Як швидко вивчити польську мову?

15.02.2017

Як швидко вивчити польську мову?

Безкоштовне і якісне навчання в країні Шенгенської Зони, безпечне відкриття малого і великого бізнесу, широкий соціальний пакет, недорога медицина і громадський транспорт... Це тільки початок списку можливостей, який відкривається, якщо ви володієте польською мовою. Якщо ви хочете поїхати вчитися до Польщі - забудьте про ЗНО. Якщо хочете відкрити бізнес - забудьте про корупцію. Забудьте про тривале очікування візи перед подорожжю. Подумайте про карту поляка, Балтійське море, горах, кордонах з Україною, Німеччиною та Чехією. Це все можна отримати, якщо вивчити польську мову. 

Аргентина, Канада, Бразилія, Великобританія, Франція, Австралія, Чехія, Словаччина, Ізраїль, США, Литва, Росія, Україна - країни в яких велика частина населення розмовляє мовою нашого західного сусіда. Це вже не кажучи про саму Польщу. 97% громадян вважають її своєю рідною мовою. В цілому по всьому світу польською розмовляє 42 мільйони людей. Ця кількість постійно зростає і ніхто не здивується, якщо в один момент вона перевищить населення України.Гарна новина! Вивчити польську мову українцям завдання нескладне. Адже вона належить до гілки слов'янських мов. Тобто вивчення частково буде на підсвідомому інтуїтивному рівні, що спростить і прискорить процес.Чи обов'язково потрібен репетитор щоб швидко вивчити польську мову?Популярність самостійного вивчення мов зростає, але репетитори залишаються затребуваними. Адже про плюси занять з персональним педагогом багато вже сказано.

Наприклад, індивідуальний підхід і темп навчання. Репетитор повністю сконцентрований на вас і в будь-який момент ви зможете змінити або скорегувати програму. Відсутність групової роботи - це мінус. Адже краще відточувати комунікативні навички в групах. Але з учителем більше можливостей навчитися розмовляти правильно. Тільки в роботі "тет-а-тет" йому вдасться почути всі неправильно вимовлені слова, звуки. Він швидко допоможе зробити вашу мову ідеальною.Ходять чутки, що індивідуальні учитель - це дорого, але самостійне навчання теж не безкоштовне. З ним ви можете заощадити на покупці книг, практикумів, фільмів, відеоуроків. Тісне спілкування з репетитором дає можливість радитися з приводу інтернет-ресурсів, програм і грантів відповідно вашому рівню. Максимально комфортні умови дозволяють економити час. Адже є можливість проводити заняття або у вас вдома, або по Skype, без витрат часу на дорогу.

 

Як швидко вивчити польську мову самостійно?Спершу розбийте навчання на основні пункти: граматика, словник, мова, аудіювання. Випишіть все, що ви б хотіли вивчити за конкретний час, його теж обов'язково вкажіть. Працюйте і прагніть все виконати за вказаний вами період.

 

1. Підручник.

Найважливіший — це ПЕРШИЙ підручник. Адже з нього у вас почнеться шлях до змін у житті. Якщо ви не зможете вчитися за обраним вами (швидше за все "пальцем в небо") підручником, ви закинете цю справу. У книгарнях продаються дорогі і складні підручники. Щоб уникнути провалу скористайтеся лайфхаком: знайдіть у вашому місті бібліотеку при Інституті польської мови або бібліотеку з іноземними книгами. Повірте, бібліотекар допоможе підібрати відповідні книги. Або ж довго нишпоріть по магазинах, а краще ринках, там точно щось та знайдете і головне - недорого!Якщо ж вам лінь, можете скористатися добіркою.ТОП-5 книг для вивчення польської:

 1. «Hurra «Po Polsku 2»

 2. «Hurra «Po Polsku 3»

 3. «Podręcznik Polskia» (автори: Василевська, Короляк)

 4. «Іспит на карту поляка»

 5. «Od słowa do słowa toczy się rozmowa»2. Заняття.

Вивчати польську мову самостійно складніше, ніж з учителем. Тому багато хто, хто пройшов цей шлях, рекомендують вчитися два рази в день, щоб домогтися бажаного результату. Вранці і ввечері — ідеальний графік. Щоб це не здавалося вам каторгою варто ввести свою систему заохочення, так як хвалити вас нікому. Наприклад, за кожні вивчені 50 слів — нову річ у гардероб або прогулянку з другом. За кожен пройдений параграф — зробіть собі подарунок. Без похвали вам скоро стане нудно.

 

3. Мистецтво.

Навіть з подарунками самому собі вам стане нудно читати стандартні тексти і вправи. Це не означає, що на другий день потрібно хапатися за Оскара Уайльда в перекладі. Пройдіть значиму частину підручника, а коли відчуєте, що пора якось розбавити свої заняття — купіть художню літературу, послухайте аудіокнигу, включіть фільм, наприклад:Топ-5 фільмів:

 1. Listy do M. (Листи до М.)

 2. Wkręceni (Життя в розкоші)

 3. 7 rzeczy, których Nie wiecie про facetach (7 речей, які ви не знали про чоловіків)

 4. Ile waży Kon trojański? (Скільки важить Троянський кінь)

 5. Tylko mnie kochaj (Ти тільки люби)4. Звички.

Згодом ви повинні будете привчити себе говорити, читати і навіть думати на мові, що вивчаєте. Для цього не потрібно багато зусиль, просто почніть фанатіти від того, що все, що ви дивитеся або читаєте повинно бути на польській. Навіть соціальні сторінки переведіть на polski. Постійно говоріть, переглядайте граматику. Не забувайте виписувати нові слова, користуватися словником. Робіть вправи. Наприклад, випишіть собі 20 тем на які ви б хотіли вільно говорити. Вкажіть конкретну дату до якої хотіли б володіти цими темами в ідеалі. Працюйте над собою. Обов'язково після кожної вивченої теми зробіть собі подарунок.

 Такий метод вивчення можливий, єдине це не дуже швидко і тільки для розмовної. Для швидкого вивчення, складання тестів або переїзду - цього недостатньо. Варто займатися з репетитором.

  

Корисні матеріали для новачків:

 1. Самовчитель з нуля

 2. 50 книг для різного рівня

 3. Цікавий блог

 4. Мультфільми

 5. Словник

 6. РепетиториДля швидкого і успішного вивчення потрібно всього нічого - знайти репетитора за смаком. Їх дуже багато на ресурсі Букі.

А зараз найголовніше! Якщо ви рішуче налаштовані на вивчення - не можна тягнути! Починайте вже зараз! Адже рівно через 10 хвилин у вас знайдуться справи важливіші і ви знову відкладете можливості на потім! Згадайте, про що ви мрієте, що ви хочете! А ви хочете вивчити польську мову!

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 4 користувачів

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів