Як обрати дитячий садок?

22.06.2024

Статті автора: 53

Як обрати дитячий садок?

Потреба записати дитину в садочок іноді може перетворитися у справжню проблему, якщо не подбати про це заздалегідь. Тому ми підготували простий гайд з вибору дитячого садка, який допоможе вам розглянути різні аспекти – локація, навчальна програма, рейтинг тощо. 

Також ви дізнаєтесь, як працює електронна черга в дитячий садок, як зареєструватися та перевірити статус своєї заявки, та отримаєте цінні поради.

Типи дитячих садків

Садочок буває 3 типів:

 • Державний
 • Приватний
 • Спеціалізований

Державні садки

Вони доступні для усіх, до того ж малозабезпечені сім’ї можуть отримати пільги. Дитина матиме широке коло спілкування. З можливих мінусів – в більшості випадків відсутність якісного ремонту та обладнання, понад 20 дітей у групах і велика черга в садочок, досить одноманітне меню, узагальнена програма, відсутність додаткових гуртків та індивідуального підходу.

Часто державні садки закінчують роботу рано, наприклад о 17.00, а батьки, скажімо, працюють до 18.00. Хоча деякі садочки Києва працюють до 19.00. 

Приватні садочки

На противагу державним, приватні садочки мають невелику кількість дітей у групах – від 6 до 15. У таких ЗДО переважно високоякісна матеріально-технічна база, збалансоване та різноманітне харчування, сучасні методики викладання та розвитку, є можливість коригувати програму за інтересами дитини. Записати дитину легше, адже черга в садочок значно менша.

Головний недолік – висока вартість, яку може дозволити собі не кожна сім’я. Розпорядок та особливості виховання можуть бути дуже специфічними або не відповідати вимогам МОН. 

Спеціалізовані дитсадки

Це ЗДО, що підходять для дітей з особливими потребами або захворюваннями: когнітивними порушеннями, вадами слуху, зору та мовлення, проблемами опорно-рухового апарату тощо. Потрапити в дитячий садок такого типу можна за висновками лікарської комісії. Ці заклади розраховані на роботу з особливими дітьми й мають відповідних фахівців, однак дитині може не вистачати якісного спілкування з однолітками.

Фактори, які варто враховувати при виборі садка

Садок – важливе середовище розвитку та формування психіки вашої дитини. Тож під час вибору закладу краще враховувати одразу кілька критеріїв:

 • Розташування та зручність – зазвичай батьки обирають заклад, який найближче до місця проживання або куди зручно добиратися.
 • Навчальна програма та методики – які дисципліни викладаються та навчально-розвивальні ігри проводяться у садку, за якими методиками працюють з дітьми, який розпорядок дня.
 • Кваліфікація вихователів – який досвід та освіта у педагогів ЗДО.
 • Матеріально-технічна база та безпека – наскільки садок оснащений для безпечного та комфортного перебування дітей, чи є укриття, облаштований майданчик для прогулянок, сучасне обладнання для ігор та навчання.
 • Відгуки інших батьків – важливий фактор, без якого не варто починати реєстрацію в садок.

Взявши до уваги ці 5 критеріїв, ви зможете обрати заклад, який буде найбільш комфортним для вашої дитини. А щоб дитина легко адаптувалася до занять та розпорядку, можете знайти їй індивідуального педагога на платформі BUKI.

Як потрапити до дитячого садка: звичайна та електронна черга в садочок

Для початку вам потрібно вибрати садок. Як правило, батьки обирають заклад у районі свого постійного проживання. Також враховуйте, чи не плануєте ви переїжджати у найближчі кілька років.

Наступний крок – зареєструйтеся на порталі reg.isuo, що має назву «Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти». Але спочатку вам слід створити особистий кабінет на порталі. Також можливість електронної реєстрації має бути доступна на офіційному сайті вашого населеного пункту або департаменту управління освіти. 

Якщо ви шукаєте дитсадок у Львівській області, можете скористатися сервісом е-Садок – електронна черга для мешканців Львівщини. 

Загалом в Україні діє правило, що можна подати заяву не більше, ніж в один ЗДО. Однак різні сервіси реєстрації можуть дещо послаблювати цю вимогу, яка залежить до того ж від положень місцевої влади. Тому уважно читайте правила: можливо, що у вашій області дозволено подавати до 3 заяв.

