Аналіз ринку репетиторських послуг в Україні

   Зараз багато учнів, студентів і навіть вже освічених людей звертаються до фахівців. Популярність роботи репетитора збільшується великими темпами. У середньому кожен рік попит на послуги репетиторства в інтернеті збільшується на 15%. 

                                     Рис. 1. Динаміка популярності репетиторських послуг в інтернеті.

 

    Але разом з цим позитивним фактором неможливо не відзначити і менш приємні тенденції. Адже ні для кого не секрет, що кожен рік на ринку репетиторських послуг додається багато нових викладачів, для яких навчання - це не основний вид діяльності, а можливість впоратися з важким фінансовим становищем. Як результат, якість знань, одержуваних від таких викладачів, значно знижується.


    З представленої нижче схеми стає зрозуміло, що найбільше репетиторством займаються вчителі вищих навчальних закладів, потім йдуть педагоги, які працюють в технікумах і шкільні викладачі. До 4% інших репетиторів в нашій країні можна віднести аспірантів, студентів, випускників, які тільки починають пробувати себе в якості викладача.

                                                                 Рис 2. Ринок репетиторських послуг в Україні.

 

    Якщо говорити про затребуваність самої репетиторської діяльності в Україні, то відповідь здається очевидною. Аналітичний звіт МОН України говорить про те, що понад 60% випускників ходили на індивідуальні заняття з репетитором для підготовки до здачі ЗНО. Незалежні експерти дотримуються набагато вищих показників - 80%. При цьому близько 30% випускників вивчали з репетиторами інші предмети, по яким тести не планували здавати.


    У грошовому еквіваленті виходить, що кожна сім'я в середньому витрачає на послуги індивідуальних репетиторів близько 380 доларів в рік. Тільки в минулому році півмільйона українців вчили іноземні мови поза школою, на що вони і витратили близько 700 млн. доларів. При цьому 600 млн. доларів це саме витрати на репетиторів, а решта - це вже прибуток різного роду курсів.
В цілому, можна зробити висновок, що ринок репетиторства в нашій країні знаходиться на досить високому рівні, є попит і є кваліфіковані кадри, які можуть дати потрібні знання. З іншого ж боку, не можливо не відзначити зниження вартості послуг педагогів. Адже якщо раніше один урок міг обійтися учневі в 10-15 доларів, то зараз це не більше 5. Ситуація дійсно плачевна, оскільки у всіх цивілізованих країнах така праця вчителів цінується дуже високо.


    Який висновок може зробити для себе викладач? По-перше, необхідно враховувати тенденції ринку: бізнес поступово переходить в онлайн. Якщо про вас ніхто не знає в інтернеті, значить Ви втрачаєте велику частину свого прибутку. По-друге, необхідно пристосовуватися до нинішньої економічної ситуації. Тут є два шляхи вирішення проблеми: проводити більше занять або ж підвищувати вартість своїх послуг. Природно, можна комбінувати ці 2 рішення. З огляду на той факт, що 80% учнів займаються з репетиторами перед вступом, можна бути впевненим, що Ваші послуги будуть користуватися попитом.

 

За матеріалами порталу «Репетитори України» http://repetitor.org.ua

 

Опубліковано:

Розділ: Новини компанії Букі

Автор: Компанія Букі