Психолог - послуги психолога
В умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій, прискорення темпу та ритму життя, зростає рівень психологічного навантаження. В офісах та на підприємствах від працівника вимагають все більшої продуктивності, а в школах наші діти стикаються з величезною кількістю вимог та значним потоком інформації. Сучасній людині важко обійтися без психологічної допомоги та вміння аналізувати свої проблеми.
Навіщо потрібен психолог?Зростання психологічного напруження
Щодня кожен з нас зустрічається з рядом психологічних труднощів: постійна нестача часу та відпочинку, моральне й фізичне виснаження, необхідність відповідати поставленим вимогам, психологічний тиск з боку оточення, відсутність підтримки й можливості поділитися своїми емоціями, відчуття самотності, стресові ситуації, незадоволеність власним життям тощо.
У школах досить часто трапляються випадки булінгу, про які дитина може повідомити не відразу. До того ж батькам складно впоратися з особливостями перехідного віку сучасних підлітків. Діти раніше дорослішають, і в більшості випадків їхня поведінка передбачає крайнощі: від гіперактивності та бешкетних витівок до замкненості в собі й відлюдькуватості.
Розібратися у зазначених проблемах та подолати кризові моменти у житті допоможе психолог.
Хто такий психолог?
Психолог – це спеціаліст, який здатний з професійної точки зору допомогти розібратися у власних почуттях та проблемах, краще пізнати свою особистість та робити разом з вами певні кроки до вирішення наболілих питань. Найважливіші завдання психолога – навчити людину переживати складні періоди у житті, правильно реагувати на стресові фактори, розвивати емоційну стійкість. Фахівець у сфері ментальних проблем допоможе визначитися у ситуаціях складного життєвого вибору, взаємодіяти з соціумом без пригнічення власних інтересів, відрізняти свідомі реакції нашої психіки від підсвідомих.
Професія психолога включає чимало підвидів: шкільний психолог, практичний психолог у дитячих закладах, соціальний психолог, психолог-методист, сімейний психолог, нейропсихолог, викладач психології, психоаналітик.
Сектор проблем, з яким може працювати будь-який психолог, охоплює:
- сімейні конфлікти;
- нестача уваги рідних та близьких;
- конфлікти батьків і дітей;
- тривожність;
- відчуття образи й вини;
- самотність;
- депресія;
- страхи;
- нав’язливі думки та стани;
- панічні атаки;
- нерішучість, занижена самооцінка;
- самодеструкція;
- емоційна нестабільність;
- невпевненість у собі;
- втрати близьких;
- залежності;
- агресія;
- період адаптації;
- психосоматичні захворювання;
- невизначеність у майбутньому, профорієнтація
Методи та техніки, які використовують практичні психологи під час роботи з клієнтом, можуть значно відрізнятися. Найпоширенішими серед підходів є: психоаналіз – проблеми вирішуються через розкриття та усвідомлення підсвідомих інстинктивних потягів людини; аналітична психотерапія – допомога клієнту шляхом визначення того, як колективне несвідоме (вроджена модель поведінки) проявляється у його діях, значна увага приділяється снам, спогадам; когнітивна психотерапія – психолог досліджує спосіб мислення людини та як він впливає на її життєву ситуацію; поведінкова психотерапія – має за мету створити нові умови для навчання людини, оволодіння новими навичками, вироблення нових звичок – і, як наслідок, зміни людської поведінки; символ-драма – в основі підходу лежать образи, які виникають в уяві людини та їх символічне значення; арт-терапія – спосіб психологічного впливу на людину за допомогою творчого вивільнення її енергії, точніше зображення певних образів, ідей; проблемно-символічний підхід – спеціаліст допомагає визначитися із системою цінностей та поєднати її із практичним підходом клієнта до дійсності; гештальт-терапія – психологом вивчаються стимули та ситуації, які викликали у нашій уяві цілісні образи (гештальти), вони змушують нас реагувати на світ певним чином; екзистенціалізм – психолог допомагає з’ясувати проблеми сенсу людського життя, плинності часу, свободи.
Вартість послуг психолога
Консультація психолога - послуга, як правило, недешева. Ціна залежить від періоду практичного досвіду роботи; кваліфікаційних характеристик, що, крім вищої освіти, включають проходження різноманітних курсів; тривалості та виду занять з клієнтом; обсягу сфери послуг, які пропонує психолог. Київ – місто, яке відкриває широкий вибір у пошуках психологічної підтримки.
Ціни на консультації психолога у Києві коливаються в середньому від 500 грн до 1500 грн за годину роботи. Також психолог може надавати допомогу онлайн. Така форма роботи зазвичай коштує дещо дешевше: від 400 грн до 1000 грн.
Напрямок роботи |
Форма роботи |
Ціна послуг, грн. |
Дитячий психолог
|
Індивідуальне консультування |
400-800 |
Групова терапія |
200-500 |
|
Сімейний психолог
|
Індивідуальне консультування |
600-1200 |
Групова терапія |
400-600 |
Гарантією роботи психолога має бути висока професійна компетентність, яку підтверджує наявність відповідних сертифікатів та дипломів, а також відгуки попередніх клієнтів. Психолог бере на себе відповідальність за кваліфікований психологічний супровід клієнта, надання якісної консультативної допомоги та нерозголошення особистої інформації про клієнта відповідно до Етичного кодексу психолога. Доступ сторонніх осіб до матеріалів психолога, що містять конфіденційну інформацію про особу, забороняється законом. Психолог не має права нав’язувати клієнтові свою точку зору чи вимагати прийняття певних рішень.
Психологічне здоров’я – понад усе!
Звертатися за допомогою до психолога корисно, цікаво і надійно. Досвід спеціаліста допоможе в рази швидше розв’язати проблему, відкриє новий погляд на своє життя, сприятиме саморозвитку й самовдосконаленню. Як наслідок – труднощі переживаються просто й легко, без значних затрат душевних сил. Тому не марнуйте часу, не вагайтеся, а обирайте спеціаліста, який стане для вас надійним помічником.