Також важливо уважно перечитати інструкцію на вашому сервісі перед початком реєстрації. Наприклад, реєстрація в садок у Львові можлива на порталі edu.city-adm.lviv, де міститься вся інформація про умови набору та зарахування.

Що зазвичай необхідно вказувати у реєстраційній заяві?

 1. Дані дитини згідно зі свідоцтвом про народження
 2. Назву бажаного ЗДО
 3. Тип групи – загального розвитку або спеціальна чи санаторна (для дітей з особливими потребами)
 4. Рік зарахування, який вас влаштує
 5. Реквізити документа про пільги, якщо вони є
 6. Контактну інформацію одного з батьків чи опікунів

Зважайте, що за умови неправильного введення даних ваша заявка буде анульована. У більшості сервісів є можливість завантажити скан-копії документів.

Далі в особистому кабінеті сервісу реєстрації відстежуйте статус заявки. Якщо все гаразд, навпроти заявки буде напис «Прийнята/Зареєстровано в черзі». Якщо заявка відхилена, напишіть в службу підтримки сервісу або зверніться до свого управління освіти.

Надалі стежте за просуванням вашої заявки в електронній черзі в дитячий садок. Коли для вас з’явиться вільне місце, навпроти заявки буде напис «Є можливість зарахування/Видано направлення». Водночас ви отримаєте смс-повідомлення та/або лист на електронну пошту із вказівками щодо подальших дій.

Зазвичай у 10-денний термін вам потрібно підтвердити свою згоду та особисто подати вказані у листі документи до ЗДО або до місцевого управління освіти.

Поради щодо успішного вступу в дитячий садок

Спершу бажано обрати кілька закладів, які найбільше відповідають вашим критеріям. Далі обґрунтуйте для себе всі за і проти кожного ЗДО.

Дехто вважає, що реєструвати дитину потрібно з народження. В усякому разі краще зробити це якомога раніше. Якщо ви плануєте відвідувати садочок з 3 років, зареєструйтеся як мінімум за півтора року раніше.

Але ваше завдання – не лише успішна реєстрація, перевірка черги в дитячий садок та подача документів. Головне, аби дитині в садку було комфортно. 

Ось що радять професійні вихователі:

 • Підіть з дитиною в садок заздалегідь, познайомте її з приміщенням, дітьми та вихователями. Подивіться, як реагує ваша дитина.
 • Підтримуйте розпорядок дня дитини, який дуже подібний до розпорядку дитячого садка.
 • Навчайте дитину самостійності, а саме користуватися столовим знаряддям, одягатися і взуватися, мити руки тощо.
 • Розвивайте дитину за допомогою ігор, відео, малюнків.

З останнім пунктом найбільш ефективно може допомогти педагог, до кваліфікації якого входить робота з маленькими дітьми.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор Наталія К.

Репетитор з української мови та літератури, допомагаю підтягти знання шкільної програми за 2-11 класи, готую до ДПА та ЗНО, олімпіад.

Статті автора: 53

Підібрати репетитора

Як обрати дитячий садок?

На що звернути увагу при виборі дитячого садка?

При виборі дитячого садка важливо враховувати кілька факторів: розташування та зручність, навчальну програму та методики, кваліфікацію вихователів, матеріально-технічну базу та безпеку, а також відгуки інших батьків. Враховуючи ці критерії, ви зможете обрати заклад, який буде найбільш комфортним для вашої дитини. Читайте більше на BUKI

Як потрапити до дитячого садка через електронну чергу?

Для потрапляння до дитячого садка через електронну чергу, потрібно зареєструватися на порталі "Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти". Введіть необхідні дані дитини та контактну інформацію. Далі відстежуйте статус заявки в особистому кабінеті та дотримуйтесь інструкцій. Читайте більше на BUKI

Які типи дитячих садків існують?

Існують три типи дитячих садків: державні, приватні та спеціалізовані. Державні садки доступні для всіх, але мають певні недоліки, як-от велика черга та одноманітне меню. Приватні садки пропонують кращі умови, але вартість значно вища. Спеціалізовані садки підходять для дітей з особливими потребами та мають відповідних фахівців. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів