Хочеш змінити світ – почни з себе!

Гармонія внутрішнього та зовнішнього світу людини – це найголовніший елемент здоров’я, краси та рівноваги. На сьогодні, збереження внутрішньої рівноваги надзвичайно складний та важливий процес з огляду на те, що соціальний тиск та відповідальність весь час гнітять людину, примушуючи її зраджувати власним переконанням.

«Хочеш змінити світ – почни з себе!» - крилатий вислів, який ,на справді, належить практикам йоги. Культ йоги став надзвичайно популярним з моменту загальнодоступності Інтернету. Нині, ми можемо спостерігати, що йога стала певним культом та модним віялом: все більше зірок та впливових людей пропагандують філософію йоги, що може врятувати душу та тіло. Однак, слід ототожнювати тренд від справжньої філософської практики, що зародилася з першим променем сонця.

За легендою, йога була подарована людству творцем світу Крішну як можливість знайти порятунок від гріховності матеріального світу. Надалі, практика була систематизована гуру Пантанджалі. Практика йоги багатогранна та передбачає існування низку форм, головною метою якої є досягнення нірвани.

Хатха – йога спрямована на фізичну природу тіла людини, тому допомагає зміцнити здоров’я та отримати владу над власним фізичним станом. Найбільшим досягненням хатхи- йоги є пробудження внутрішньої космічної енергії людини. Існують прихильники та противники хатхи, однак, слід зазначити, що правильне виконання асан стимулює виникнення здорового м’язового корсета та нормалізує вагу.

Натомість, карма йога допоможе досягти внутрішню гармонію та стане найкращим доповненням до практики хатхи- йоги. Якщо цілісність тіла досягається шляхом виконання фізичних вправ – асан, то духовна чистота може бути віднайдена лише у найщиріших серцях, шляхом доброго ставлення до світу.

Більш того, людство було завжди закуте в кайдани стереотипного бачення світу, але , варто визнати, що жодна людина не знає як жити правильно та ,зрештою, якою людиною нам слід бути. На сторінках історії, ми бачимо мільярди прикладів стереотипного мислення: жінка не могла працювати, натомість, розглядалася лише як берегиня сімейного вогнища. Поневільне життя жінки було абсурдним та іноді й небезпечним у тих випадках, коли чоловік не міг забезпечити родину у зв’язку з алкогольною залежність чи хворобою. У таких випадках, жінці доводилося покладатися лише на добру волю людей, які часом залишали під дверима її будівлі недоїдки. Результатом статусу жінки як другокласної істоти стало зародження руху фемінізму. Однак, згодом чоловіки теж започаткували власний рух маскуліннів, що виступали проти стереотипного бачення чоловічої статі, що передбачало пропагування певну беземоційну «чоловічу» модель поведінки.

 Тому, кожен, хто прагне зруйнувати власне стереотипне бачення світу, може звернутися до практики джняни-йоги, що допоможе віднайти істину шляхом зміни знань відносно себе та світу, відкриваючи погляд на справжню картину. Практика джяняни –йоги полягає у відстороненні стереотипного мислення, шляхом розуміння тих чи інших феноменів світової діяльності. Головне пам’ятати золоте правило – кожен вчинок має свою причину. На мою думку, джняна-йога – це чудова практика, якою я займалася на протязі багатьох років, навіть не усвідомлюючи цього. З її допомогою наш світ стане добрішим, що вже несе в простори лише позитив.

Натомість, шлях до релігії прокладає бхакті-йога, яка відкриває серце до богопізнання та допомагає трансформувати негативні емоції у позитивні. Йогу практикують люди різних віросповідань, тому навіть віруючий християнин може практикувати бхакті-йогу, яка спрямована лише на пізнання власного бога.

Таким чином, підводячи підсумки, я прагну зазначити, що йога – це стародавня практика, яка на мою думку, попри низку противників, несе лише добро. Здоров’я. Доброта. Позитивний  погляд на світ. Це ключові елементи практики, які будуть досягненні шляхом наполегливих тренувань! Фанатиком йоги стати не можливо з огляду на те, що наявність нездорового захоплення практикою свідчить лише про заперечення основних правил цього мистецтва.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Віталіна С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;