Шкільна освіта в Великобританії.

Шкільна освіта в Великобританії досить класична – на відміну від, наприклад, Канади, тривалість її однакова не залежно від регіону країни. Діти навчаються у школі з 5 до 16 років, а їх батьки мають змогу вибрати державну або приватну (або навіть вищу класом - публічну) школу. Звісно, якщо батьки мають змогу, вони подовжують термін освіти з 4 до 18 років. Загалом система освіти в Великобританії виглядає таким чином:

• Дошкільне навчання (діти віком 3-4 років)

• Початкові школи (від 4 до 11 років)

• Середні школи (учні віком від 11 до 16 (18) років).

Шкільна освіта в Великобританії.

 

Державні та приватні школи.

Державні школи – це школи змішаного типу, де навчаються і хлопчики, і дівчата. Вони можуть бути як світськими, так і належати певній конфесії (що в подальшому накладає свій відбиток у вигляді певних додаткових предметів) Якщо батьки дитини знаходяться на території Великобританії легально, та мають довгострокову візу – дитина має право на безкоштовну освіту в будь-якій державній школі країни. Якщо ж батьки – нерезиденти країни, то освіту можна отримати лише у приватних школах. Приватні школи. Такі школи давно стали певним атрибутом розкоші для нерезидентів країни, адже освіта в них досить дорога. Серед приватних шкіл Великобританії зустрічаються як такі, де дівчата та хлопці навчаються разом, так і школи окремого навчання. Умови в приватних школах, звісно, кращі і для учнів, і для учителя, адже кількість учнів у класі не перевищує 15 людей. Також програма таких шкіл може відрізнятися від загальнонаціональної, та бути більш ширшою. Приватні школи мають дві форми навчання – це «денні школи», де дитина перебуває лише на час навчання та «п’ятиденні інтернати», де школярі знаходяться протягом тижня. На відміну від українських, британські школярі мають три навчальні семестри – осінній, весняний та літній. Між семестрами школярі достатньо довго відпочивають, маючи різдвяні, великодні та літні канікули. Також короткі перерви в навчанні є і посеред семестру, але зазвичай вони не тривають довше, ніж тиждень. Державні школи закінчують навчальний рік приблизно 20 липня, приватні ж мають право розпочати канікули в будь який день цього ж місяця.

Початкова освіта.

В Великобританії діє система підготовчого класу – це піврічне навчання перед вступом до першого класу, пройти яке може будь-яка дитина, який виповнилося 4 роки на момент набору групи. Бажаючих багато, тож заяви потрібно подавати заздалегідь – за 6 місяців до початку освіти. Навчання з 4 по 6 років називається «Етап 1». З третього класу починається «Етап 2», коли діти переходять із зовсім дитячої школи до початкової.

Середня освіта.

У віці 11 років школярі частіше за все переходять до середньо школи. На відміну від початкових, дійсно хороших середніх шкіл не так багато. Зазвичай дуже хороші школи переводять до класу гімназій, і вступити до них – дуже важко. Не так просто вступити й до приватних шкіл – там жорсткий конкурс та необхідність складання іспитів. Наприкінці середньої школи учні складають іспити – GCSE. Їх складають як учні приватних, так і державних шкіл.

Опубліковано:

2017-10-27

Розділ: Шкільна освіта