Як вибрати найкращу школу для дитини?

03.04.2019

Як вибрати найкращу школу для дитини?
Шкільна освіта
Для батьків

Як вибрати найкращу школу для дитини?

Школа в світосприйнятті дитини - це не просто навчальний заклад, а й місце спілкування з однолітками, платформа для формування життєвих установок. Буває так, що дошкільник уявляє собі особливий світ освітнього закладу, але, потрапивши в перший клас, розчаровано котиться вниз по сходах успішності. Факторів може бути безліч. Це і недостатня підготовка перед школою, і погані відносини з однолітками, і неприйняття особистості педагога. У будь-якому випадку, важливо своєчасно розібратися з причинами поганої успішності, щоб надати допомогу малюкові.

Правильний вибір школи - це основа успішного навчання. Саме від батьків на першому етапі залежить те, чи буде подобатися першокласнику навчання, чи буде у нього прагнення пізнавати науку глибше, чи зможе він розвивати в собі найкращі особистісні якості. Мама і тато - путівники й наставники, котрі ведуть свою дитину в доросле життя. На першому етапі підготовки до першого класу батьки повинні проконтролювати готовність малюка йти в школу, а на другому - ретельно вибрати навчальний заклад, враховуючи різні фактори.

Приватна або державна школа?

Нерідко можна почути, що краще віддати дитину в приватну школу, ніж в державну, оскільки там дають кращі знання. Насправді програма, за якою навчаються діти, однакова. Усе залежить від викладацького складу, загальної атмосфери в навчальному закладі, від кількості учнів в одному класі.

Приватні школи зазвичай мають менше наповнення класів, що є плюсом. Учитель може приділити максимум уваги кожному учню. У державних школах, особливо у великих містах, класи часто переповнені. Однак не завжди це мінус! Дитина відразу ж починає взаємодіяти з великою групою людей, вчиться поводитися в колективі, проявляє свої лідерські якості (якщо такі є). Батькам просто важливо проконтролювати на цьому етапі успішність учня. Якщо раптом у малюка виникають труднощі з розумінням предмета, варто звернутися за допомогою репетитора.

Нерідко буває так, що в державну школу записати малюка не вдається через величезні черги. Тоді потрібно вибирати серед приватних. Критерії, котрі варто враховувати, будуть однаковими для всіх установ.

Які фактори при виборі школи потрібно взяти до уваги?

  • Викладацький склад.

Як часто ви чули історії про те, що навіть в «неблагополучній» школі знаходилися авторитетні вчителі, котрі не тільки давали прекрасні знання учням, а й ставали для багатьох школярів прикладом на все життя? Таких історій багато! Перед тим, як повести дитину в перший клас, намагайтеся знайти якомога більше інформації про педагогів. На міських форумах, по сарафанному радіо, від вихователів дошкільних установ ви зможете почути справжню правду. Якщо ви змогли записатися в одну з таких шкіл – дитині поталанило!

Співбесіда перед прийомом у перший клас, теж один з важливих чинників, щоб оцінити внутрішні відчуття. Якщо дитині сподобався вчитель, малюк розповідає вам про свої враження, прагне швидше потрапити в школу – хвилюватися не варто, ви на правильному шляху! Якщо ж співбесіда залишила негативний відбиток, потрібно подумати над іншим навчальним закладом.

  • Район.

Розташування школи - один з важливих чинників. Освітня установа може мати прекрасний викладацький склад, використовувати в своїй роботі безліч інноваційних технологій і бути досить престижною серед інших шкіл, але при цьому знаходитися далеко від вашого будинку. Потрібно заздалегідь подумати над тим, як дитина буде ходити до школи, хто її буде звідти забирати.

Припустимо, якщо школа знаходиться недалеко від вашої роботи, і ви щодня користуєтеся автомобілем, а після уроків маєте можливість доставити школяра до будинку, - можна вибрати цей навчальний заклад. Але якщо особистого транспорту поки що немає, а керівництво на роботі не дозволяє щоденні відлучення на 1-2 години, то слід вибрати школу, яка знаходиться в одному районі з вашим будинком.

  • Колектив.

Спілкування з однолітками - одна з головних причин, через які дитина з задоволенням йде в школу. Привітний колектив - це заслуга класного керівника, котрий стежить за підтримкою доброзичливої ​​атмосфери. Однак в силах батьків записати дитину в той навчальний заклад, в якому навчатимуться його друзі з дитячого садку або друзі-сусіди. Це мінімізує страх самотності перед невідомістю в стінах школи. До того ж, з часом дитина зможе ходити на заняття разом зі своїм сусідом. Ви не будете прокручувати в голові жахливі сценарії та надмірно перейматися безпекою, адже ваша дитина буде долати шлях не одна.

Слід пам'ятати, що при виникненні якихось насмішок і цькувань з боку однокласників щодо вашого малюка, потрібно обов'язково поговорити з класним керівником. Якщо ж відносини з колективом не покращали, то потрібно буде серйозно задуматися над зміною шкільного закладу.

  • Престиж навчального закладу.

Фактор не обов'язковий, але бажаний. Якщо свідомо записати малюка в ту школу, про яку багато негативних відгуків, ви ризикуєте майбутнім своєї дитини, а також піддаєте себе постійним витратам на додаткові заняття поза навчальним закладом. Престиж школи формується, дивлячись на такі чинники: викладачі, матеріально-технічна база, перемога в різних конкурсах, участь школярів в олімпіадах міського і державного рівня, наявність факультативів та спортивних секцій.

Зазвичай, перед тим, як віддати дитину в перший клас, батьки вже приблизно знають, яка школа краща, а яка - гірша. Якщо у дитини є потенціал до вивчення мов або математики, слід серйозно задуматися над тим, щоб віддати її в гімназію. Усі ці фактори важливо враховувати саме на моменті вибору школи, поки малюк не звик до колективу і вчителів. Потім змінити навчальний заклад буде складніше.

  • Наявність їдальні / буфета.

Перекусити, випити чай, з'їсти обід - це важливо для зростаючого організму. Ви повинні на 100% бути впевнені, що школа подбала про це. Якщо в навчальному закладі діти регулярно відвідують їдальню - це добре. Однак якщо їдальні або буфету немає, то варто потурбуватися про те, щоб давати дитині в школу ланч. Подумайте, як буде зручніше для вашої родини. Якщо у вас не буде можливості збирати до навчального закладу щодня їжу, то їдальня повинна бути одним з факторів, на який треба звернути увагу.

Підготовка до першого класу і вибір освітнього закладу - це серйозний етап у житті кожної родини. Важливо поставитися до нього з усією відповідальністю: спілкуватися з малюком, якщо потрібно, замовити послуги репетитора з підготовки дитини до школи, регулярно займатися з першокласником, давати йому можливість жити захоплюючим життям поза навчальним закладом. Нехай з вибором школи не виникне ніяких проблем, а адаптація буде легкою і цікавою!

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Порівняння приголосних звуків китайської на української мов

Продовжуємо порівняння звуків китайської та української мов

Автор: Олександра В.

Визуализация дерева знаний

Для повышения успешности освоения чего-либо нового существует ряд универсальных приемов. В данной статье освещается один из них - визуализация взаимосвязанных целей - новых и ранее поставленных. Приводится пример соответствующего программного инструмента.

Автор: Юрій Т.

Індивідуальне навчання чи школа: всі «за» і «проти» при виборі для дитини з інклюзією

Ви сумніваєтесь, чи давати дитину з інклюзією в школу? Прочитайте цю статтю.

Автор: Андріан Г.

Особливості підходу у підготовці до школи та навчання дитини з інклюзивністю

Ви маєте дитину з інклюзією і не знаєте як розпочати та провадити з нею навчання? Прочитайте ці поради!

Автор: Андріан Г.

Мотиваційна стаття, призначена для тих хто вивчає, або збирається вивчати іноземну мову

Стратегія вивчення іноземної мови

Автор: Олексій П.