Вивчити англійську можна не тільки з допомогою підручників. Звичайно, є певні базові знання, розуміння яких потребує роботи з вчителем чи репетитором. Але збагатити словниковий запас і покращити сприйняття мови на слух можна й цікавішим способом. Якщо ви фанат серіалів – цей метод саме для вас. Мерщій читайте статтю, щоб дізнатися переваги перегляду фільмів, серіалів для вивчення англійської та обрати найкращий ситком для свого рівня підготовки.
Серіали для вивчення англійської як ефективний спосіб покращити знання
Серіали та фільми є одним із сучасних методів вивчення іноземної мови. Крім очевидних переваг цього методу, фанати серіалів зможуть дивитися улюблені ситкоми без дубляжу, слухати справжню мову акторів і відчувати їхні емоції, з якими вони промовляють кожну репліку.
Перегляд серіалів дає змогу покращити такі навички:
- Сприйняття живої мови носіїв на слух;
- Формування правильної вимови англійських звуків і слів;
- Збагачення словникового запасу;
- Вивчення розмовних висловів та ідіом, про які можна дізнатися тільки від носіїв мови.
Також перегляд американських серіалів мовою оригіналу дає змогу поринути в культуру іншої країни та краще зрозуміти її звичаї.
Найкращі серіали для вивчення англійської мови
Серіали для вивчення англійської краще обирати з урахуванням вашого рівня знань іноземної мови: початковий, середній та просунутий рівні. Учню з рівнем А2 буде складно сприймати складну чи професійну лексику, яка є в серіалах про лікарів чи криміналістів. Ось огляди найкращих серіалів для вивчення англійської по рівнях.
Легкі серіали для вивчення англійської
Початківцям краще обирати для перегляду ті серіали, які вони вже дивилися в перекладі рідною мовою. Знання сюжету покращить сприйняття англійської, а візуальне оформлення допоможе зрозуміти значення незнайомої лексики.
Друзі (Friends)
Улюблена комедія вже декількох поколінь українців. Американський серіал про компанію друзів, які живуть у Нью-Йорку, а у вільний час сидять у «своїй» кав’ярні. Чендлер, Фібі, Джо, Рос, Моніка й Рейчел можуть не тільки підняти настрій, а і стати вашими «вчителями» англійської мови.
Серіал друзі для вивчення англійської можна дивитися навіть новачкам, адже всі серії та репліки вже давно знайомі та зрозумілі. Тим паче в сіткомі немає складної лексики.
Як я зустрів вашу маму (How I Met Your Mother)
Відома багатьом американська комедія про Теда Мосбі та його друзів. Тед – неймовірний романтик, який вірить, що десь на нього чекає та єдина. З першої серії стає зрозуміло, що він дійсно зустрів свою половинку, адже Тед розповідає цю історію своїм дітям. Ця історія пошуків і надії займає аж 9 сезонів.
Легкий і добрий серіал для вивчення англійської мови про дружбу й кохання допоможе також покращити свій рівень знань. Можна спочатку спробувати подивитися кілька серій із субтитрами, а далі вимкнути їх, щоб концентруватися саме на мовленні персонажів.
Американська сімейка (Modern Family)
Серіал, у якому розповідається історія трьох сімей, яких об’єднують сімейні стосунки. Але вони зовсім різні. У ситкомі показується повсякденне життя цих мешканців Лос-Анджелесу. Лексика у Modern Family нескладна і зрозуміла, діалоги між героями цікаві та смішні. Тому це також must have під час вивчення англійської з допомогою серіалів.
Серіали для вивчення англійської мови: середній рівень підготовки
Ось кілька серіалів, які можна дивитися учням з середнім рівнем підготовки.
Теорія великого вибуху (The Big Bang Theory)
Цікавий серіал про друзів-науковців. У їхніх діалогах чимало наукових термінів, але це не зменшує рівень гумору. Із цього серіалу ви дізнаєтеся «розумні» анекдоти та цікаві ідіоми англійською. Упродовж усього серіалу ви будете переживати за стосунки Леонарда та Пенні. А коли в серіалі з’явиться Еммі… Хоча, тут уже будуть спойлери, тому краще вам самим подивитися, що буде далі.
Дивні дива (Stranger Things)
Науково-фантастичний серіал від Нетфліксу для вивчення англійської. У місті раптово зникає хлопчик. Родина та друзі кидаються на пошуки. І із цього моменту починаються дива, викривається паралельний світ, що є поруч.
У цьому серіалі чимало молодіжного сленгу та складних слів. Але герої говорять чітко та зрозуміло, тому учні з рівнем B1 і вище вже можуть дивитися Stranger Things без дубляжу.
Серіали англійською для просунутого рівня
Учні з високим рівнем іноземної мови можуть споживати будь-який американський контент. Це й серіали Нетфлікс для вивчення англійської, і фільми зі складною лексикою та багатоподієвим сюжетом. Ось кілька варіантів цікавих серіалів для учнів із рівнем С1 та вище.
Гра престолів (Game of Thrones)
Це настільки культовий та легендарний серіал, що, здається, можна вивчити англійську тільки заради того, щоби подивитися Гру Престолів без дубляжу. Боротьба за престол, дракони, магія, Король Темряви та Джон Сноу – це тільки невелика частина того, що є в цьому серіалі. Лексика середнього та складного рівня, діалоги розлогі та глибокі.
Пуститися берега (Breaking Bad)
У вчителя хімії діагностують невиліковну хворобу. До чого ж це його спонукає? Звісно, стати наркодилером, щоби забезпечити гідне майбутнє для своєї родини. Крутий серіал для перегляду та вивчення з його допомогою англійської мови.
Поради для ефективного вивчення англійської з допомогою серіалів
Ось кілька порад, які допоможуть зробити процес перегляду серіалів англійською не тільки цікавим, але й ефективним щодо підвищення рівня іноземної мови.
- Перший крок – вибір серіалу з урахуванням свого рівня підготовки.
- Якщо рівень початковий, можна дивитися з англійськими субтитрами. Але краще якнайшвидше від них відмовитися, бо учень під час читання акцентує свою увагу тільки на тексті й майже не чує мовлення акторів.
- Перегляд серіалу для вивчення англійської відрізняється від звичайного перегляду улюбленого ситкому. Не можна просто увімкнути плейлист і дивитися серію за серією.
- На початку краще дивитися одну серію на раз.
- У процесі варто періодично ставити на паузу й робити помітки для себе.
- Під час перегляду важливо записувати незнайомі слова та фрази. Крім слова з перекладом, необхідно записати кілька прикладів речень із новою лексикою.
- Щоби краще зрозуміти серію, наприкінці уроку можна увімкнути серію і подивитися її повністю, без пауз. Варто дивитися у свій нотатник і запам’ятовувати вимову нових слів.
- Важливо займатися регулярно. Необхідно приділяти цьому заняттю хоча б 3 години на тиждень, щоб дійсно побачити результати.
Обирайте цікаві для себе сюжети, щоби була мотивація займатися частіше.
Додаткові ресурси для вивчення англійської мови
Серіали – це цікавий метод вивчення англійської. Але він не може бути єдиним. Персонажі серіалу не пояснять учневі Present Continious чи Modal Verbs. Тому варто комбінувати цю методику з іншими.
- Мобільні застосунки: Duolingo, Memrise, LingoDeer, Mondly допоможуть «прокачати» знання з різних розділів мови. Їхня безумовна перевага – можна займатися будь-де й будь-коли.
- Посібники: Raymond Murphy «Essential Grammar in Use Fourth Edition with answers», Oxford Practice Grammar, English Vocabulary in Use, Short Stories in English for Beginners.
- Художня література англійською: «The Snow Queen», «The Wonderful Wizard of Oz and Glinda of Oz».
Але під час навчального процесу важливо мати наставника, адже самостійно скласти план вивчення іноземної мови та рухатися до мети доволі складно. Репетитор з англійської мови розробить покроковий план роботи, пояснить складні граматичні правила й порекомендує круті серіали англійською, з урахуванням ваших вподобань і цілей.
Знайти репетитора з англійської або іншої дисципліни можна на сайті BUKI.