Тільки 50% медалістів об’єктивно нагороджені медалями

Український центр оцінювання якості освіти – провів дослідження на скільки успішно проходять зовнішнє незалежне оцінювання випускники, що отримали медалі. Директор центру Лікарчук Ігор Леонідович провів прес-конференцію на якій оприлюднив результати дослідження (ви можете знайти звіт і завантажити його тут).

 

В середньому по Україні 8% випускників отримують медалі. Вони є найкращими випускниками країни.

Кожен випускник сам обирає, які предмети він здаватиме на ЗНО. Зазвичай їм приділяється більше уваги в 11 класі. Всього це три-чотири предмети по яким учень здаватиме тестування. Тобто медаліст мав би показувати високий рівень знань по всіх цих предметах.

 

Тестування показує, що результат 175 балів і вище долають в середньому близько 10% випускників. Вони найкращі абітурієнти. Здавалося б серед них і мають бути більшість медалістів, адже медалістів тільки 8%.

Але статистика показує інші дані, тільки половина медалістів здає ЗНО на 175 і вище. Нижче приведене таблиця з результатами медалістів:

 

 

 

 

За цими даними Центр якості оцінювання освіти робить висновок, що тільки 50% медалістів об’єктивно нагороджені медалями.

Наступна таблиця поділяє медалістів за певними ознаками. Наприклад дівчат медалістів втричі більше ніж хлопців!) Але здають ЗНО вони гірше – 173,5 проти 176 у хлопців. Учнів ліцеїв серед медалістів 23,6%. вони здають ЗНО краще, ніж випускники загальноосвітніх шкіл 178,6% - проти 171,9%.

 

 

 

Ще один цікавий факт – середній показник сертифіката медаліста у 18 областях нижчий ніж 175 балів. Виходить, що найкраще тестування здали медалісти Києва та Львівської області. 71% та 66% від усіх медалістів у цих регіонах відповідно отримали результат 175 балів і вище. Найгірша ситуація в Чернівецькій області, Житомирській та Кіровоградській (29%, 39% та 40% відповідно)

 

Деякі з висновків наведених Центром оцінювання якості освіти:

  1. Кількість медалістів почала зростати з 2010 року, і до 2014 зросла з 4,5% до 8%. У 2010 році почали враховувати середній бал атестату при вступі.
  2. ЗНО 2014 року не здавало 8,5% випускників, нагороджених медалями. Найбільше таких у Києві, Закарпатській та Львівській областях.
  3. Середній бал, отриманий випускниками, що нагороджені медаллю – 174,2 бали.
  4. Майже 3% медалістів склали ЗНО гірше, ніж середньостатистичний випускник.

 

Як ці висновки повпливають на освітні процеси в Україні? Чи варто враховувати середній бал атестату при вступі? Міністерство освіти і науки повинно задуматися. Середня оцінка знань медалістів на ЗНО та в атестаті дуже сильно відрізняється. Тож який із методів оцінювання дає помилку?Читайте також:

ТОП-20 вищих навчальних закладів України

Відкрився новий центр дистанційного навчання - Знання Онлайн

Київський національний університет імені Тараса Шевченка - лідер у сфері вищої освіти України

 

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти

Опубліковано:

2014-08-19

Розділ: Новини ЗНО