою пробного тестування з репетитором. Важливо проаналізувати слабкі місця та систематично працювати над помилками. Детальніше

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів