Аналіз ринку репетиторських послуг в Україні

05.04.2016

Аналіз ринку репетиторських послуг в Україні

Зараз багато учнів, студентів і навіть вже освічених людей звертаються до фахівців. Популярність роботи репетитора збільшується великими темпами. У середньому кожен рік попит на послуги репетиторства в інтернеті збільшується на 15%. 

 Рис. 1. Динаміка популярності репетиторських послуг в інтернеті.

Але разом з цим позитивним фактором неможливо не відзначити і менш приємні тенденції. Адже ні для кого не секрет, що кожен рік на ринку репетиторських послуг додається багато нових викладачів, для яких навчання - це не основний вид діяльності, а можливість впоратися з важким фінансовим становищем. Як результат, якість знань, одержуваних від таких викладачів, значно знижується.З представленої нижче схеми стає зрозуміло, що найбільше репетиторством займаються вчителі вищих навчальних закладів, потім йдуть педагоги, які працюють в технікумах і шкільні викладачі. До 4% інших репетиторів в нашій країні можна віднести аспірантів, студентів, випускників, які тільки починають пробувати себе в якості викладача.

Рис 2. Ринок репетиторських послуг в Україні.

Якщо говорити про затребуваність самої репетиторської діяльності в Україні, то відповідь здається очевидною. Аналітичний звіт МОН України говорить про те, що понад 60% випускників ходили на індивідуальні заняття з репетитором для підготовки до здачі ЗНО. Незалежні експерти дотримуються набагато вищих показників - 80%. При цьому близько 30% випускників вивчали з репетиторами інші предмети, по яким тести не планували здавати.У грошовому еквіваленті виходить, що кожна сім'я в середньому витрачає на послуги індивідуальних репетиторів близько 380 доларів в рік. Тільки в минулому році півмільйона українців вчили іноземні мови поза школою, на що вони і витратили близько 700 млн. доларів. При цьому 600 млн. доларів це саме витрати на репетиторів, а решта - це вже прибуток різного роду курсів.

В цілому, можна зробити висновок, що ринок репетиторства в нашій країні знаходиться на досить високому рівні, є попит і є кваліфіковані кадри, які можуть дати потрібні знання. З іншого ж боку, не можливо не відзначити зниження вартості послуг педагогів. Адже якщо раніше один урок міг обійтися учневі в 10-15 доларів, то зараз це не більше 5. Ситуація дійсно плачевна, оскільки у всіх цивілізованих країнах така праця вчителів цінується дуже високо.Який висновок може зробити для себе викладач? По-перше, необхідно враховувати тенденції ринку: бізнес поступово переходить в онлайн. Якщо про вас ніхто не знає в інтернеті, значить Ви втрачаєте велику частину свого прибутку. По-друге, необхідно пристосовуватися до нинішньої економічної ситуації. Тут є два шляхи вирішення проблеми: проводити більше занять або ж підвищувати вартість своїх послуг. Природно, можна комбінувати ці 2 рішення. З огляду на той факт, що 80% учнів займаються з репетиторами перед вступом, можна бути впевненим, що Ваші послуги будуть користуватися попитом.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів